6.

Pedagogika specjalna - Diagnoza i terapia pedagogiczna (studia zdalne) - Studia podyplomowe

Najważniejsze informacje o tej specjalności

  • kalendarz studiów podyplomowych

    3 semestry

  • znajdź odpowiednie studia podyplomowe

    Gwarancja stałej ceny i braku dodatkowych opłat

  • najlepszy wybór studiów podyplomowych to ISP

    Wykładowcy praktycy

  • świadectwo ukończenia studiów podyplomowych

    Świadectwo zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN)

  • wyróżnienie na studiach podyplomowych

    Kierunek uruchomiony - Dopisz się do grupy i zacznij studia

6.

Pedagogika specjalna - Diagnoza i terapia pedagogiczna (studia zdalne)

Obecne studia podyplomowe prowadzimy w oparciu o aktualne standardy kształcenia, a w szczególności o:

  • ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO - STANDARD KSZTAŁCENIA NAUCZYCIELI (Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. poz 1450))

Najważniejsze informacje i korzyści

  • Studia podyplomowe prowadzone przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu
  • Brak pracy dyplomowej i egzaminu końcowego ( w przypadku studiów podyplomowych)
  • Stała liczba semestrów.
  • Koszt za całość studiów tylko 4200,00 zł + opłata wpisowego, niezmienny przez cały okres ich trwania. Bez prowizji i dodatkowych opłat.
  • Wygodny tryb: zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.
  • Małe grupy zajęciowe. Komfort i efektywna nauka.
  • Pełen program studiów dostępny w zakładce „Przedmioty”.
  • Proste i wygodne zapisy online. Wystarczy nacisnąć przycisk „Zapisz się” i przejść przez intuicyjny proces zapisu.
  • Więcej informacji pod numerem telefonu 32 787 57 47 lub e-mail: [email protected]. w przypadku studiów I stopnia [email protected]
  • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, sporządzone zgodnie z jego wzorem i wytycznymi.
  • Więcej informacji --> (KLIKNIJ)

Prowadzenie udanej, satysfakcjonującej i rozwijającej kariery zawodowej to często mierzenie się z trudnymi zadaniami, które wymagają określonych cech osobowościowych oraz solidnych i kompleksowych kwalifikacji, umożliwiających świadczenie usług o wysokiej jakości i wartości na współczesnym rynku pracy. Wszystko to jednak zaczyna się na etapie edukacji, co wskazuje na to, jak ważny jest wybór odpowiedniej drogi kształcenia, która zamiast tłumić nasze atrybuty, pozwoli nam je rozwinąć i wykorzystać w celu osiągnięcia dużej efektywności. Dobre perspektywy zawodowe i zarobki można osiągnąć tylko dzięki pomocy prawdziwych specjalistów, którzy przekażą nam wiedzę nie tylko teoretyczną, lecz również praktyczną.

Dlatego na Instytucie Studiów Podyplomowych stawiamy za połączenie zajęć warsztatowych oraz teoretycznych, co pozwala uzyskać niezbędną wiedzę i samodzielność w przyszłej pracy. Kierunek Diagnoza i terapia pedagogiczna jest dedykowany osobom, które nie boją się wyzwań i chcą rozwinąć swoje unikatowe umiejętności w wymagającej lecz bardzo rozwijającej branży.

Praca z dziećmi z trudnościami w uczeniu się i w funkcjonowaniu w społeczeństwie wymaga cierpliwości oraz orientacji na długofalowe efekty. Wspomaganie rozwoju dziecka na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym nie może przebiegać prawidłowo bez porządnego przygotowania pod wieloma względami - umiejętności diagnozy, prowadzenia terapii czy procesów dydaktycznych dostosowanych do każdego dziecka z osobna.


Zapisując się na studia podyplomowe zyskujesz pewność, że zostaniesz właściwie przygotowany do przyszłej pracy i staniesz się pożądanym pracownikiem w szeregu placówek i instytucji.

