MOZAIKA- KOLOROWA OPOWIEŚĆ

O mozaice większość z nas wie tyle, że to dekoracja w postaci ornamentu lub obrazu, wykonana z drobnych, o różnej kolorystyce i , fakturze i kształcie kamyczków, kawałków szkła lub ceramiki przyklejonych do podloża.

Jest mało popularną techniką warsztatową dla dzieci i młodzieży, a szkoda, bo jej układanie jest okazją do twtórczego działania w zgodzie w własnymi impulsami artystycznymi:)
Mozaika to sztuka spotykania kolorów i form:) Jej wykonanie daje wiele satysfakcji, a efekt cieszy przez długi czas. Wreszcie tworzenie moizaiki może być okazją do wyciszenia, koncentracji, spotkania z samym sobą, tak ważne w wieku nastoletnim:)
Wreszcie mozaika to piękne echa historii i kultury-najstarsze mozaiki pochodzą sprzed pięciu tysięcy lat!

Zapraszamy na dwa integralne spotkania 21 i 31 sierpnia.
Na pierwszym przygotujemy projekt, kompozycję, w czasie drugiego wypełnienie.
Cena obejmuje wszystkie potrzebne materiały, choć oczywiście można przynieść całe lub fragmenty swoich kafelek (pod warunkiem, że nie sa zbyt grube ze względu na wymagania techniczne)
Warsztat jest przeznaczony dla młodzieży (powyżej 12 lat oraz dorosłych), którzy maja ochotę na zabawę z kolorem, kompozycją, ale też chcą się zmierzyć z pracą z klejem, fugą , młotkiem, łamakiem:) To daje radość:)

PROSIMY O PRZYNIESIENIE DLA SIEBIE RĘKAWICZEK OCHRONNYCH W ODPOWIEDNIM DLA SIEBIE ROZMIARZE (TAKIM, BY RĘKAWICE PRZYLEGAŁY DO DŁONI).

W razie dobrej pogody warsztaty odbędą się w malowniczym miejscu (leśno-ogrodowym) blisko stacji PKP Tychy Żwaków.
Dotrzeć na miejsce warsztatów można spacerkiem:)
W razie deszczowej pogody warsztat odbędzie się w siedzibie fundnacji: Tychy ul. Sienkiewicza 1

Prowadząca: Sylwia Margraf
Artystka interdyscyplinarna, pozytywna i inspirująca marzycielka. Pasjonatka tworzenia pięknych przedmiotów siłą własnych rąk.
Tworzy niepowtarzalne przedmioty na indywidualne zamówienia Klientów, chętnie dzieli się umiejętnościami i twórczym doświadczeniem. Zachwyca się światem przyrody i w swojej twórczości chętnie sięga po inspiracje z natury. Z wykształcenia plastyk, grafik komputerowy i ...archeolog:)

Czas trwania: 120 minut (dwa spotkania po 12ominut każde)
Koszt warsztatów: 130zł
Zapisy drogą mailową: [email protected]

Płatności prosimy dokonywać w terminie do 3 dni przed rozpoczęciem warsztatu na konto: BNP PARIBAS 47160014621888238610000001 W tytule przelewu prosimy wpisać nazwę warsztatu : MOZAIKA