Pedagogika sztuki - Studia podyplomowe

Najważniejsze informacje o tej specjalności

 • znajdź odpowiednie studia podyplomowe

  Gwarancja stałej ceny i braku dodatkowych opłat

 • najlepszy wybór studiów podyplomowych to ISP

  Wykładowcy praktycy

 • świadectwo ukończenia studiów podyplomowych

  Świadectwo zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN)

 • kalendarz studiów podyplomowych

  3 semestry

 • Zajęcia online na żywo, poprzez platformy webinarowe

Pedagogika sztuki

Obecne studia podyplomowe prowadzimy w oparciu o aktualne standardy kształcenia, a w szczególności o:

 • ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO - STANDARD KSZTAŁCENIA NAUCZYCIELI (Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. poz 1450))

Najważniejsze informacje i korzyści

 • Studia podyplomowe prowadzone przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu
 • Brak pracy dyplomowej i egzaminu końcowego
 • Stała liczba semestrów.
 • Koszt za całość studiów tylko 4200,00 zł + opłata wpisowego, niezmienny przez cały okres ich trwania. Bez prowizji i dodatkowych opłat.
 • Wygodny tryb: zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.
 • Małe grupy zajęciowe. Komfort i efektywna nauka.
 • Pełen program studiów dostępny w zakładce „Przedmioty”.
 • Proste i wygodne zapisy online. Wystarczy nacisnąć przycisk „Chcę studiować” i przejść przez intuicyjny proces zapisu.
 • Więcej informacji pod numerem telefonu 32 787 57 47 lub e-mail: [email protected]
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, sporządzone zgodnie z jego wzorem i wytycznymi.
 • Więcej informacji --> (KLIKNIJ)

Co sprawia, że znalezienie odpowiedniej, satysfakcjonującej i przyjemnej pracy potrafi być tak trudne? Dlaczego, nawet solidne i atrakcyjne wykształcenie, nie gwarantuje nam zatrudnienia? Czy osiągnięcie sukcesu to ciężka praca, czy może pomyślny splot okoliczności? Te, i inne pytania codziennie zaprzątają głowy studentom i absolwentom studiów, którzy próbują odnaleźć się na rynku pracy. Trudno znaleźć na nie wszystkie odpowiedź, tak jak trudno jest stworzyć gotową receptę na sukces. Sęk tkwi w tym, że czasem, zamiast usilnie starać się podążać wydeptanymi ścieżkami, warto poszukać swojej własnej - spróbować dostrzec szansę dla siebie. Myślenie nieszablonowe zaprowadzi nas znacznie dalej, aniżeli podążanie czyimiś śladami i ślepa wiara w to, że to, co przynosi zadowolenie i spełnienie jednej osobie, musi przynieść spełnienie także nam. Grunt, to odpowiednio wykorzystać swoje atuty i przekuć je na kwalifikacje, które pomogą nam znaleźć wymarzoną pracę. Jeśli jesteś osobą kreatywną, twórczą i wrażliwą na sztukę, możesz z powodzeniem wykorzystać swoje mocne strony w pracy w charakterze animatora kultury i nie tylko. W każdej miejscowości znaleźć można instytucje takie jak Domy Kultury, szkoły, świetlice i tym podobne, które zajmują się wspieraniem talentów twórczych dzieci i młodzieży. Nie jest to jednak łatwe zadanie - organizacja wydarzeń, pozyskiwanie funduszy, rozwijanie wielu rodzajów umiejętności, czy przekazywanie wiedzy z dziedziny sztuki - tym wszystkim zajmują się wykwalifikowani specjaliści. Możesz zostać jednym z nich i cieszyć się atrakcyjną, ciekawą i bardzo obiecującą pracą - wystarczy, że zapiszesz się na studia podyplomowe na specjalności Pedagogika sztuki, w Instytucie Studiów Podyplomowych. Jako lider w kształceniu podyplomowym, wiemy, jakie kompetencje są poszukiwane na rynku pracy i jakie umiejętności są wymagane w danym zawodzie. To z tego powodu, stawiamy na tak innowacyjne dziedziny, jak pedagogika sztuki. Niedosyt osób z odpowiednim przygotowaniem i doświadczeniem to fantastyczna szansa dla wszystkich, którzy pragną poświęcić się wspieraniu, stymulowaniu i uczeniu dzieci w zakresie szeroko rozumianej sztuki. Kształtowanie wrażliwości estetycznej rozpoczyna się już w pierwszych latach życia dziecka. W tym okresie głównymi nauczycielami są dla dziecka jego rodzice. Jednak z biegiem czasu mały człowiek do pełnego rozwoju potrzebuje coraz więcej bodźców, których opiekunowie najczęściej nie są w stanie dostarczyć. W takiej sytuacji potrzebny staje się pedagog, który posiada umiejętności konieczne do dalszego kształtowania artystycznej wrażliwości dziecka. To właśnie on potrafi dostrzec małego artystę i wspomóc jego rozwój w odpowiedniej dziedzinie i w należyty sposób. Proponujemy Ci wykształcenie, które w pełni przygotuje Cię do pracy w tym zawodzie. Odważ się rozpocząć fantastyczną karierę zawodową i zapisz się na studia podyplomowe już dziś.