Adresaci studiów

Adresatami studiów są osoby posiadające wykształcenie wyższe (min. licencjat) oraz przygotowanie pedagogiczne. Samo zatrudnienie w placówce oświatowej nie jest w tym przypadku wymagane, co umożliwia podjęcie studiów osobom, które nie posiadają jeszcze dużego doświadczenia zawodowego, jednak chcą zdobyć je w przyszłości.

Dzięki kierunkowi Diagnoza i terapia pedagogiczna swoje kwalifikacje mogą podnieść również nauczyciele przedszkoli i szkół ogólnodostępnych, psycholodzy i pedagodzy szkolni, psycholodzy i pedagodzy pracujący w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wychowawcy pracujący w świetlicach szkolnych, środowiskowych i terapeutycznych, nauczyciele realizujący zajęcia specjalistyczne (korekcyjno-kompensacyjne i inne) w szkołach ogólnodostępnych i specjalnych oraz ośrodkach edukacyjno-terapeutycznych. Ukończenie studiów podyplomowych jest fantastycznym sposobem na zwiększenie swojej wartości na rynku pracy i poczynienie kolejnego ważnego kroku w karierze zawodowej.

Cel studiów

Studia podyplomowe powinny w krótkim czasie wyposażyć studentów w komplet kwalifikacji zawodowych, dzięki którym nie tylko odnajdą się oni na rynku pracy, ale przede wszystkim będą w stanie skutecznie wykonywać swoją pracę na wysokim poziomie. Wiedząc jak ważny jest czas poświęcony na edukację, przygotowaliśmy program, nakierowany na rozwinięcie wszystkich potrzebnych Ci umiejętności w stopniu, który sprawi, że znalezienie dobrej, satysfakcjonującej finansowo pracy nie będzie żadnym problemem.

Ich celem jest dostarczenie słuchaczom wiedzy i umiejętności związanych z diagnozą i prowadzeniem zajęć terapeutycznych z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i funkcjonowaniu społecznym. Studia pozwolą na prowadzenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i wyrównawczych dla dzieci ze specyficznymi i zwykłymi trudnościami w uczeniu się.

Ponadto uczestnicy studiów nabędą kompetencje do diagnozowania osiągnięć dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i wspomaganiu rozwoju, będą umiejętnie prowadzić proces terapeutyczny i nabędą wiedzę z zakresu ADHD. Oferowane przez nas podejście jest najlepszym sposobem na podniesienie swoich kompetencji w tym zakresie.

Perspektywy zawodowe

Studia podyplomowe otwierają przed Tobą potężną ilość możliwości, dzięki czemu będzie mógł zaplanować swoją karierę w taki sposób, jaki Ci najbardziej odpowiada. Dają wiedzę i umiejętności do pracy w grupach przedszkolnych i klasach integracyjnych oraz do prowadzenia terapii pedagogicznej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.


WSZYSTKIE SPECJALNOŚCI SĄ DOSTOSOWANE DO NOWEJ USTAWY O OŚWIACIE (ZWIĄZANĄ Z LIKWIDACJĄ GIMNAZJÓW).

Studia realizowane są we współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Świadectwo

Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu, uznawane, zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nazwa przedmiotu
ADHD i zahamowania psychoruchowe - perspektywa psychologiczno-pedagogiczna
opis

Dowiesz się o dynamice procesów nerwowych ich symptomach, przyczynach.

Anatomia i fizjologia układu nerwowego z elementami neurologii
opis

Zapoznasz się z budową komórek nerwowych i ich czynnością z budową mózgowia przedstawienie roli układu autonomicznego z funkcjonowaniem mózgu i dokonanie charakterystyki procesu myślenia. Dowiesz się o budowie i czynności neuronu i rdzenia kręgowego o roli zmysłów i ich znaczenia dla funkcjonowania człowieka.

