Gwarancja stałej ceny i braku dodatkowych opłat
Gwarancja stałej ceny i braku dodatkowych opłat
Nacisk na zajęcia praktyczne
Świadectwo uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
3 semestry
Zajęcia online na żywo, poprzez platformy webinarowe
Obecne studia podyplomowe prowadzimy w oparciu o aktualne standardy kształcenia, a w szczególności o:
Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym często borykają się z licznymi trudnościami w nauce, zaburzeniami sensorycznymi, chorobami przewlekłymi, ze sprzężonymi deficytami rozwojowymi, niepełnosprawnością intelektualną, oraz z dysfunkcjami narządu ruchu. Wymagają one specjalnego wsparcia i terapii, która pozwala im wyrównywać swoje szanse i prawidłowo rozwijać się. Problemy te mogą być rozwiązywane wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają komplet wiedzy i narzędzi potrzebnych do udzielania profesjonalnej pomocy dzieciom. Te, można zdobyć wyłącznie drogą efektywnej nauki i profesjonalnego przygotowania. Instytut Studiów Podyplomowych to miejsce, w którym kształci się najlepszych specjalistów w zakresie pracy psychologicznej i terapii pedagogicznej dzieci w grupach przedszkolnych szkolnych i w klasach integracyjnych. Jeśli pragniesz zdobyć kwalifikacje w tym zakresie i świadczyć pracę na najwyższym poziomie, zapisz się na studia podyplomowe na specjalności Psychologia wczesnego i średniego okresu szkolnego z terapią pedagogiczną. Nasi specjaliści i wykładowcy akademiccy, w pełni przygotują Cię do wspierania rozwoju i przeprowadzania terapii z dziećmi i młodzieżą. Za sprawą naszego nowoczesnego podejścia w nauczaniu, nabędziesz wszystkie potrzebne Ci umiejętności praktyczne, i zostaniesz cenionym specjalistą w tej dziedzinie. Pomożemy Ci wykorzystać twój wewnętrzny potencjał w 100 %, dzięki czemu będziesz mógł nie tylko z powodzeniem znaleźć satysfakcjonującą pracę, ale także będziesz osiągał w niej niesamowite efekty. Odkryj swój wewnętrzny potencjał i rozwiń swoje kompetencje - świadcz profesjonalną pomoc najmłodszym i spełniaj swoje ambicje i aspiracje. Zdobądź wiedzę na temat wszelkich zaburzeń, wpływu czynników środowiskowych, sposobów przezwyciężania trudności i przeprowadzania terapii - zapisz się na studia podyplomowe. Oferujemy Ci najlepsze przygotowanie do samodzielnego wykonywania zawodu i wysoce cenione kwalifikacje, uprawniające do dobrze płatnej i atrakcyjnej pracy.
Jesteś nauczycielem, bądź wychowawcą w przedszkolu, szkole, lub w placówce oferującej pomoc osobom z zaburzeniami rozwoju? Pracujesz w stowarzyszeniu, fundacji, lub w poradni psychologiczno-pedagogicznej? Pragniesz pomagać osobom cierpiącym na autyzm, ADHD, czy upośledzenie umysłowe? Zapisz się na studia podyplomowe na specjalności Psychologia wczesnego i średniego okresu szkolnego z terapią pedagogiczną, gdzie zdobędziesz wiedzę i kompetencje potrzebne do świadczenia fachowej pomocy i prowadzenia profilaktyki trudności wychowawczych. Psychologia szkolna studia podyplomowe - dzięki oferowanemu przez nas wykształceniu, będziesz mógł podjąć pracę w szkole, przedszkolu czy innej placówce oświatowej.
Celem naszej kadry, która składa się z najlepszych wykładowców i specjalistów, jest wyposażenie Cię w szeroką wiedzę i przydatne umiejętności, które umożliwią Ci samodzielne udzielanie profesjonalnej pomocy dzieciom z trudnościami w nauce, zaburzeniami sensorycznymi, chorobami przewlekłymi, dysfunkcjami i ze szczególnymi uzdolnieniami. Kończąc studia podyplomowe na specjalności Psychologia wczesnego i średniego okresu szkolnego z terapią pedagogiczną, uzyskasz świadectwo potwierdzające nabycie kwalifikacji do prowadzenia zajęć z zakresu terapii pedagogicznej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w grupach przedszkolnych, klasach szkolnych (w tym integracyjnych), innych placówkach posiadających te zajęcia w swojej ofercie programowej oraz do prowadzenia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Jako lider w podnoszeniu kwalifikacji, wyposażymy Cię w pogłębioną wiedzę dotyczącą przeróżnych aspektów, w tym czynników środowiskowych, wpływających na zachowanie dzieci, czy metod wykorzystywania tej wiedzy w codziennej pracy, co pozwala na skuteczne rozwiązywanie problemów. Wybierając studia podyplomowe, wybierasz przygotowanie i wykształcenie najwyższej jakości.
Kończąc studia podyplomowe na specjalności Psychologia wczesnego i średniego okresu szkolnego z terapią pedagogiczną, zdobędziesz zestaw umiejętności, wiedzy, narzędzi, metod, oraz kwalifikacji do pracy psychologicznej w grupach przedszkolnych, szkolnych i klasach integracyjnych. Zyskasz także kwalifikacje do prowadzenia terapii pedagogicznej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego wspomagania rozwoju, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 30 kwietnia 2013 roku w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. nr 2013, poz. 532) oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 3 lutego 2009 roku w sprawie organizowania wczesnego wspomagania rozwoju dzieci (Dz. U. nr 23, poz. 133; z 2005 r. nr 13, poz.114; z 2003 r. nr 23, poz.192). Dzięki temu, będziesz w stanie analizować zależności pomiędzy zmiennymi środowiskowymi a zachowaniem, prowadzić ocenę behawioralną, planować interwencje i ewaluować jej efektywność, czy świadczyć usługi terapeutyczne i realizować psychologiczne działania wspierające dzieci i młodzież w jednostkach oświatowych. To sprawi, że zyskasz dziesiątki możliwości rozwoju swojej kariery. Zacznij budować lepszą przyszłość dla siebie i swoich bliskich już dziś - zapisz się na studia podyplomowe i realizuj swoje plany i marzenia.
