Wakacje? Nie zmarnuj tych dwóch miesięcy!

17 maja 2018

Nauka w wakacje na studiach podyplomowych

Efektywna nauka to ciągła nauka, a to oznacza, że trwa również w okresie wakacji. To szczególnie ważna kwestia dla wszystkich nauczycieli i osób związanych z pedagogiką. Konieczność posiadania najbardziej aktualnej wiedzy na temat metod i sposobów nauczania oraz często zmieniającego się programu to podstawa do podnoszenia swoich kwalifikacji i osiągania coraz lepszych wyników w pracy. Wakacyjne miesiące to doskonały czas na nadrobienie braków i doszkolenie się w konkretnych aspektach. Jakie możliwości stoją przed nauczycielami w tym okresie?

Literatura

Lipiec i sierpień to świetna okazja na to, żeby zapoznać się ze wszystkimi nowościami poświęconymi tematyce pedagogiki na rynku wydawniczym. Wiele z nich jest także dostępne pod postacią e-booków, co sprawia, że dostęp do nich możemy uzyskać momentalnie! Lato stwarza idealne warunki do spokojnego i relaksującego czytania, np. na świeżym powietrzu, można więc łatwo połączyć pożyteczne z przyjemnym!

Eventy i wydarzenia

Przerwa w roku szkolnym nie oznacza jednocześnie przerwy w aktywności branży. Lato to czas, kiedy organizowanych jest wiele spotkań networkingowych, konferencji i wydarzeń dedykowanych nauczycielom. Uczestnictwo w nich pomaga nie tylko nawiązać kontakty, ale również zyskać najnowszą wiedzę. Dodatkowo wydarzenia te wiążą się często z różnymi atrakcjami, takimi jak konkursy z cennymi nagrodami czy warsztaty, w których trakcie można zdobyć konkretne umiejętności.

Nauka na odległość

Wolisz pozostać w domu? To wcale nie oznacza, że nie możesz podnieść w tym czasie swoich kwalifikacji! Internet oferuje takie możliwości rozwoju w formie videokonferencji, darmowych lub płatnych webinarów, a także dostępu do bardzo licznych platform e-learningowych. Ukończenie kursu czy szkolenia w ten sposób wiąże się z uzyskaniem certyfikatu, który z powodzeniem można wykorzystać w swoim CV.