<h1 class='header-inherit'>Język francuski (3-10) studia podyplomowe</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe język francuski (3-10)

Nierzadko zdarza się, iż osoby, które kończą studia głowią się nad swoją przyszłością zawodową, nie wiedząc, jak mogą wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w kreatywny i owocny sposób. Współczesne studia nie stanowią już przygotowania dedykowanego jednemu zawodowi czy określonemu zajęciu, gdyż realia rynku pracy uległy całkowitej zmianie. Aby odnaleźć się w nowych warunkach trzeba posiadać zdolność adaptacji i kompetencje do wykorzystywania swoich umiejętności w różnych rodzajach pracy. To nie samo wykształcenie stanowi o naszej wartości - przesądza o niej nasz wypracowany i pielęgnowany wewnętrzny potencjał. To dzięki niemu możemy sprostać różnym trudnym wyzwaniom, a do tych na pewno należy rozpoczęcie i prowadzenie owocnej kariery zawodowej. Jeśli jesteś jedną z takich osób, pozwól sobie pomóc i postaw na specjalistów, którzy pomogą Ci uzupełnić posiadanie przez Ciebie umiejętności, wzbogacą je o nowe, cenne kwalifikacje i sprawią, że będziesz z powodzeniem mógł realizować swoje plany i ambicje. Czasy, w których posiadanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim gwarantowało zatrudnienie bezpowrotnie minęły. Współczesny rynek pracy, w coraz większym stopniu składający się z takich podmiotów jak korporacje międzynarodowe, poszukuje osób z biegłą znajomością przynajmniej 2 języków. To z tego powodu, ludzie już od najmłodszych lat podejmują się nauki dodatkowego języka, który ma w przyszłości stanowić ich wizytówke i atut, przesądzający o konkurencyjności. Dlatego w systemach szkolnictwa na całym świecie tworzy się coraz to nowsze metody edukacji bilingwalnej. Powoduje to rosnące zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, którzy w skuteczny, sprawny i kreatywny sposób są w stanie nauczać języków obcych nawet najmłodsze dzieci. Muszą oni posiadać solidne przygotowanie językowe i metodyczne, dzięki umożliwiające im podnoszenie jakości i efektywności swoich zajęć. Dlatego Instytut Studiów Podyplomowych oferuje Ci kierunek studiów podyplomowych Język francuski. Jego ukończenie da Ci kwalifikacje i uprawnienia do pracy w charakterze nauczyciela francuskiego - jednego z najpopularniejszych języków, które wybierają dzieci w szkołach. Ta propozycja to fantastyczna inwestycja w stabilną i obiecująca przyszłość oraz we własną konkurencyjność. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

Studia podyplomowe na specjalności język francuski powstały z myślą o wszystkich, którzy pragną rozwinąć swoją dotychczasową znajomość języka francuskiego w umiejętność nauczania go w licznych placówkach. W szczególności, mogą podjąć je absolwenci filologii francuskiej oraz innych kierunków studiów, znający język francuski na poziomie co najmniej B2 (według ESOKJ). Ukończenie specjalności pozwala podjąć pracę nauczyciela języka francuskiego w przedszkolach lub szkołach podstawowych oraz pogłębić wiedzę językową oraz metodyczną w tym zakresie.

Celem studiów jest wyposażenie przyszłych nauczycieli języka w wiedzę lingwistyczną oraz z zakresu dydaktyki przedmiotowej i metodyki nauczania języka obcego. Program studiów został ułożony z myślą o nauczaniu najmłodszych i wszystkie jego składowe skupiają się właśnie na czytelnym przekazie dla tej grupy wiekowej (rodzaje ćwiczeń, metodologia nauczania itp.). Praktyki, które studenci odbywają w toku nauki mają za zadanie przygotować do samodzielnego prowadzenia lekcji języka obcego i zaszczepić w przyszłych edukatorach chęć przekazywania wiedzy. Studia realizowane są zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Nauczyciel języka obcego jest zawodem potrzebnym i poszukiwanym na polskim rynku pracy. Dzięki coraz większej popularności tego języka w szkołach, jest to kierunek gwarantujący pewną i owocną przyszłość oraz karierę zawodową. Jako absolwent tej specjalności będziesz mógł znaleźć pracę zarówno w szkołach i przedszkolach państwowych jak i prywatnych, oraz jako nauczyciel na licznych kursach językowych, które ostatnimi laty cieszą wielkim zainteresowaniem i powodzeniem. Specjalność Język francuski to najlepszy wybór, jakiego możesz dokonać dla siebie - realizuj swoje plany i ambicje w ciekawej, wymagającej i dobrze płatnej pracy oraz poszerzaj swoje perspektywy każdego dnia. Postaw na solidne wykształcenie praktyczne i teoretyczne zapisując się na studia podyplomowe już dziś.

Program studiów:

Moduł kształcenia ogólnego:

• Psychologia rozwojowa i osobowości
  • Formalne i prawne podstawy funkcjonowania szkoły/placówki
  • Pedagogiczne konteksty komunikacji
  • Etyka zawodu nauczyciela

Moduł kształcenia specjalistycznego:

• Słownictwo, frazeologia, elementy słowotwórstwa
  • Umiejętność czytania ze zrozumieniem
  • Znajomość struktur gramatycznych
  • Sprawność pisania (poziom elementarny)
  • Metodyka nauczania języka francuskiego z wykorzystaniem technologii informacyjnej
  • Fonetyka – przykładowe techniki
  • Kształtowanie sprawności mówienia
  • Środki audiowizualne w nauczaniu j.francuskiego
  • Wczesne wspomaganie rozwoju językowego dzieci

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.