WSZYSTKIE SPECJALNOŚCI SĄ DOSTOSOWANE DO NOWEJ USTAWY O OŚWIACIE (ZWIĄZANĄ Z LIKWIDACJĄ GIMNAZJÓW).
Studia realizowane są we współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.
Podstawa prawna
Decyzja Ministra Edukacji Narodowej i Sportu nr DSW-3-0145-230/TT/2001 z dnia 20 sierpnia 2001 roku.
Świadectwo
Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Nazwa przedmiotu |
---|
Diagnostyka pedagogiczna |
Etyka zawodu nauczyciela |
Formy , narzędzia pracy z uczniem zdolnym i słabym i wsparcia rodziców tych uczniów |
Instytucjonalne i pozainstytucjonalen formy pomocy psycho-pedagogicznej dziecku trudnemu |
Interwencja środowiskowa |
Konstruowanie programów edukacyjno-terapeutycznych |
Metody pracy w grupie /klasie integracyjnej |
Metody pracy z dziećmi z autyzmem |
Metodyka pracy korekcyjno-kompensacyjnej iwspółpracy z rodzicami dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi |
Metodyka pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych |
Pedagogiczne konteksty komunikacji |
Podstawy kulturowego rozwoju dziecka |
Podstawy pracy logopedycznej i logorytmicznej |
Praca z dzieckiem trudnym w domu ,przedszkolu i szkole |
Praktyka |
Procesy i pojęcia z analizy zachowania-od teorii do praktyki |
Profilaktyka i terapia uzależnień dzieci i młodzieży |
Profilaktyka okresów kryzysu w rozwoju dzieci i młodzieży |
Psychologia szkolna |
Psychologia uczenia się dzieci |
Techniki terapii behawioralnej , reakcji lękowej , nerwic |
Terapia poprzez muzykę, plastykę i sztukę |
Trening umiejętności interpersonalnych i społecznych |
Warsztaty pracy z dziećmi dysfunkcyjnymi |
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych (zwłaszcza z autyzmem,ADHD,mutyzmem,upośledzeniem umysłowym |
Wybrane problemy psychiatrii i psychopatologii |
Zaburzenia zachowania dzieci i młodzieży |
Zagadnienia etyczne - praca z osobami z zaburzeniami rozwoju i zachowania |
Dokumenty w ramach rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 należy złożyć do 7 dni od momentu zapisu na specjalność.
Rekrutacja trwa do 28-ego lutego 2021 roku.
O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat.
Dokumenty można przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1.
¹ Wpisowe jest zwracane tylko i wyłącznie w przypadku nie uruchomienia danej specjalności studiów.
* Uwaga! Promocje na wpisowe są ograniczone czasowo. Oznacza to, że obniżone wpisowe będzie tylko przez tydzień od momentu zapisu na wybraną specjalność przez formularz rejestracyjny online. Jeśli do tego czasu nie zostaną doniesione dokumenty, konieczne będzie uiszczenie pełnej kwoty wpisowego.
Opłaty dla tej specjalności:
Opłaty prosimy realizować na indywidualne konta słuchaczy. Szczegółowe informacje można znaleźć w Strefie Słuchacza.
Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach bez dodatkowych kosztów.
Koszt studiów przez cały okres ich trwania jest niezmienny.
200 złotych rabatu na wpisowe dla wszystkich
Ważne informacje dotyczące praktyk – prosimy o szczegółowe zapoznanie
Słuchacz ma obowiązek na koniec studiów przedstawić dziennik praktyk oraz jeden arkusz hospitacji (dotyczy wszystkich specjalności).
Jeśli słuchacz po zapoznaniu z regulaminem praktyk wybierze zamiast dziennika praktyk arkusze hospitacji – muszą być one równe liczbie godzin praktyk, czyli jeśli słuchacz realizuje praktyki w wymiarze 180 to wypełnia arkusze hospitacji w liczbie 180 szt.
(Do wyboru arkusze lub dziennik praktyk i 1 arkusz)
Słuchacz ma obowiązek napisania 1 konspektu z zajęć (dotyczy wszystkich specjalności z naboru październik 2019 za wyjątkiem Edukacji Elementarnej i Przygotowania Pedagogicznego – po trzy konspekty).
Jeśli opiekun praktyk w placówce wymaga więcej konspektów słuchacz pisze wedle zaleceń opiekuna ale składa jeden konspekt.
Słuchacz na koniec studiów składa z kartą: dziennik praktyk + 1 arkusz hospitacji (lub arkusze hospitacji równe liczbie godzin praktyk) + 1 konspekt oraz opinię opiekuna praktyk wraz z pieczątką placówki a także potwierdzenie przyjęcia do placówki (dolny odcinek ze skierowania).
W dzienniku praktyk prowadzonym przez słuchacza konieczne są pieczątki instytucji; parafowane wszystkie strony dziennika praktyk przez opiekuna, merytoryczna opinia opiekuna, podpisana przez dyrekcję placówki z pieczątką imienną i firmową;