Adresaci studiów

Studia podyplomowe na specjalności Pedagogika sztuki to okazja na znaczne poszerzenie swoich perspektyw dla każdego, kto ukończył już studia wyższe i posiada wykształcenie pedagogiczne. To świetna szansa na zwiększenie swoich kwalifikacji przede wszystkim dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i animatorów kultury, którzy chcą uczynić kolejny krok w stronę rozwoju wiedzy i umiejętności, oraz zagwarantować sobie stabilną i obiecującą przyszłość. Dzięki naszemu nowoczesnemu podejściu w nauczaniu, zyskasz dziesiątki możliwości i skutecznie wykorzystasz swój wewnętrzny potencjał, by odnieść osobisty sukces.

Cel studiów

Zapisując się na studia na specjalności Pedagogika sztuki w Instytucie Studiów Podyplomowych, możesz być absolutnie pewien, że zostaniesz wyposażony w solidny komplet podstaw teoretycznych i przydatne umiejętności, które pozwolą Ci z powodzeniem znaleźć atrakcyjną pracę, a następnie osiągać w niej niesamowite efekty. Zasadniczym celem studiów jest wyposażenie czynnych zawodowo nauczycieli w wiedzę i umiejętności pozwalające kształtować i rozwijać wśród dzieci i młodzieży wrażliwość estetyczną. Oferowany przez nas program studiów, został skrupulatnie sporządzony przez najlepszych ekspertów, w oparciu o literaturę z zakresu: sztuki, psychologii sztuki i twórczości, filozofii sztuki, estetyki oraz pedagogiki sztuki. Stawiamy na najlepszą kadrę, w skład której wchodzą specjaliści z danej dziedziny i wykładowcy akademiccy, którzy w ramach angażujących wykładów i interesujących zajęć, przekażą Ci kompleksową wiedzę teoretyczną i praktyczną. Jako absolwent Pedagogiki sztuki zdobędziesz m.in. umiejętność pozyskiwania funduszy na kulturę i sztukę dla jednostek, fundacji, szkół, ośrodków nauki i kultury, poznasz nowe kierunki w pedagogice sztuki, metodykę nauczania oraz zyskasz zdolność pracy z uczniami-artystami, innowatorami. Dowiesz się także jak poszukiwać talentów, jak wspierać ich rozwój i motywować do wspólnych przedsięwzięć artystycznych.

Perspektywy zawodowe

Ukończenie studiów podyplomowych na specjalności Pedagogika sztuki to dziesiątki możliwości pokierowania swoją karierą zawodową. Zdobyte kwalifikacje pozwolą Ci wybierać spośród wielu ofert na rynku pracy - bez problemu znajdziesz zatrudnienie w Domach Kultury, lub obejmiesz stanowisko animatora kultury, a także opiekuna kół artystycznych i ognisk pracy twórczej. Ponadto, będziesz stanowić cenny nabytek dla wszelkich instytucji o charakterze edukacyjnym, w tym szkół o profilu artystycznym, czy z klasami artystycznymi. Zapisz się i zobacz, jak wiele możesz zmienić w swoim życiu na lepsze. Uwierz w swój wewnętrzny potencjał i podejmij studia, które wydobędą go z Ciebie.

WSZYSTKIE SPECJALNOŚCI SĄ DOSTOSOWANE DO NOWEJ USTAWY O OŚWIACIE (ZWIĄZANĄ Z LIKWIDACJĄ GIMNAZJÓW).

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Świadectwo

Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nazwa przedmiotu
w trakcie opracowywania

Termin składania dokumentów:

Dokumenty w ramach rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 należy złożyć do 7 dni od momentu zapisu na specjalność.

Rekrutacja trwa do 15.04.2023 r.

Zasady przyjęcia:

O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat pierwszej raty.

Wymagane dokumenty:

 • wypełniony kwestionariusz osobowy (wysyłany podczas zapisów przez stronę, do pobrania tutaj) lub dostępny w sekretariacie,
 • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
 • 2 zdjęcia legitymacyjne,
 • dowód wpłaty wpisowego 200 zł¹ *,
 • 2 egzemplarze podpisanej umowy o świadczeniu usług edukacyjnych (będzie ona dostępna do pobrania po przejściu procesu rekrutacji on-line).

Dokumenty można przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1 lub w Częstochowie przy al. NMP 2.

¹ Wpisowe jest zwracane tylko i wyłącznie w przypadku nie uruchomienia danej specjalności studiów.


Opłaty dla tej specjalności:

 • Suma opłat - 4200,00 zł
 • Ilość rat - 12
 • Cena za miesiąc - 350 zł
 • Wpisowe - 200 zł

Opłaty prosimy realizować na indywidualne konta słuchaczy. Szczegółowe informacje można znaleźć w Strefie Słuchacza.

Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach bez dodatkowych kosztów.

Koszt studiów przez cały okres ich trwania jest niezmienny.

Obecnie nie mamy promocji na tę specjalność, jednak możliwe, że już niedługo znajdzie się tu coś ciekawego dla Ciebie - zajrzyj do nas!

Aplikuj na specjalność

Podaj swoje dane aby się zapisać.

KRAFC CONSULTING SP. Z O.O. prowadzący ISP PKU z siedzibą w Tychach (43-100 Tychy), ul. Sienkiewicza 1 wskazuje, że założenie przez Państwa konta słuchacza na stronie internetowej https://www.podyplomowka.edu.pl/ czy zarejestrowanie się na wybrane przez Państwa studia podyplomowe stanowi wyrażenie przez Państwa zgody na podanie danych osobowych. Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w dokumencie Polityka prywatności, która jednocześnie stanowi wypełnienie przez Administratora danych obowiązku informacyjnego z art. 13. RODO.