Nauczycielu: odpocznij! Aktywnie w wakacje!


Nauczycielu: daj sobie odpocząć, wybierz aktywne spędzanie czasu! Nie chodzi o to, by we wrześniu wrócić do pracy z sylwetką kulturysty. Chodzi o to, że aktywne spędzanie wolnego czasu to zdrowie i same endorfiny. Proponujemy kilka sposobów, których być może jeszcze nie odkryłeś.

🤸 SUP (paddle boarding), czyli te śmieszne deski wodne z wiosłem. To łatwiejsze niż myślisz! Mają przewagę nad kajakami (ciężkie i trudno w transporcie) czy łodziami (mało dostępne). Deska i pompka mieszczą się w plecaku, więc można pływać dosłownie wszędzie, gdzie się znajdziesz. Utrzymanie na wodzie jest banalnie proste i nie sprawia trudności nawet nowicjuszom. Z poziomu deski możesz zwiedzić każdy akwen wodny!

🤸 Kajaki, gdy już o nich mowa, to wielka rzecz, jeśli chodzi o spływy. Polska oferuje wiele pięknych rzek i zbiorników, a samo kajakowanie jest łatwe i przyjemne. Polecamy zwłaszcza na północy Polski - Bory Tucholskie, Kaszuby czy Mazury to idealne destynacje niezapomnianych przygód. Kajaki dają możliwość bliskiego kontaktu z naturą!

🤸 Teraz biegiem schodzimy na ląd. Truizmem jest, że wszyscy w Polsce ostatnio uprawiają jogging. Nie przypadkiem! Na początku dłuższy trucht, potem 3 kilometry, 5... I nawet nie wiesz kiedy przygotowujesz się do swojego pierwszego półmaratonu. Nigdy nie jest za późno na bieganie, a przy tym rodzaju aktywności pracuje całe ciało. To świetny trening wytrzymałości i siły, a te na pewno przydadzą się we wrześniu.

🤸 Rowery! Tak, każdy umie jeździć na rowerze, ale kiedy ostatnio przejechałeś/aś trasą, która Cię zachwyciła? Za sprawą panującej mody coraz więcej jest pięknych tras, które prowadzą parkami krajobrazowymi, wzdłuż Wisły czy Wybrzeża. Polecamy zorganizować się na rower.