1/2021 Wiosna "Metoda ruchu rozwijającego wg V. Sherborne (poziom 1)"

Cel szkolenia:

Posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka o prawidłowym rozwoju, jak i w terapii zaburzeń rozwojowych.

Opis szkolenia:

Certyfikowane szkolenie dające uprawnienia do pracy metodą. Składa się z sesji praktycznych i teoretycznych. Uczestnicy zapoznają się z założeniami i filozofią metody, poznają autorkę V. Sherborne i jej inspirację analizą ruchu R. Labana. W teorii i praktyce uczą się świadomie używać ruchu jako narzędzia do budowania relacji na poziomie ciała, przestrzeni i osób w tej przestrzeni.

Ramowy harmonogram szkolenia:

• wprowadzenie do metody,
  • sesja wstępna integracyjna,
  • autorka, założenia i cele SDM,
  • analiza ruchu wg R. Labana,
  • sesja praktyczna (omówienie),
  • istota SDM,
  • przykłady dobrej praktyki (wideo z Belgii, Anglii…),
  • sesja ruchowa (kreatywność i analiza ruchu w praktyce),
  • budowa i planowanie zajęć.

Czas trwania obu części szkolenia: 14 godz. po 7 godzin każda z części

Informacje dodatkowe:

• każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie zgodne z wytycznymi MEN
  • opłaty za szkolenie należy dokonywać na nr konta bankowego: 23 1090 2141 0000 0001 2350 0758,
  • opłata 450 zł obejmuje obie części kursu
  • w przypadku zebrania się grupy, uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo bądź telefonicznie.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr telefonu: 515-403-148, 512-542-904.