DYKTOWAJKI - JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PISANIA DYKTAND

Opis: Pisanie ze słuchu wymaga od dziecka wielu umiejętności. Wiele dzieci zbyt wcześnie zmuszanych do pisania długich tekstów nie wie tak naprawdę czego się od nich oczekuje, popełnia liczne błędy,a jedyne, co kształci- to przekonanie o własnej niekompetencji w tym obszarze. Te dzieci nie lubią pisać, tworzyć. Część z nich będzie też miała kłopot z czytaniem.

W czasie warsztatu uczestnicy poznają autorski sposób rozwijania uwagi słuchowej oraz słuchowo-wzrokowej z dziećmi w klasach 1-3 tak, by oswoić dzieci z pisaniem dyktand, pomóc rozwinąć motywację do samodzielnego poprawiania popełnionych błędów oraz zainteresowanie tekstem i językiem w ogóle.

Dla kogo: nauczyciele, studenci, rodzicie

Prowadzący: Izabela Dyrda

Liczba uczestników: 12- 30

Godzina: 16.00-17.30