3 semestry
3 semestry
Gwarancja stałej ceny i braku dodatkowych opłat
Nacisk na zajęcia praktyczne
Świadectwo uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Obecne studia podyplomowe prowadzimy w oparciu o aktualne standardy kształcenia, a w szczególności o:
Informatycy to nie tylko osoby posiadające umiejętność programowania, poruszania się po świecie Internetu czy potrafiące projektować grafikę - to przede wszystkim ludzie o daleko wybiegającej ponad przeciętność kompetencji do funkcjonowania w zinformatyzowanym świecie. Rosnąca liczba osób z wykształceniem informatycznym powoduje coraz większą konkurencyjność na rynku pracy i konieczność rozwoju w wielu kierunkach. Aby sprostać presji i odnaleźć się w nowych warunkach, potrzebna jest zdolność adaptacji i przyszłościowe myślenie. W rzeczywistości pełnej wykwalifikowanych specjalistów, sam talent nie wystarczy - należy wykonać krok w rozwoju swoich kompetencji i zapewnić sobie dzięki temu komfortową pozycję w karierze zawodowej. Mając świadomość zmian zachodzących na rynku pracy, Instytut Studiów Podyplomowych oferuje studia podyplomowe na kierunku Informatyka, które mają za zadanie przygotować słuchaczy do nauczania informatyki lub technologii informacyjnej zgodnie z nową reformą oświaty związaną z likwidacją gimnazjów, w tym w szkołach podstawowych i liceach. Dzięki proponowanemu przez nas programowi nauczania, zdobędziesz zestaw wysokich kwalifikacji i wiedzy teoretycznej niezbędnej do wykonywania zawodu nauczyciela. Nowy program nauczania w jeszcze większym stopniu stawia na naukę informatyki i związanych z nią zagadnień, które przerastają zdolności dotychczasowej kadry nauczycielskiej. To właśnie szansa dla Ciebie - osoby z pasją, uporem i zacięciem, która pragnie rozpocząć owocną i dochodową karierę zawodową. Nasi wyspecjalizowani wykładowcy i specjaliści pomogą Ci w tym zadaniu, uzbrajając Cię w komplet kwalifikacji, które znacznie zwiększą twoją konkurencyjność. Dzięki powszechnemu, łatwemu dostępowi do wszelkich urządzeń, nauka informatyki zaczyna się już w wieku przedszkolnym w zaciszu domowym, jednak umiejętności w ten sposób zdobywane odkrywają jedynie niewielki skrawek wachlarza możliwości, które daje komputer. Kolejne jego części mogą być odkrywane na zajęciach szkolnych prowadzonych przez kompetentnego nauczyciela śledzącego na bieżąco osiągnięcia w dziedzinie komputeryzacji. Możesz być właśnie takim nauczycielem i zapewnić sobie stabilne warunki rozwoju oraz świetlaną przyszłość, zapisując się na specjalność Informatyka już dziś. Nie zwlekaj i wykorzystaj swoją szansę zanim zrobią to inni.
Studia podyplomowe na specjalności Informatyka powstały z myślą o osobach, które dobrze zdają sobie sprawę z konieczności rozwijania się na wielu płaszczyznach w celu utrzymywania swojej konkurencyjności na rynku pracy. Adresatami specjalności są absolwenci studiów magisterskich i licencjackich kierunków nauczycielskich zainteresowani uzyskaniem uprawnień do nauczania przedmiotu TECHNOLOGIA INFORMACYJNA lub INFORMATYKA oraz podniesieniem kwalifikacji zawodowych. Dzięki naszemu zoptymalizowaneu i innowacyjnemu podeśjciu zdobędziesz wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające wyposażać uczniów w informacje służące rozwiązywaniu problemów z wykorzystaniem narzędzi informatycznych, oraz pozwalające pokazywać różne możliwości zastosowania komputera np. w celach edukacyjnych. Kompleksowe i solidne przygotowanie uczyni z Ciebie specjalistę zdolnego do posługiwania się niestandardowymi metodami pracy i wykorzystywania wszelkich dostępnych pomocy dydaktycznych. Kształcąc słuchaczy stawiamy przede wszystkim na efektywność, która skutkuje nabywaniem przez nich pełnej samodzielności do wykonywania obowiązków zawodowych nauczyciela, w tym realizacji programu nauczania czy samokształcenia się.
Studia mają na celu przygotowanie nauczycieli różnych specjalności do prowadzenia zajęć z INFORMATYKI i TECHNOLOGII INFORMACYJNEJ zgodnie z nową reformą oświaty związaną z likwidacją gimnazjów, w tym w szkołach podstawowych i liceach. Jako absolwent tego kierunku będziesz również wyposażony w narzędzia konieczne do podejmowania samodzielnej aktywności twórczej i działalności edukacyjnej w szkolnictwie i innych ośrodkach edukacyjnych z przedmiotów objętych programem studiów. Celem studiów jest także nauczenie świadomego posługiwania się środkami informatycznymi w różnych, rozwijających celach. Zapisując się na specjalność Informatyka i zajęcia komputerowe czynisz fantastyczną inwestycję we własny rozwój i obiecującą przyszłość w karierze zawodowej. Posiadasz zaskakujący talent do informatyki? Szlifuj go i nabywaj nowe umiejętności dzięki wsparciu czołowych wykładowców i specjalistów, stawiając kolejne kroki w życiu zawodowym każdego dnia.
