Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023

23 października 2022

W sobotę 22 października Instytut Studiów Podyplomowych w Tychach zainaugurował rok akademicki 2022/2023. Uroczystość była wyjątkowa z dwóch powodów. W tym roku obchodzimy jubileusz 10-lecia istnienia, a po przerwie spowodowanej pandemią, wykładowcy i słuchacze mogli wreszcie wspólnie zaśpiewać Gaudeamus Igitur.

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 odbyła się w auli Hotelu Stara Poczta. Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich wprowadzili sztandar Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. Odśpiewano hymn narodowy oraz pieśń Gaude Mater Polonia. Gości przywitał Łukasz Bukowski, dyrektor zarządzający ISP.

– Życie jest proste, tylko my je sobie czasem komplikujemy – mówił Radosław Ciaś, założyciel i właściciel Instytutu Studiów Podyplomowych. – Cieszę się, że mimo to jesteśmy tu razem po 10 latach. Kto by się spodziewał, że dotknie nas pandemia koronawirusa, a teraz brutalna wojna za naszą wschodnią granicą. W trudnych czasach często nasze oczy zwrócone są na nauczycieli. Państwo macie ten dar nimi być. To duża odpowiedzialność – powiedział Radosław Ciaś.

Stanisław Widocki, kanclerz WSHE w Brzegu podkreślił, że ISP jest najlepszym ośrodkiem studiów podyplomowych z którym współpracuje uczelnia. Życzenia z okazji 10-lecia ISP złożył również dr Wojciech Ratajek, prodziekan WSHE.

Wykład inauguracyjny pt. „Czy człowiek jest z natury dobry” wygłosił Artur Fabiś, wykładowca i praktyk od lat związany z ISP, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

W części artystycznej wystąpił zespół smyczkowy Aquartet, wykonując aranżacje znanych przebojów polskich i zagranicznych z lat 80. (Lady Pank, Dżem, Perfect, Maanam, George Michael Madonna, Queen).