DRAMA - TWORZENIE OPOWIEŚCI W EDUKACJI I TERAPII

Opis: Termin drama pochodzi od greckiego słowa drao działam, usiłuję. Metoda dramy ma swoje korzenie w teatrze i w zabawie tematycznej dzieci, a jej istotą jest wejście w rolę fikcyjnej postaci, zwierzęcia, zjawiska dzięki zaangażowaniu swojego ciała, wyobraźni, zmysłów, intelektu, emocji i mowy. W czasie warsztatu uczestnicy poznają w praktycznym działaniu wybrane techniki pracy metoda dramy oraz dowiedzą się jakie są psychologiczno-pedagogiczne podstawy stosowania dramy.

Dla kogo: nauczyciele, studenci, animatorzy, arteterapeuci, osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą.

Liczba uczestników: 12- 20

Godzina: 16.00-18.15

Prowadzący:

Izabela Dyrda
Nauczyciel przedszkolny, wczesnoszkolny, oligofrenopedagog, arteterapeuta. Od lat pracuje z dziećmi, młodzieżą , studentami i nauczycielami. Wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach.