W gąszczu nieporozumień, czyli ABC komunikacji interpersonalnej 28.10.2021

Czy zastanawiałeś/łaś się kiedyś po co ludzie ze sobą rozmawiają? Jaką funkcję pełni porozumiewanie się? Dlaczego czasami czujesz już od pierwszych sekund spotkania, że „znacie się od wieków” i rozumiecie się bez słów, a innym razem każde słowo wydaje się wymuszone, czas płynie bardzo wolno i czujesz, że męczysz się w tej relacji? Wiele osób na co dzień doświadcza takich sytuacji, czy jest szansa na zmianę? Oczywiście, że tak. Jak to zrobić? Nie ma jednej uniwersalnej recepty, ale to co możesz zrobić to doskonalić swój sposób komunikowania się z innymi. Każda kolejna relacja z drugim człowiekiem to trening porozumiewania się, by osiągać lepsze rezultaty w życiu osobistym i zawodowym, budować głębsze więzi, chronić siebie i innych. I o tym będzie szkolenie, na które Cię zapraszam.


Cel: poszerzenie wiedzy na temat specyfiki procesu komunikowania się

Efekty:

Po szkoleniu będziesz wiedział/a:

· jak przebiega proces komunikacji interpersonalnej i co go zaburza

· jakie czynniki wpływają na skuteczność porozumiewania się

· w jaki sposób zwiększyć skuteczność przekazu

· czym są kluczowe rozmowy i jaki masz wpływ na to, by przebiegały bezpiecznie i skutecznie

Treści:

· Komunikacja interpersonalna - terminologia, model, znaczenie

· Czynniki wpływające na skuteczną komunikację

· Kluczowe rozmowy - jak je prowadzić


Prowadzący: Magdalena Lipiak

Psycholog, psychoterapeuta, doradca zawodowy, trener biznesu. Interesuje się psychologią wychowawczą, społeczną i stosowaną. Aktualnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, wcześniej przez wiele lat w Regionalnym Ośrodku Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach. Prowadzi własny gabinet psychologiczny.

Współpracuje z Trzecim sektorem oraz instytucjami oświatowymi i pomocowymi, prowadząc szkolenia, warsztaty, realizując projekty z zakresu kompetencji miękkich oraz doradztwa zawodowego. Posiada licencję na prowadzenie diagnozy testami: Kompas Kariery Crown, Personality ID oraz MTQ48 z odporności psychicznej. Jest autorką materiałów dla doradców zawodowych, artykułów zamieszczanych w „Wiedzy i Praktyce” oraz na stronach internetowych. Prywatnie dumna mama dwóch córek: Majki (Fundacja Leżę i Pracuję) oraz Zuzy, studentki II roku.

Czas trwania: 2h(zegarowe)