Nowoczesny nauczyciel - jak nim zostać?


Ucząca się dziewczyna

Każda praca przestaje być atrakcyjna, jeśli opiera się na przestarzałych wartościach i przestaje odpowiadać na oczekiwania konsumentów. Rozwój i doskonalenie umiejętności są wpisane w każdy zawód. Jeśli chodzi o rynek pracy, to najbardziej atrakcyjne są osoby, które mogą pochwalić się dodatkowymi kompetencjami, kwalifikacjami, a także umiejętnościami miękkimi.

Rozwój w pracy nauczyciela — dlaczego jest ważny?

Współczesne szkoły często dysponują nowoczesnymi narzędziami, technikami edukacji oraz metodami pracy, które wynikają z kilku czynników. Pierwszy z nich to zewnętrzne reformy i standardy pracy. Rozwój zawodowy nauczycieli podyktowany jest więc często zmianami w systemie szkolnictwa oraz ciągłym wprowadzaniem nowych rozporządzeń w zakresie edukacji. Drugi z nich to oczekiwania uczniów i wymagania na rynku pracy.

Nowoczesny nauczyciel — czyli jaki?

Nowoczesny nauczyciel to osoba, która przede wszystkim stawia na rozwój oraz podążanie za trendami. W dzisiejszych czasach model edukacji zmienił się, jeśli chodzi o stosunek zajęć teoretycznych i praktycznych. Balans między nimi powinien być zachowany, po to, by nauka nie była dla uczniów przykrym obowiązkiem, a pretekstem do wykazania się kreatywnością i inicjatywą. Kolejną cechą nowoczesnego nauczyciela jest umiejętność wykorzystania nowoczesnych technologii, które wkroczyły już na dobre do wielu placówek w Polsce.

Studia podyplomowe kształcą nowoczesnych nauczycieli

Instytut Studiów Podyplomowych oferuje kierunki, które pomagają podnieść kwalifikacje w oparciu o teoretyczną wiedzę, ale także nowoczesne techniki nauczania. Wskazujemy najbardziej efektywne metody, zoptymalizowane techniki pedagogiczne oraz angażujące formy nauczania. Nasze specjalności powstały w odpowiedzi na współczesne realia, potrzeby rynku oraz oczekiwania uczniów i rodziców.

Nowoczesny nauczyciel zyskuje wiele nie tylko w oczach potencjalnego pracodawcy, ale także swoich przyszłych podopiecznych. Wychodzenie naprzeciw ich potrzebom, minimalizuje ryzyko powstania konfliktu pokoleń i buntu przeciwko nabywaniu wiedzy.