Stres i wypalenie zawodowe 4.11.2021

Stres i wypalenie zawodowe to bliscy znajomi obniżonego nastroju i depresji. Analizując dane statystyczne dotyczące zachorowań na depresję i różnego rodzaju choroby o podłożu psychosomatycznym można stwierdzić, że każdego człowieka w jakiś sposób te zagadnienia dotyczą lub mogą dotyczyć. Czy można żyć bez stresu? Czy jest możliwe by stres był przyjacielem a nie wrogiem? Dlaczego niektórzy wypalają się w pracy zawodowej kochając to co robią, a inni nie?

Te i inne pytania dotyczące bolączek ludzi zawodowo aktywnych i nie tylko będą tematem szkolenia, na które zapraszam. Jeśli liczysz na pewną receptę, to raczej jej nie dostaniesz. Gdybyś jednak chciał/a coś zmienić i przyjrzeć się sobie w tym aspekcie może znajdziesz coś dla siebie, by zrobić pierwszy krok ku zmianie.

Cel: zapoznanie uczestników z problematyką stresu i wypalenia zawodowego

Efekty:

Po szkoleniu uczestnik:

· Rozpoznaje czynniki wpływające na wypalenie zawodowe, ze szczególnym uwzględnieniem stresu

· Potrafi dokonać różnicowania pomiędzy stresem a wypaleniem zawodowym

· Zna podstawowe sposoby przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu i radzeniu sobie ze stresem

Treści:

· Stres, przyjaciel czy wróg

· Mity na temat stresu

· Mózg w stresie

· Wypalenie czy tylko bolączka wrażliwych?

· Jak się nie wypalić, kiedy się zapalisz?

Prowadzący:

Magdalena Lipiak - Psycholog, psychoterapeuta, doradca zawodowy, trener biznesu. Interesuje się psychologią wychowawczą, społeczną i stosowaną. Aktualnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, wcześniej przez wiele lat w Regionalnym Ośrodku Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach. Prowadzi własny gabinet psychologiczny.

Współpracuje z Trzecim sektorem oraz instytucjami oświatowymi i pomocowymi, prowadząc szkolenia, warsztaty, realizując projekty z zakresu kompetencji miękkich oraz doradztwa zawodowego. Posiada licencję na prowadzenie diagnozy testami: Kompas Kariery Crown, Personality ID oraz MTQ48 z odporności psychicznej. Jest autorką materiałów dla doradców zawodowych, artykułów zamieszczanych w „Wiedzy i Praktyce” oraz na stronach internetowych. Prywatnie dumna mama dwóch córek: Majki (Fundacja Leżę i Pracuję) oraz Zuzy, studentki II roku.

Czas trwania: 1,5h (zegarowe)