NASTRÓJ KWINTOWY MAŁEGO DZIECKA, CZYLI MUZYKA W PRZEDSZKOLU I PIERWSZYCH KLASACH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Opis:

J.W. Goethe miała powiedzieć: "Gdzie słyszysz śpiew-tam wchodź, tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają" Wielu ludzi uznaje te słowa za ważne, prawdziwe i albo śpiewa i muzykuje swoim dzieciom i uczniom, albo przynajmniej chciałoby to robić. Ale w ślad za chęcią pojawia się pytanie: co śpiewać? jak śpiewać? czy cokolwiek? czy jakkolwiek? A może każdy wiek ma swoje, niepowtarzalne potrzeby i warto wziąć je pod uwagę? Na te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w czasie warsztatu. Odkryjemy w czasie śpiewu i gry na ciekawych instrumentach własne odczucia kontaktu z muzyką pentatoniczną, czyli oparta na pięciu tonach (zamiast znanych nam ośmiu do-re-mi-fa-sol-la-si.do) Autorka podzieli się doświadczeniem z wieloletniej pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym przybliżając założenia edukacji artystycznej w pedagogice waldorfskiej.

Dla kogo: nauczyciele przedszkoli oraz pierwszych klas szkoły podstawowej, rodzice, muzykoterapeuci, pedagodzy edukacji elementarnej

Prowadząca: Bernadetta Borodziuk

Liczba uczestników: Ze względu na przewidzianą naukę gry na lirach, maksymalnie możemy pracować w grupie 20 osobowej

Godzina: 9.00-13.00