Diagnostyka w pedagogice specjalnej
opis

Poznasz charakterystykę metod , technik i narzędzi w diagnostyce w pedagogice specjalnej. Poznasz przemiany w myśleniu , usprawnieniu pedagogiki specjalnej.

Diagnoza dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
opis

Poznasz etapy diagnozy dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi , zasady postępowania.

Dydaktyka specjalna
opis

Poznasz pojęcie dydaktyki specjalnej, poznasz system kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Polsce. Poznasz regulacje prawne, poznasz metody i założenia wspierania rodziny z osobą niepełnosprawną.

Elementy psychologii klinicznej i psychopatologii
opis

Poznasz czym zajmuje się psycholog , co może powiedzieć o zaburzeniach psychicznych o zaburzeniach zachowania . Dowiesz się o postępowaniu z ludźmi , których kłopoty można określić jako odchylenie od normalnego funkcjonowania psychicznego.

Etyka zawodu nauczyciela
opis

Poznasz kodeks etyczny nauczyciela, poznasz dylematy etyczne z którymi spotyka się nauczyciel .

Leworęczność i oburęczność u dzieci - diagnoza i zasady postępowania
opis

Poznasz zasady postepowania u dzieci leworęcznych i oburęcznych ,z czego to wynika .

Metoda dobrego startu
opis

Poznasz metodę wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci. Poznasz ćwiczenia orientacyjno-porządkowe orientacji w schemacie ciała oraz przestrzeni , ćwiczenia językowe ruchowo-słuchowe i ruchowo-słuchowo-wzrokowe.

Metodyka zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla dzieci z trudnościami w nauce czytania i pisania
opis

Poznasz metody pracy wspierające uczniów z trudnosciami w nauce czytania i pisania.

Metodyka zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla dzieci z zaburzeniami rozwoju ruchowego
opis

Poznasz program terapeutyczny dla dzieci z zaburzeniami rozwoju ruchu, metody zajęc terapeutycznych.

Metodyka zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się matematyki
opis

Poznasz czym są zajęcia korekcyjno-kompensacyjne na co są ukierunkowane .

Metodyka zajęć terapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami rozwoju emocjonalnego i społecznego
opis

Poznasz metodykę zajęć dla dzieci z zaburzeniami rozwoju emocjonalnego i społecznego, poznasz program terapeutyczny.

Organizacja procesu terapeutycznego
opis

Poznasz zasady organizacji zajęć terapii pedagogicznej, poznasz metody pracy terapeutycznej.

Podstawy neuropsychologii
opis

Będziesz potrafił zlokalizować poszczególne ośrodki mózgu odpowiedzialne za funkcje poznawcze i emocjonalne. Będziesz mógł dokonac wstępnej ogólnej oceny neuropsychologicznej i skierować do odpowiedniego specjalisty. Będziesz posiadał umiejetności z zakresu pracy z osobami z dysfunkcyjnymi neuropsychicznymi np. zaburzenia językowe, afazja, demencje.

Podstawy pedagogiki specjalnej
opis

Dowiesz się o istocie pedagogiki specjalnej jako nauki teoretycznej i praktycznej; kształtowania postawy humanistycznej, a zwłaszcza szacunku i wrażliwości na potrzeby osób niepełnosprawnych i wymagających pomocy.

Praktyka
opis

Praktyki realizowane zgodnie z regulaminem praktyk dostępnym na stronie internetowej ISP ( w stopce na dole strony), wraz z ilością godzin odpowiednich do kierunku. Prosimy zapoznać się z załącznikiem.

https://www.podyplomowka.edu.pl/regulamin-praktyk-1


Prawne aspekty opieki nad uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
opis

Otrzymasz specjalne wskazówki do pracy z uczniem trudnym oraz poznasz Prawne aspekty opieki nad uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Przyczyny i profilaktyka trudności w nauce czytania i pisania
opis

Poznasz przyczyny, przejawy tych trudności, jak je można rozpoznać i jak je określamy. Jaką zastosowac profilaktykę.

