BODY PERCUSSION, CZYLI MUZYKA JEST W NAS

Pewien stary, doświadczony nauczyciel muzyki z budapesztanskiej szkoły powiedział kiedyś :,, Kiedy uda się wam zarazić młodego człowieka rytmem tak, że idąc szkolnym korytarzem będzie klepał rękami i całym ciałem, kołysał w takt rytmu ,to nie musicie martwić się o jego dojrzewanie .Rytm przeprowadzi go przez ten okres pełen zawirowań ."Człowiek , który wchodzi w zabawę z rytmem doświadcza ciekawych stanów: gorąca w całym ciele , zapomnienia o swych smutkach , radości, lekkości i...nie może przestać . Rytmy, obok śpiewania kanonów , są najprostszą ,najkrótszą drogą do przeżycia wspólnotowości w kreowaniu muzyki.

Prowadząca o warsztacie: Warsztaty mają absolutnie praktyczny charakter. Nauczę Was kilku projektów rytmicznych, których będziecie mogli nauczyć Wasze dzieci, przyjaciół , czy rodzinę i tym samym umilić każde spotkanie żywą , fascynującą grą i być może złapiecie bakcyla poszukiwaczy rytmów:)

Dla kogo: nauczyciele przedszkoli oraz pierwszych klas szkoły podstawowej, rodzice, muzykoterapeuci, pedagodzy edukacji elementarnej

Prowadząca: Bernadetta Borodziuk

Liczba uczestników: 10-25