Istotne zaburzenia w obszarze funkcjonowania zmysłów u osób ze spektrum autyzmu.

Na temat autyzmu coraz częściej mówi się w polskiej przestrzeni publicznej. Dlaczego?

Głównym powodem jest rosnąca liczba przypadków, które są diagnozowane w Polsce i na świecie - obecnie autyzm może występować u jednego dziecka na 150. Ze względu na fakt, że lawinowo rozprzestrzeniająca się fala fake newsów na temat spektrum autyzmu powoduje dezinformację mającą negatywny wpływ na autystyków i ich rodziny, postanowiliśmy stworzyć formułę 5 webinarów na ten temat.

W tym cyklu uświadamiamy, uczymy, obalamy mity i dajemy praktyczne rozwiązania, które możecie wdrożyć w życiu codziennym.

Od 21 października do 15 grudnia w każdą środę (za wyjątkiem pierwszego webinaru który odbędzie się wyjątkowo 21.10.2021 w czwartek) w godz 18:00 - 19.30 ekspert pedagogiki specjalnej z 25 letnim doświadczeniem mgr Ewa Plura obali mity dot. funkcjonowania zmysłów u osób ze spektrum autyzmu i przedstawi nowoczesne podejście terapeutyczne, którego nauczyła się podczas wizyt studyjnych w USA.

Udział w naszych webinarach jest bezpłatny. Sami decydujecie w ilu wykładach chcecie wziąć udział i które zagadnienia budzą Wasze największe zainteresowanie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką autyzmu a w szczególności:

• Nauczycieli wszystkich szczebli edukacji szkolnej
  • Terapeutów
  • Rodziców dzieci ze spektrum autyzmu
  • Słuchaczy studiów pedagogicznych i psychologicznych
  • Wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką autyzmu

Co zyskasz uczestnicząc w webinarach?

1. Aktualną wiedzę dot. spektrum autyzmu bazującą na najnowszych dostępnych badaniach naukowych
  2. Know how eksperta z 25 letnim doświadczeniem terapeutycznym
  3. Dobre praktyki gotowe do wdrożenia w pracy z dziećmi
  4. Zestaw prostych narzędzi do diagnozy spektrum
  5. Dowiesz się jak ułatwić codzienne funkcjonowanie osobom ze spektrum autyzmu

Jak wziąć udział w webinarze?

1. Weź udział w wydarzeniu ISP na Facebooku (LINK)
  2. W dniu wydarzenia otrzymasz od Facebooka przypomnienie o naszym webinarze
  3. Wejdź w relację live dostępną w evencie lub na profilu ISP na Facebooku (KLIKNIJ)
  4. Jeśli chcesz otrzymać zaświadczenie o udziale w webinarze (koszt 25 zł) wypełnij formularz zgłoszeniowy: (KLIKNIJ)

Harmonogram spotkań:

21.10.2021 godz. 18.00-19.30

Webinar I

"Rola zmysłów w rozwoju poznawczym osób ze spektrum autyzmu''

Zagadnienia, które poruszymy na webinarze:

• Jak odbieramy świat zmysłami?
  • Proces integracji zmysłowej.
  • Charakterystyka procesów poznawczych.
  • Etapy rozwoju zmysłowego i funkcji poznawczych.

3.11.2021 godz. 18.00-19.30

Webinar II

" Rola motoryki w rozwoju poznawczym osób ze spektrum autyzmu"

• Ruch-początek wszystkiego.
  • Odruchy warunkujące prawidłowy rozwój.
  • Charakterystyka zaburzeń odruchowych a problem z przystosowaniem społecznym
  • Problemy neurorozwojowe a problemy w uczeniu się.

17.11.2021 godz. 18.00-19.30

Webinar III

"Rola zmysłu czucia w rozwoju poznawczym osób ze spektrum autyzmu"

Zagadnienia, które poruszymy na webinarze:

• Dotyk a rozwój układu nerwowego.
  • Dotyk formą komunikacji
  • Zaburzenia w obszarze zmysłu czucia.
  • Dotyk w wymiarze terapeutycznym.

1.12.2021 godz. 18.00-19.30

Webinar IV

"Znaczenie percepcji słuchowej w procesie uczenia się u osób z autyzmem."

Zagadnienia, które poruszymy na webinarze:

• Podstawowe funkcje przetwarzania słuchowego.
  • Lateralizacja uszna.
  • Niepowodzenia szkolne a zaburzenia przetwarzania słuchowego.
  • Najnowsze metody i wsparcie terapeutyczne w pracy z dzieckiem.

15.12.2021 godz. 18.00-19.30

Webinar V

"Rola funkcji wzrokowych w procesie poznawczym"

• Spostrzeganie wzrokowe
  • Rozwój przetwarzania wzrokowego a rozwój funkcji poznawczych.
  • Funkcje wzrokowe w procesie uczenia się.
  • Obserwacja funkcji wzrokowych u dzieci.

mgr Ewa Plura o sobie:

Od 25 lat jestem terapeutą i pedagogiem pracującym w szkołach i centrach terapii. Praca z dziećmi i młodzieżą z różnego rodzaju dysfunkcjami oraz problemami emocjonalnymi i rozwojowymi, to fascynujący obszar wciąż nowych wyzwań i doświadczeń.

Pomoc tym dzieciom wymaga wielu różnych umiejętności i interdyscyplinarnej wiedzy, dlatego zostałam terapeutą: INPP, metody Johansena, Neuroflow, metody bilateralnej (certyfikaty międzynarodowe), Integracji Sensorycznej, funkcji wzrokowych, metody behawioralnej, Przezczaszkowej stymulacji prądem stałym, komunikacji alternatywnych i wspomagającej, logopedą.

Starałam się zdobywać wiedzę u najlepszych. Szukałam również nowych terapeutycznych inspiracji i pedagogicznych rozwiązań w czasie wizyt studyjnych w USA. Obecnie jestem także wykładowcą akademickim, ponieważ chcę przekazać młodszemu pokoleniu moją wiedzę i doświadczenie wraz z pasją niesienia pomocy dzieciom i młodzieży.

Obejrzyj mini zapowiedź

Zaświadczenie o udziale w webinarach.

Aby otrzymać zaświadczenie o uczestnictwie w wybranych webinarach:

1. wypełnij formularz (KLIKNIJ)
  2. wnieś opłatę za zaświadczenie ( 25 zł brutto za jeden webinar) --> Nr konta w banku Santander 23 1090 2141 0000 0001 2350 0758 tytuł przelewu: Imię Nazwisko + zaświadczenie webinary dot. autyzmu
  3. wyślij potwierdzenie wniesienia opłaty na maila: [email protected]
  4. otrzymasz zaświadczenie na podany w formularzu adres e-mail

Zaświadczenie jest honorowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i zalicza się do puli awansu zawodowego nauczycieli.

Zaświadczenia będą wysyłane do 3 dni po zakończeniu webinaru. Będzie możliwość późniejszego zakupu zaświadczeń - w takim przypadku zaświadczenie zostanie wysłane do 3 dni od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie. Zaświadczenia wysyłane są tylko w formie elektronicznej (PDF).

Formularz zamówienia zaświadczeń