ZAJĘCIA TEATRALNE DLA DZIECI -NIEZBĘDNIK NAUCZYCIELA

Zajęcia tetralne dla dzieci rządzą się swoimi prawami:) Jeżeli mają być rozwijające prowadzący pwinienn zapraszać do działań z grupą metody oparte na twórczej ekspresji rezygnując z pracy na gotowym tekście, scenariuszu. Zajęcia teatralne dla dzieci to tak naprawdę walizka opowieści, z której każdego dnia można wyczarować coś innego. Warunkiem jest otwartość na to, co przynoszą dzieci:)

Na warsztacie uczestnicy w czasie praktycznych działań z wykorzystaniem dramy zdobędą impulsy, narzędzia, pomysły do pracy z dziećmi w szkole podstawowej.

Termin drama pochodzi od greckiego słowa drao działam, usiłuję. Metoda dramy ma swoje korzenie w teatrze i w zabawie tematycznej dzieci, a jej istotą jest wejście w rolę fikcyjnej postaci, zwierzęcia. W czasie dramy uczestnik angażuje swoje ciało (ruch), wyobraźnię, zmysły, intelekt, emocje i własny sposób wypowiadania się. W dramie nie gra się ról, ale jest się w roli w zgodzie z własnymi możliwościami i przekonaniami.

Dla kogo: nauczyciele, edukatorzy, animatorzy, studenci kierunków pedagogicznych, nauczyciele przedmiotów wykorzystujących metody narracyjne (język polski, historia).

Prowadzący: Izabela Dyrda

Od lat pracuje z dziećmi, młodzieżą , studentami i nauczycielami, w tym w ramach przedmiotu DRAMOTERAPIA na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół wykorzystania narracji w edukacji i terapii, a w szczególności metody dramy oraz warunków wszechstronnego rozwoju dziecka w wybranych koncepcjach edukacji alternatywnej. Uczestnik i prowadząca w wielu projektach artystyczno-edukacyjnych w kraju i zagranicą (m.in Nuda to nie Sztuka, Teatr Interaktywny, Festiwal Ekspresji, Media i Teatr dla Rozwoju).

Współtworzyła wiele inicjatyw edukacyjno-wychowawczych. Prywatnie, niezmiennie od lat, lubi rozmowy z ludźmi, śpiew przy ognisku i muzykę dawną.

Liczba uczestników: 12- 20

Godzina: 17.00 - 19.30

Informacje dodatkowe:

• Płatności prosimy dokonywać w terminie do 3 dni przed rozpoczęciem warsztatu na konto: BNP PARIBAS 47160014621888238610000001 W tytule przelewu prosimy wpisać nazwę warsztatu : ZAJĘCIA TEATRALNE DLA DZIECI -NIEZBĘDNIK NAUCZYCIELA
  • informację potwierdzającą termin warsztatu uczestnicy otrzymają w przypadku zebrania się grupy

Jeżeli zainteresował Cię ten warsztat i chciałbyś zorganizować go w swojej szkole, placówce lub innej przestrzeni, zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego: 515 403 191