Absolwent studiów podyplomowych na kierunku Informatyka może podjąć pracę jako nauczyciel przedmiotu TECHNOLOGIA INFORMACYJNA lub INFORMATYKA zgodnie z nową reformą oświaty związaną z likwidacją gimnazjów, w tym w szkołach podstawowych i liceach. W związku ze zmianami w programie nauczania, zapotrzebowanie na nauczycieli tych przedmiotów będzie gwałtownie rosło - to szansa dla Ciebie. Postaw na na stabilną przyszłość i ekscytującą karierę zawodową zapisując się na studia podyplomowe już dziś.
WSZYSTKIE SPECJALNOŚCI SĄ DOSTOSOWANE DO NOWEJ USTAWY O OŚWIACIE (ZWIĄZANĄ Z LIKWIDACJĄ GIMNAZJÓW).
Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.
Podstawa prawna
Decyzja Ministra Edukacji Narodowej i Sportu nr DSW-3-0145-230/TT/2001 z dnia 20 sierpnia 2001 roku.
Świadectwo
Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Nazwa przedmiotu |
---|
Architektura komputera klasy PC |
Bazy danych |
Dydaktyka nauczania informatyki w klasach I-III |
Dydaktyka nauczania informatyki w klasach IV-VIII |
Dydaktyka nauczania informatyki w szkole ponadpodstawowej |
Elementy grafiki komputerowej |
Emisja głosu |
Etyka zawodu nauczyciela |
Podstawy algorytmiki i programowania |
Podstawy dydaktyki |
Praktyka |
Sieci komputerowe i aplikacje sieciowe |
Systemy operacyjne |
Techniki tworzenia stron internetowych |
Technologia informacyjna i oprogramowanie biurowe |
Technologie informacyjne w edukacji |
Dokumenty w ramach rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 należy złożyć do 7 dni od momentu zapisu na specjalność.
Rekrutacja trwa do 28-ego lutego 2021 roku.
O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat.
Dokumenty można przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1.
¹ Wpisowe jest zwracane tylko i wyłącznie w przypadku nie uruchomienia danej specjalności studiów.
* Uwaga! Promocje na wpisowe są ograniczone czasowo. Oznacza to, że obniżone wpisowe będzie tylko przez tydzień od momentu zapisu na wybraną specjalność przez formularz rejestracyjny online. Jeśli do tego czasu nie zostaną doniesione dokumenty, konieczne będzie uiszczenie pełnej kwoty wpisowego.
Opłaty dla tej specjalności:
Opłaty prosimy realizować na indywidualne konta słuchaczy. Szczegółowe informacje można znaleźć w Strefie Słuchacza.
Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach bez dodatkowych kosztów.
Koszt studiów przez cały okres ich trwania jest niezmienny.
200 złotych rabatu na wpisowe dla wszystkich
Ważne informacje dotyczące praktyk – prosimy o szczegółowe zapoznanie
Słuchacz ma obowiązek na koniec studiów przedstawić dziennik praktyk oraz jeden arkusz hospitacji (dotyczy wszystkich specjalności).
Jeśli słuchacz po zapoznaniu z regulaminem praktyk wybierze zamiast dziennika praktyk arkusze hospitacji – muszą być one równe liczbie godzin praktyk, czyli jeśli słuchacz realizuje praktyki w wymiarze 180 to wypełnia arkusze hospitacji w liczbie 180 szt.
(Do wyboru arkusze lub dziennik praktyk i 1 arkusz)
Słuchacz ma obowiązek napisania 1 konspektu z zajęć (dotyczy wszystkich specjalności z naboru październik 2019 za wyjątkiem Edukacji Elementarnej i Przygotowania Pedagogicznego – po trzy konspekty).
Jeśli opiekun praktyk w placówce wymaga więcej konspektów słuchacz pisze wedle zaleceń opiekuna ale składa jeden konspekt.
Słuchacz na koniec studiów składa z kartą: dziennik praktyk + 1 arkusz hospitacji (lub arkusze hospitacji równe liczbie godzin praktyk) + 1 konspekt oraz opinię opiekuna praktyk wraz z pieczątką placówki a także potwierdzenie przyjęcia do placówki (dolny odcinek ze skierowania).
W dzienniku praktyk prowadzonym przez słuchacza konieczne są pieczątki instytucji; parafowane wszystkie strony dziennika praktyk przez opiekuna, merytoryczna opinia opiekuna, podpisana przez dyrekcję placówki z pieczątką imienną i firmową;