Rozumiemy nauczycieli jak nikt inny

19 marca 2019

Kobieta naucza dzieci po studiach podyplomowych

Mówi się, że nauczyciel to zawód z powołania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, z jak wielkim trudem i poświęceniem wiąże się ta profesja. Nauczyciel odgrywa istotną rolę w życiu każdego człowieka — to on od najmłodszych lat jest jego mentorem i wzorem do naśladowania. Dlatego bycie nauczycielem to wysiłek, któremu nie każdy potrafi sprostać — tylko nieliczni dzielą się swoją wiedzą i pasją do nauki tak, że zarażają nią także młodych ludzi.

Jesteśmy liderem w kształceniu nauczycieli!

Nauczyciel to nie tylko osoba, która dzieli się z innymi swoją wiedzą — jego praca wcale nie kończy się po usłyszeniu sygnału szkolnego dzwonka. Nauczyciel to także osoba, która wspiera swoich podopiecznych, stara się ich zrozumieć i zawsze służy pomocą w trudnych chwilach. W ten sam sposób my wspieramy nauczycieli, umożliwiając im dalszą naukę i poszerzanie swoich kwalifikacji poprzez wybór spośród 44 różnych specjalności. Prowadzenie lekcji, wywiadówek, uczestnictwo w konferencjach i radach, sprawdzanie testów i przygotowywanie się do zajęć — wbrew pozorom nauczyciele nie mogą narzekać na nadmiar wolnego czasu. Właśnie dlatego proponujemy im wygodną siatkę zajęć, które odbywają się w weekendy i nie kolidują z codziennymi obowiązkami.

Bycie nauczycielem to nie obowiązek, a misja

Na nauczyciela w jego pracy czyha mnóstwo wyzwań — każdy z uczniów jest inny i wymaga innego podejścia ze strony pedagoga. Niestety nie każdy z uczniów od najmłodszych lat odnosi same sukcesy, czasem wymaga więcej uwagi i zaangażowania ze strony nauczyciela. Wtedy może wykazać się on swoimi umiejętnościami i wiedzą, jaką nabył podczas studiów podyplomowych. W ISP przygotowujemy do pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Nasi słuchacze nabywają komplet kompetencji, które pozwalają im radzić sobie z trudnościami na każdym etapie ich pracy, dostosowywać metody uczenia indywidualnie do uczniów i realizować wszystkie zadania programowe.

Zawód nauczyciela jest jedną z najważniejszych i najpotrzebniejszych profesji na świecie. Nasze społeczeństwo potrzebuje wykształconych i kompetentnych pedagogów, którzy przejmą odpowiedzialność za przyszłość młodego pokolenia. Ponieważ w ISP wiemy, z jak wielkim trudem i poświęceniem wiąże się ten zawód, pomagamy nauczycielom piąć się w górę po kolejnych szczeblach kariery.