Lider w kształceniu pedagogicznym w regionie

15 stycznia 2019

Kształcenie pedagogiczne w ISP Śląsk

W trakcie swojej wieloletniej działalności nasz Instytut przeszedł wiele przemian, od szkoły podyplomowej do instytucji o zasięgu regionalnym. Wynika to z naszej pracy, poczucia misji, podejścia do studiów podyplomowych i słuchaczy, a także ambicji — by oferować najlepszą jakość w całym naszym regionie. Dziś jesteśmy uznawani za lidera w kształceniu pedagogicznym — to dla nas zaszczyt i znak, że drogą, którą podążamy, prowadzi sukcesu.

Lider w regionie

Cel, który przyświeca ISP jest niezmienny od lat - to nauczanie, które pozwala na praktycznie wykorzystanie wiedzy. Aby go realizować, tworzymy nasz zespół wykładowców wyłącznie z uznanych ekspertów o bogatym doświadczeniu, którzy przekazują je swoim słuchaczom w ramach nowoczesnych i inspirujących zajęć. Stawiamy na jakość, nie na ilość — nasze specjalności składają się wyłącznie z tego, co potrzebne jest do wykonywania konkretnej pracy na wysokim poziomie. Spośród wszystkich naszych kierunków, największą popularnością cieszy się Pedagogika. Kształcimy i podnosimy kompetencje zawodowe nauczycieli z całego regionu — naszych absolwentów można spotkać w dziesiątkach placówek, szkół i instytucji, gdzie cieszą się uznaniem jako specjaliści w swoich dziedzinach.

Krok po kroku

Rozwój ISP na przestrzeni lat obejmował nie tylko powiększanie się naszej oferty edukacyjnej (do ponad 70 specjalności!), ale również obejmowanie zasięgiem coraz większej liczby miast. Już dawno wyszliśmy poza macierzyste Tychy, otwierając grupy w Rybniku, Bielsku-Białej czy Cieszynie. Dziś oferujemy studia już na całym Śląsku i nie tylko, dzięki czemu jesteśmy obecni w całym regionie. Wychodzimy naszym słuchaczom naprzeciw, sprawiając, że studia podyplomowe stają się dla nich wygodniejsze, bardziej dostępne, bliższe. Nasza aktywność i inicjatywy takie jak przystąpienie do Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach czy objęcie patronatem plebiscytu Nauczyciel na Medal organizowanego przez Dziennik Zachodni sprawiają, że ranga i prestiż ISP z roku na rok jest coraz większa.

Wciąż się rozwijamy, snujemy nowe plany i realizujemy obecne. Jako lider w kształceniu pedagogicznym wyznaczamy nowe standardy i stale pracujemy nad tym, aby nasze studia podyplomowe stały na jak najwyższym poziomie w skali całego regionu.