Szkolenie dla rodziców dzieci autystycznych

Cena regularna: 1225 zł

Tylko teraz: 998 zł

Zapraszamy wszystkich rodziców, krewnych, przyjaciół, a także nauczycieli i opiekunów dzieci autystycznych na cykl spotkań, mających na celu poznanie czym właściwie jest spektrum autyzmu.

Prowadząca zajęcia Pani Agnieszka, podzieli się z Państwem nie tylko wiedzą teoretyczną o tym czym jest autyzm i jak wygląda terapia, ale przede wszystkim nauczy Państwa na bazie własnych, kilkunastoletnich doświadczeń, jak w codziennym życiu pracować i postępować z dzieckiem ze spektrum autyzmu.

Program szkolenia:

1. Co to jest Autyzm
  2. Rozwijanie mowy i innych system ów porozumiewania się
  3. Program rozwijania samodzielności
  4. Budowanie systemu motywacji
  5. Podstawowe metody pracy z dzieckiem
  6. Zachowania niepożądane i sposoby ich eliminowania
  7. Organizacja terapii autystycznego dziecka i życie codzienne rodziny
  8. Na czym polegają zaburzenia sensoryczne u dzieci z autyzmem
  9. Jaką rolę odgrywa dieta w prowadzeniu dziecka z problemami rozwojowymi oraz jakie świadczenia socjalne, prawa i uprawnienia ma dziecko z diagnozą

Miejsce szkolenia:

Instytut Studiów Podyplomowych

ul. Sienkiewicza 1, 43-100 Tychy

Termin:

4 spotkania w soboty i niedziele

po 6 godzin, od godz. 9:00 do 15:00

Grupa:

12-18 osób

Zgłoszenia przyjmujemy do 10.10.2020 r. Po tym terminie, jeśli grupa osiągnie minimalną liczebność - otrzymają Państwo informację z harmonogramem zajęć.

Prowadzący:

Agnieszka Olej-Ryszkiel
Wykładowca ISP, doktorantka Uniwersytetu Śląskiego, pedagog, logopeda, tyflopedagog, terapeuta i od 15 lat mama cudownych synów ze spektrum zaburzeń autystycznych (ASD).