DRAMA NA LEKCJACH WYCHOWAWCZYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Termin drama pochodzi od greckiego słowa drao działam, usiłuję. Metoda dramy ma swoje korzenie w teatrze i w zabawie tematycznej dzieci, a jej istotą jest wejście w rolę fikcyjnej postaci, zwierzęcia. W czasie dramy uczestnik angażuje swoje ciało (ruch), wyobraźnię, zmysły, intelekt, emocje i własny sposób wypowiadania się. W dramie nie gra się ról, ale jest się w roli w zgodzie z własnymi możliwościami i przekonaniami.

Dzięki temu drama ma szczególną wartość w pracy wychowawczej, we wspieraniu rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci i młodzieży. Jest uczeniem się w działaniu.

W czasie warsztatu uczestnicy poznają w praktycznym wybrane techniki pracy metoda dramy, dowiedzą się jakie są psychologiczno-pedagogiczne podstawy jej stosowania oraz zdobędą inspiracje do własnej twórczej pracy w czasie zajęć wychowawczych z uczniami w szkole podstawowej.

Dla kogo: nauczyciele, studenci, animatorzy, arteterapeuci, osoby pracujące z dziećmi w szkole podstawowej

Liczba uczestników: 12- 20

Godzina: 17.00-19.00

Informacje dodatkowe:

Płatności prosimy dokonywać w terminie do 3 dni przed rozpoczęciem warsztatu na konto: BNP PARIBAS 47160014621888238610000001

W tytule przelewu prosimy wpisać nazwę warsztatu : DRAMA NA LEKCJACH WYCHOWAWCZYCH

Informację potwierdzającą termin warsztatu uczestnicy otrzymają w przypadku zebrania się grupy

Jeżeli zainteresował Cię ten warsztat i chciałbyś zorganizować go w swojej szkole, placówce lub innej przestrzeni, zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego; 515403191