JAK UCZYĆ LEPIEJ MUZYKI W KLASACH I-III

Opis: Muzyka i plastyka w szkole są ważne! Coraz więcej się o tym mówi i pisze. Tymczasem wielu nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej otwarcie przyznaje, że brakuje im umiejętności, kompetencji, pomysłów.

Ten warsztat jest dla tych, którzy chcą się uczyć, by lepiej uczyć. Spokojnie, w serdecznej atmosferze znajdziemy przestrzeń do nauki podstaw muzyki dla nauczycieli klas I-III, a więc czytania nut i identyfikacji rytmicznej, tworzenia prostych akompaniamentów na dzwonkach, prostych instrumentacji perkusyjnych z wykorzystaniem instrumentarium Orff’a oraz wspólne muzykowanie.

Prowadząca : Agnieszka Sepioło. Muzyk wielkiego serca, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej; specjalność: muzykoterapia. Wspaniały pedagog, terapeuta . Uczesniczka wielu konferencji i warsztatów AMTA 2014 Conference, “Pursue Your Passion for Music Therapy” w Louisville – Stany Zjednoczone czy World Congress of Music Therapy 2014: Cultural Diversity in Music Therapy Practice, Research and Education w Krems – Austria.

Dla kogo: nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej bez wykształcenia muzycznego

Czas trwania: 120 minut

Liczba uczestników: 12- 20

Termin: 18 września