​Finałowa gala prestiżowego plebiscytu „Dziennika Zachodniego” Nauczyciel na Medal 2018

19 grudnia 2018

Zdjęcia z gali Nauczyciel na medal 2018

W Teatrze Rozrywki w Chorzowie 23 listopada odbyła się gala finałowa plebiscytu Dziennika Zachodniego, w którym czytelnicy wybierali najlepszych nauczycieli, szkoły i rady rodziców w województwie śląskim. Pedagogów nietuzinkowych, z pasją do przekazywania wiedzy. Zwycięzcy otrzymali m.in. vouchery na wybrane przez siebie studia podyplomowe, ufundowane przez Instytut Studiów Podyplomowych w Tychach.

Plebiscyt odbywał się w dwóch etapach: powiatowym i wojewódzkim. Czytelnicy zgłaszali do niego nauczycieli w kategoriach: zerówka, klasy 1-3, klasy 4-8, szkoły ponadgimnazjalne oraz akademickie (po raz pierwszy). Ponadto zgłaszano kandydatury do tytułu Szkoła na Medal oraz Rada Rodziców na Medal. Głosowanie odbywało się poprzez system SMS oraz na stronie internetowej gazety.

Finałowa gala prestiżowego plebiscytu „Dziennika Zachodniego” Nauczyciel na Medal 2018 20

Autor zdjęć: Grzegorz GICZEL

- Poprosiliśmy państwa o wybór nauczycieli, którzy mają w sobie pewną iskrę, dzięki której budzą w uczniach zapał do zdobywania wiedzy. To nauczyciele z pasją, którym chce się wykonywać ten zawód – mówił Zenon Nowak, prezes Oddziału Śląsk Grupy Polska Press, wydawcy Dziennika Zachodniego.

Wraz z prezesem Zenonem Nowakiem na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie laury zwycięskim nauczycielom wręczał Łukasz Bukowski, dyrektor Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach (główny partner plebiscytu). Laureaci pierwszych miejsc otrzymali od ISP vouchery na wybrany przez siebie kierunek studiów podyplomowych.

Finałowa gala prestiżowego plebiscytu „Dziennika Zachodniego” Nauczyciel na Medal 2018 21

Autor zdjęć: Grzegorz GICZEL

- Postanowiliśmy zostać partnerem głównym plebiscytu ponieważ celem naszej firmy jest rozwój i praktyczna edukacja nauczycieli. To oni każdego dnia przekazują wiedzę i zaszczepiają pasję w naszych dzieciach, dzięki swojemu zaangażowaniu pracują na lepszą przyszłość naszych dzieci oraz naszą. Jestem zaszczycony, że podczas gali mogłem uścisnąć dłoń i wręczyć nagrody tym najbardziej wyróżniającym się i docenionym przez uczniów i ich rodziców pedagogom. Jestem również niezwykle dumny z faktu, że wielu naszych absolwentów zostało zgłoszonych do wzięcia udziału w plebiscycie, a jeden z nich zajął zaszczytne pierwsze miejsce. Daje to nam wszystkim wielką motywację do dalszej pracy w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach – powiedział dyrektor Łukasz Bukowski.

Tegorocznym laureatem plebiscytu w kategorii klasy 4-8 jest absolwent Instytutu - Mateusz Głombica, nauczyciel matematyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pilchowicach. Ukończył on w ISP informatykę i oligofrenopedagogikę. Poza pasją nauczycielską fascynuje się muzyką rockową. Gra na gitarze elektrycznej i komponuje własne utwory.

Finałowa gala prestiżowego plebiscytu „Dziennika Zachodniego” Nauczyciel na Medal 2018 22

LAUREACI PLEBISCYTU Nauczyciele na Medal 2018

Kategoria nauczyciel zerówki

1) Anna Chrzanowska, Gminne Przedszkole Publiczne w Przystajni

2) Małgorzata Duda, Przedszkole Miejskie nr 15 w Sosnowcu

3) Barbara Kaśków, Przedszkole w Węglowicach

Kategoria klasy 1-3

1) Anna Majer, Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

2) Ewa Mazur, Szkoła Podstawowa nr 38 w Chorzowie

3) Żaneta Gocyk, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaworznie

Kategoria klasy 4-8

1) Mateusz Głombica, matematyka, nauczyciel wspomagający, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pilchowicach

2) Joanna Szyja, nauczyciel przyrody i biologii, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tarnowskich Górach

3) Katarzyna Stawisińska, nauczyciel matematyki, Gimnazjum nr 9 w Rudzie Śląskiej

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne

1) Tomasz Wasyliszyn, Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 3 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu

2) Sylwester Czarnota, nauczyciel wychowania fizycznego, XV Liceum Ogólnokształcące w Katowicach

3) Jarosław Foltyński, nauczyciel historii, Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie.

Kategoria nauczyciel akademicki

1) dr n. med. Dariusz Myrcik, Śląski Uniwersytet Medyczny

2) dr inż. Witold Krieser, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

3) dr Damian Kania, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Szkoła na Medal 2018

1) Szkoła Podstawowa nr 46 w Bytomiu im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego