Studia podyplomowe – inwestycja we własny rozwój


studia podyplomowe na podyplomówce ISP

Na studia podyplomowe mogą zdecydować się absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich. W przeciwieństwie do studiów I lub II stopnia, na których często poruszana jest bardzo ogólna tematyka, podyplomówka oferuje wiedzę praktyczną. Dzięki temu, że na tym etapie mamy już dobrze sprecyzowane zainteresowania i kierunek, w którym chcielibyśmy się rozwijać, to ta forma kształcenia spełni oczekiwania i wymagania każdego.

Ukierunkowanie się = lepsze perspektywy zawodowe

Lepiej być ekspertem w jednej dziedzinie niż „przeciętniakiem” w wielu. Studia podyplomowe oferują kierunki, które odpowiednio przygotowują do konkretnego zawodu. Specjalizacja, czyli skupienie się na ściśle określonej tematyce i grupie zagadnień, niesie za sobą wymierne korzyści. Ubiegając się o pracę, możemy liczyć na wyższe stanowisko - a za tym idą lepsze zarobki. Obracając się w wąskiej tematyce można wypracować sobie status eksperta, czyli osoby, od której inni powinni się uczyć.

Zalety studiów podyplomowych

Studia podyplomowe mają charakter weekendowy, tak więc można zdobywać doświadczenie zawodowe jednocześnie kontynuując edukację. Kolejnym plusem jest znaczne poszerzenie kompetencji, zwłaszcza jeśli chodzi o aspekt praktyczny, co jest bardzo pożądane przez pracodawców. Na absolwentów podyplomówki patrzą bardziej przychylnym okiem, ponieważ mają oni „fach w ręku". Dodatkowo wyróżniają się większą determinacją w dążeniu do celów, wielozadaniowością i chęcią nauki. Studia podyplomowe umożliwiają również zdobycie zupełnie nowego zawodu, niezwiązanego z kierunkiem naszych wcześniejszych studiów. Jeśli chcemy być bardziej atrakcyjni na rynku pracy, powinniśmy zainwestować w siebie. Wiedza praktyczna, specjalistyczne kwalifikacje i ciągłe poszerzanie horyzontów to coś, co zaprocentuje w przyszłości sprawiając, że ścieżka naszej kariery zawodowej będzie taka, jaką sobie wymarzyliśmy.