OD PATYKA DO STALÓWKI- KALIGRAFIA DLA KAŻDEGO

Niektóre uczelnie, a nawet szkoły podstawowe wprowadzają pisanie na tablecie zamiast tradycyjnych notatek?

Czy to ma sens?
Rolę odręcznego pisma podkreślają naukowcy badający aktywność mózgu w czasie pisania z wykorzytsaniem różnych narzędzi.
Osobną kwestią jest kaligrafia. Nie jest to spontaniczne pismo zgodne z charakterem pisma piszącego, ale odtwarzanie wzoru. Dzięki temu kaligrafia jest sztuką patrzenia, widzenia, starania, cierpliwości, wrażliwości eststycznej, koncentracji uwagi, ale też nauką przewidywania. Naukowcy badający tę piękną sztukę podkręslją również jej wpływ na rozwój mowy,
Z oczywistych powodów warto ją zaprosić i do szkoły i do codzinnnego życia, chociażby jako hobby:)
Uczestnicy poznają różne techniki pisania specjalnym patykiem oraz różnymi stalówkami, zdobęda wiedzę na temat narzędzi kreślarskich , tuszu oraz papierów jakie warto wybierać do różnych działań kaligraficznych:)
Prowadząca: Sylwia Margraf
Artystka interdyscyplinarna, pozytywna i inspirująca marzycielka. Pasjonatka tworzenia pięknych przedmiotów siłą własnych rąk.
Tworzy niepowtarzalne przedmioty na indywidualne zamówienia Klientów, chętnie dzieli się umiejętnościami i twórczym doświadczeniem. Zachwyca się światem przyrody i w swojej twórczości chętnie sięga po inspiracje z natury. Z wykształcenia plastyk, grafik komputerowy i ...archeolog:)
Zapraszam: dzieci powyżej 12 roku życia, rodziców, nauczyciele, seniorzy:)
Czas trwania: 120 minut
Koszt: 90 zł