Metodyka nauczania szachów dla pedagogów przedszkolnych i wczesnoszkolnych (mini szachy)

Zajęcia w formie warsztatów. Materiały udostępnia wykładowca.

Uczenie przez myślenie.

Program jest skierowany do nauczycieli dzieci przedszkolnych chcących rozwijać dodatkowe zainteresowanie jakim jest gra w szachy. Ma na celu wspomaganie kształcenia ich cech osobowości, charakteru, umiejętności poznawczych. Rozgrywki szachowe winny mieć formę zabawową, a następnie przeradzać się w umiejętność nabywania praktyki oraz zasad zdrowej rywalizacji. Ważne jest, aby młodzi szachiści potrafili przyjmować sukcesy i porażki współzawodnicząc w rozgrywkach między sobą. Istotnym celem będzie też uczenie ich tolerancji, koncentracji i integracji z rówieśnikami. Program ten może wspomóc jedną z najważniejszych percepcji jakie posiada człowiek umiejętność rozwoju myślenia a więc ogólnego rozwoju umysłu. Może przyczynić się do przejawiania u dziecka inicjatywy twórczego myśleć.

Szkolenie trwa 2 dni po 3 godziny

Termin oraz miejsce szkolenia może być dostosowany dla państwa po uzbieraniu grupy min. 10 osób.

Płatność prosimy wpłacać na nr. konta 10 1500 1575 1215 7007 6939 0000 (Santander Bank)

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez ISP PKU

W przelewie proszę podać imię i nazwisko oraz temat szkolenia.