Psychologiczne uwarunkowania procesów poznawczych
opis

Poznasz procesy tworzące i modyfikujące struktury poznawcze (reprezentacje zmysłowe) w systemie poznawczym w (umyśle) będące przedmiotem badań kongnitywistyki i psychologii poznawczej.

Syndrom nieadekwatnych osiągnięć
opis

Poznasz zaburzenia psychiczne, ich syndromy.

Wybrane zagadnienia z logopedii i zaburzeń rozwoju mowy
opis

Dowiesz się o naczęstszych zaburzeniach komunikacji językowej u dzieci , o rodzajach tych zaburzeń , diagnozie i terapii .

Wybrane zagadnienia z metodyki edukacji wczesnoszkolnej
opis

Poznasz wybrane zagadnienia z metodyki edukacji wczesnoszkolnej w teorii i praktyce.

Termin składania dokumentów:

Dokumenty w ramach rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 należy złożyć do 7 dni od momentu zapisu na specjalność.

Rekrutacja trwa do 10.09.2024 r.

Zasady przyjęcia:

O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat pierwszej raty.

Wymagane dokumenty:

  • wypełniony kwestionariusz osobowy (wysyłany podczas zapisów przez stronę) lub dostępny w sekretariacie,
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • dowód wpłaty wpisowego 200 zł¹ *,
  • 2 egzemplarze podpisanej umowy o świadczeniu usług edukacyjnych (będzie ona dostępna do pobrania po przejściu procesu rekrutacji on-line).

Dokumenty można przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1

¹ Wpisowe jest zwracane tylko i wyłącznie w przypadku nie uruchomienia danej specjalności studiów.


Opłaty dla tej specjalności:

  • Suma opłat - 4200,00 zł
  • Ilość rat - 12
  • Cena za miesiąc - 350 zł
  • Wpisowe - 200 zł

Opłaty prosimy realizować na indywidualne konta słuchaczy. Szczegółowe informacje można znaleźć w Strefie Słuchacza.

Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach bez dodatkowych kosztów.

Koszt studiów przez cały okres ich trwania jest niezmienny.

Obecnie nie mamy promocji na tę specjalność, jednak możliwe, że już niedługo znajdzie się tu coś ciekawego dla Ciebie - zajrzyj do nas!

Z tej specjalności można ubiegać się o częściowe lub całkowite zwolnienie z praktyk.

Moduł I 60h, można ubiegać się o całkowite zwolnienie z praktyk, na podstawie posiadanej kwalifikacji – np. ukończona już jedna specjalność z pedagogiki specjalnej, na jakiejkolwiek uczelni.

Moduł II 120h, można ubiegać się o częściowe lub całkowite zwolnienie z praktyk, na podstawie posiadanego doświadczenia zawodowego (np. praca z dziećmi ze studiowanej specjalności).

W celu ubiegania się o zwolnienie z praktyk, należy złożyć stosowne dokumenty do dnia 15.12.2023 (decyduje data stempla pocztowego).

Wszystkie informacje związane z przebiegiem studiów, otrzymają Państwo pisząc na adres [email protected] lub pod numerem telefonu 32 787 57 47

Aplikuj na specjalność

Podaj swoje dane aby się zapisać.

KRAFC CONSULTING SP. Z O.O. prowadzący ISP PKU z siedzibą w Tychach (43-100 Tychy), ul. Sienkiewicza 1 wskazuje, że założenie przez Państwa konta słuchacza na stronie internetowej https://www.podyplomowka.edu.pl/ czy zarejestrowanie się na wybrane przez Państwa studia podyplomowe stanowi wyrażenie przez Państwa zgody na podanie danych osobowych. Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w dokumencie Polityka prywatności, która jednocześnie stanowi wypełnienie przez Administratora danych obowiązku informacyjnego z art. 13. RODO.