5 najciekawszych specjalności dla pedagogów


5 najciekawszych specjalności dla pedagogów

Studia podyplomowe to szansa dla osób, które chcą pogłębić wiedzę z danego zakresu, poszerzyć horyzonty, a także wzmocnić swą pozycję na rynku pracy, który jest obecnie niezwykle dynamiczny. Nasza konkurencja rośnie z dnia na dzień, dlatego tak ważne jest to, aby nie osiadać na laurach i nieustannie zdobywać nowe umiejętności.

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków kształcenia jest pedagogika, która dzieli się na ponad 50 specjalności, co daje studentom możliwość kształcenia się w dziedzinie, która szczególnie ich interesuje. Poznajcie listę 5 najciekawszych specjalności dla pedagogów!

Dysleksja – diagnoza i terapia w różnych okresach

Dysleksja to powszechny problem, z jakim zmagają się dzieci w wieku szkolnym oraz młodzież. Zaburzenie to objawia się w postaci trudności w nauce czytania i pisania. Jeśli na co dzień pracujesz jako nauczyciel lub pedagog, ale chciałbyś zyskać nowe perspektywy zawodowe, specjalność dysleksja okaże się dla Ciebie doskonałym wyborem!

Integracja Sensoryczna

Wybierając tę specjalność, zdobędziesz uprawnienia do prowadzenia terapii dla dzieci, które zmagają się z trudnością przetwarzania sygnałów pochodzących z otoczenia. W trakcie studiów dowiesz się, jak pomóc najmłodszym odzyskać prawidłowe reakcje na sygnały zmysłowe i pomożesz im podnieść jakość codziennego funkcjonowania.

Logopedia

Specjalność Logopedia przeznaczona jest dla osób, które pragną poszerzyć swoje kwalifikacje, zdobyć nowe uprawnienia, a także zyskać satysfakcjonującą i lepiej płatną pracę. Po ukończeniu studiów otrzymasz pełne prawo do wykonywania zawodu logopedy i będziesz mógł pracować w jednej z poradni logopedycznej.

Pedagogika sztuki

Masz w sobie ducha artysty? Posiadasz kreatywny umysł, pełen nieszablonowych pomysłów i rozwiązań? Pedagogika sztuki to specjalność, dzięki której Twoja pasja ma szansę stać się Twoją pracą! Twoje obecne zajęcie nie przynosi Ci satysfakcji? Wybierz studia, które wydobędą z Ciebie Twój potencjał i otworzą przed Tobą całkiem nowe możliwości!

Arteterapia w edukacji

To, że sztuka może pozytywnie wpływać na ludzkie życie i psychikę, jest zupełnie jasne i nie podlega żadnym wątpliwościom. Arteterapia to specjalność, dzięki której zdobędziesz szansę zatrudnienia się w wielu placówkach - od szkół i przedszkoli, poprzez szpitale i sanatoria, aż po zakłady karne.

Jedna decyzja otwiera przed Tobą mnóstwo możliwości! Nie zlewaj ani chwili dłużej tylko wybierz specjalność, która najlepiej odzwierciedla Twoje zainteresowania i zagwarantuje Ci pewną pozycję na rynku pracy!