3 semestry
3 semestry
Gwarancja stałej ceny i braku dodatkowych opłat
Nacisk na zajęcia praktyczne
Świadectwo uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Obecne studia podyplomowe prowadzimy w oparciu o aktualne standardy kształcenia, a w szczególności o:
Podejmując decyzje związane z twoją przyszłością zawodową, powinieneś kierować się swoimi zainteresowaniami i talentami. Niezależnie od społecznej presji, najważniejsze jest aby wykonywać pracę, która przynosi zadowolenie i satysfakcję. Jeśli kochasz literaturę, dobrym wyborem będzie wykształcenie umożliwiające Ci pracę w branżach, które są z nią związane. Zajmowanie się rzeczami, które nie pozwalają Ci na rozwój twoich najcenniejszych umiejętności to zwykła strata czasu. Dlatego Instytut Studiów Podyplomowych proponuje Ci studia podyplomowe na kierunku Bibliotekoznawstwo. Są one dedykowane wszystkim tym, którzy pragną wyspecjalizować się w tematach takich jak komunikacja piśmiennicza (w formie książek, czasopism, dokumentów), historia książki, bibliotek i bibliotekoznawstwa. Kształcąc się u nas, zyskasz szereg pożądanych na rynku pracy umiejętności i kwalifikacji, które pozwolą Ci podjąć pracę w bibliotece lub w branży wydawniczej. Poznaj świat książki i związane z nim zagadnienia oraz zyskaj nieograniczone możliwości, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć wymarzoną karierę zawodową. Nasi specjaliści i wykładowcy zadbają o to, żebyś poznał wszelkie metody pracy z czytelnikami i użytkownikami informacji. Kompleksowe i ciekawe zajęcia zaznajomią Cię także z prawem autorskim i bibliotecznym oraz z metodami i technikami stosowanymi w procesach informacyjno-bibliotecznych. Z naszym wsparciem i solidnym przygotowaniem praktycznym oraz teoretycznym zyskasz o wiele więcej niż sam dokument ukończenia studiów podyplomowych. Będziesz mógł właściwie wykorzystać swoje zainteresowania i umiejętności w ciekawej, angażującej i rozwijającej pracy.
Studia podyplomowe na kierunku Bibliotekoznawstwo to propozycja dla osób pragnących w twórczy i kreatywny sposób wykorzystać i rozwinąć swoje talenty i zainteresowania związane z literaturą. Są one dedykowane tym wszystkim, którzy wyróżniają się prospołecznymi postawami i łatwością kontaktu z ludźmi. Jeśli twoim marzeniem jest prowadzenie działalności wydawniczej, kierunek ten wyposaży Cię we wszelkie kompetencje, których będziesz potrzebował, w tym samodzielność i umiejętność rozumienia praw i procesów rządzących tą branżą. Dzięki oferowanemu przez nas wykształceniu zostaniesz także wykwalifikowanym bibliotekarzem.
Wybierając studia podyplomowe, kierujesz się perspektywami, które możesz zyskać po ich ukończeniu. Chcesz jak najlepiej wykorzystać czas i zainwestowane środki, aby zbudować dla siebię lepsza i ciekawszą przyszłość. Instytut Studiów Podyplomowych to miejsce, w którym w pełni odpowiemy na twoje oczekiwania i potrzeby. Najlepsi specjaliści i doświadczeni wykładowcy przekażą Ci teoretyczną i praktyczną wiedzę, która będzie niezbędna w twojej przyszłej pracy. Czy jako pracownik wydawnictwa lub jego właściciel, czy jako bibliotekarz w bibliotece szkolnej, naukowej lub publicznej, będziesz potrzebował solidnego i kompleksowego przygotowania. Zdobędziesz je studiując kierunek Bibliotekoznawstwo.
Ukończenie studiów podyplomowych sprawi, że twoje perspektywy zawodowe gwałtownie się poszerzą. Jako absolwent Bibliotekoznawstwa będziesz mógł pracować we wszystkich typach bibliotek oraz w każdej instytucji, która związana jest z książką. Dzięki doświadczeniu i wiedzy, które zdobędziesz w trakcie studiów, zwiększysz swoja konkurencyjność na rynku pracy, a tym samym, zyskasz realne szanse na obiecującą karierę zawodową.
WSZYSTKIE SPECJALNOŚCI SĄ DOSTOSOWANE DO NOWEJ USTAWY O OŚWIACIE (ZWIĄZANĄ Z LIKWIDACJĄ GIMNAZJÓW).
Studia realizowane są we współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.
Podstawa prawna
Decyzja Ministra Edukacji Narodowej i Sportu nr DSW-3-0145-230/TT/2001 z dnia 20 sierpnia 2001 roku.
Świadectwo
Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Nazwa przedmiotu |
---|
Metodyka pracy z czytelnikiem z dysleksją |
Bibliotekarstwo i bibliotekoznawstwo |
Biblioterapia. Metodyka pracy z czytelnikiem chorym i niepełnosprawnym |
Edukacja medialna |
Emisja głosu |
Etyka zawodu nauczyciela |
Historia bibliotek i książek |
Informacja naukowa |
Literatura dla dzieci i młodzieży |
Metodyka pracy nauczyciela bibliotekarza |
Misja i strategia rowoju współczesnej biblioteki |
Podstawy dydaktyki |
Praktyka |
Systemy biblioteczne |
Technika pracy umysłowej |
Technologie informacyjne w edukacji |
Tworzenie serwisów internetowych |
Zbiory biblioteczna, ich opracowanie i ochrona |
Dokumenty w ramach rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 należy złożyć do 7 dni od momentu zapisu na specjalność.
Rekrutacja trwa do 28-ego lutego 2021 roku.
O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat.
Dokumenty można przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1.
¹ Wpisowe jest zwracane tylko i wyłącznie w przypadku nie uruchomienia danej specjalności studiów.
* Uwaga! Promocje na wpisowe są ograniczone czasowo. Oznacza to, że obniżone wpisowe będzie tylko przez tydzień od momentu zapisu na wybraną specjalność przez formularz rejestracyjny online. Jeśli do tego czasu nie zostaną doniesione dokumenty, konieczne będzie uiszczenie pełnej kwoty wpisowego.
Opłaty dla tej specjalności:
Opłaty prosimy realizować na indywidualne konta słuchaczy. Szczegółowe informacje można znaleźć w Strefie Słuchacza.
Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach bez dodatkowych kosztów.
Koszt studiów przez cały okres ich trwania jest niezmienny.
200 złotych rabatu na wpisowe dla wszystkich
Ważne informacje dotyczące praktyk – prosimy o szczegółowe zapoznanie
Słuchacz ma obowiązek na koniec studiów przedstawić dziennik praktyk oraz jeden arkusz hospitacji (dotyczy wszystkich specjalności).
Jeśli słuchacz po zapoznaniu z regulaminem praktyk wybierze zamiast dziennika praktyk arkusze hospitacji – muszą być one równe liczbie godzin praktyk, czyli jeśli słuchacz realizuje praktyki w wymiarze 180 to wypełnia arkusze hospitacji w liczbie 180 szt.
(Do wyboru arkusze lub dziennik praktyk i 1 arkusz)
Słuchacz ma obowiązek napisania 1 konspektu z zajęć (dotyczy wszystkich specjalności z naboru październik 2019 za wyjątkiem Edukacji Elementarnej i Przygotowania Pedagogicznego – po trzy konspekty).
Jeśli opiekun praktyk w placówce wymaga więcej konspektów słuchacz pisze wedle zaleceń opiekuna ale składa jeden konspekt.
Słuchacz na koniec studiów składa z kartą: dziennik praktyk + 1 arkusz hospitacji (lub arkusze hospitacji równe liczbie godzin praktyk) + 1 konspekt oraz opinię opiekuna praktyk wraz z pieczątką placówki a także potwierdzenie przyjęcia do placówki (dolny odcinek ze skierowania).
W dzienniku praktyk prowadzonym przez słuchacza konieczne są pieczątki instytucji; parafowane wszystkie strony dziennika praktyk przez opiekuna, merytoryczna opinia opiekuna, podpisana przez dyrekcję placówki z pieczątką imienną i firmową;