<h1 class='header-inherit'>Oligofrenopedagogika i edukacja integracyjna w ogólnodostępnych placówkach oświatowych.</h1>

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia pedagogiczne oligofrenopedagogika - edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Kariera zawodowa pedagoga jest ściśle uzależniona od podnoszenia swoich umiejętności i kwalifikacji. Te powinny odpowiadać na aktualne potrzeby rynku pracy, który wciąż poszerza się o kolejne niszowe dziedziny. Studia podyplomowe to propozycja dla tych, którzy chcą nadążyć za tymi zmianami, a nawet je wyprzedzić. Pomogą Ci znaleźć satysfakcjonujące zajęcie, które nie tylko zapewni Ci atrakcyjne zarobki lecz przede wszystkim przyniesie spełnienie i samorealizację. Poczyń krok w lepszą przyszłość i studiuj oligofrenopedagogikę. Jest to pedagogika osób borykających się z niepełnosprawnością intelektualną, które każdego dnia zmagają się własnymi ograniczeniami kognitywnymi oraz ludzką niewiedzą i nietolerancją. To z tego powodu kierunek ten przeznaczony jest dla osób z wyjątkową wrażliwością, empatią i poczuciem społecznej misji. Twoją pasją jest niesienie pomocy innym? Nasi wykładowcy i specjaliści pomogą Ci rozwinąć twój potencjał, który odpowiednio ukierunkowany otworzy Ci wiele drzwi w życiu zawodowym i nie tylko. Studenci oligofrenopedadogiki to osoby, które nie boją się wyzwań i trudności. Są gotowi na codzienną pracę polegająca na wspomaganiu i wykształcaniu u osób niepełnosprawnych intelektualnie umiejętności współżycia z innymi ludźmi, wykorzystywania czasu wolnego, radzenia sobie z obowiązkami zawodowymi, gospodarowania środkami finansowymi i korzystania z przestrzenii publicznej. Jeśli masz zapał i energię, którą chcesz wykorzystać w pasjonującej pracy, nie marnuj ich i zapisz się na oligofrenopedagogikę.

Jeśli jesteś absolwentem studiów wyższych z przygotowaniem pedagogicznym i posiadasz doświadczenie w rewalidacji osób z niepełnosprawnością umysłową, lecz brak Ci profesjonalnego i kompleksowego przygotowania, studia będa dla Ciebie najlepszą drogą do szybkiego i efektywnego nabycia wiedzy w tym zakresie. Są one adresowane również do nauczycieli, którzy pragną rozwinąć umiejętności i podnieść swoje kwalifikacje, które są niezbędne podczas pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z niepełnosprawnością umysłową różnego stopnia. Po ich ukończeniu zyskasz szereg możliwości na rynku pracy, w tym uprawnienia do nauczania i terapii dzieci z dysfunkcjami rozwoju psychoruchowego.

Zostań specjalistą w swojej dziedzinie i świadcz wysokiej jakości usługi w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Ukończenie oligofrenopedadogiki sprawi, że będziesz w stanie skutecznie układać program oddziaływań rewalidacyjnych w stosunku do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością umysłową oraz efektywnie go realizować. Nasza wyspecjalizowana kadra wyposaży Cię w niezbędne do pracy kompetencje praktyczne w zakresie pracy z dziećmi upośledzonymi umysłowo, na różnym poziomie kształcenia (zintegrowanego, blokowego, gimnazjum, szkoły zawodowej). Jako absolwent będziesz mógł także śmiało podjąć się pracy w placówkach oświatowych, opiekuńczych i wychowawczych oraz w środowisku rodzinnym i społecznym osób niepełnosprawnych umysłowo. Przyswojone w trakcie studiów innowacyjne metody i formy kształcenia w znacznym stopniu ułatwią Ci wpływanie na rozwój psychofizyczny uczniów.

Zdobycie solidnego wykształcenia, ukierunkowanego na umiejętności praktyczne to pierwszy krok w stronę zyskania fantastycznych perspektyw zawodowych. Kierunek oligofrenopedagogika przygotowuje do podjęcia pracy w ogólnodostępnych placówkach oświatowych, szkołach specjalnych dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, szkołach integracyjnych, ośrodkach wczesnej diagnozy i interwencji oraz w ośrodkach szkolno-wychowawczych. Decydując się na oligofrenopedagogikę, wybierasz ciekawą i satysfakcjonującą karierę zawodową. To praca pełna wyzwań i celów, których osiągnięcie wymaga wysiłku, poświęcenia i pasji. Odnajdź je w sobie i spełniaj swoje ambicje studijąc razem z nami.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Program studiów:

• Pedagogika specjalna
  • Oligofrenopedagogika
  • Podstawy psychologii i rewalidacji osób niepełnosprawnych intelektualnie
  • Rewalidacja indywidualna
  • Metodyka nauczania i wychowania niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim
  • Metodyka nauczania i wychowania niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym
  • Metodyka nauczania i wychowania niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębokim
  • Metodyka wychowania w internacie
  • Kształcenie i wychowanie integracyjne
  • Metody pracy w klasie integracyjnej
  • Metody pracy terapeutycznej
  • Warsztaty umiejętności interpersonalnych
  • Hospitacja zajęć w ZRW (Zakładzie Rewalidacyjno-Wychowawczym)
  • Metoda Dobrego Startu
  • Etyka zawodu nauczyciela

Studia trwają 3 semestry.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.