<h1 class='header-inherit'>Edukacja i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)</h1>
Czas trwania studiów:2 semestry

Studia podyplomowe edukacja i wspomaganie osób z zaburzeniami  ze spektrum autyzmu (ASD)

Sukces w życiu zawodowym zależy w dużej mierze od jednego czynnika - wytrwałości. To dzięki niej nie poddajemy się stając w obliczu nawet najtrudniejszych wyzwań, które napotykamy na swojej drodzę. Ci, którzy posiadają dość determinacji oraz pasji do wykonywania zawodu nauczyciela wiedzą, że pokonywanie wszelkich trudności i pięcie się w górę to ciągłe samodoskonalenie swoich umiejętności i nabywanie coraz to lepszych kompetencji. Osiągnąć sukces to iść przez życie ze świadomością, że “chcieć to móc”, i że nie ma takich barier, które mogą nas zatrzymać. Posiadasz wykształcenie pedagogiczne? Wyznaczaj sobie nowe cele i realizuj swoje ambicje, podnosząc tym samym swoją wartość na rynku pracy. To z myślą o takich ludziach jak Ty, Instytut Studiów Podyplomowych wprowadził specjalność Edukacja i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD). Oferowany przez nas program kształcenia ma za zadanie przygotować słuchaczy do pracy z dziećmi borykającymi się z zespołem Aspergera. Jest to określenie na łagodniejsze formy autyzmu, czyli zaburzeń rozwoju o podłożu neurologicznym, o nieznanym dotąd podłożu. Świadomość społeczna dotyczące tego schorzenia i jego patogenezy jest bardzo niska. Jest to spowodowane faktem, iż zespół Aspergera uznano za chorobę dopiero w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Nie mniej, jest on diagnozowany u coraz większej ilości dzieci w różnym wieku, co owocuje szybko rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistów w tej dziedzinie. Możesz być jednym z nich, zapisując się na studia podyplomowe. Nasi wykładowcy w kompleksowy sposób przygotują Cię do przyszłej pracy. Uzyskasz wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne dotyczące diagnozy i metod pracy, oraz wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży z autyzmem i zespołem Aspergera. Realizowany przez nas program uczyni Cię znakomitym pedagogiem i wysokiej klasy specjalistą w tym zakresie. Postaw odważny krok w swojej karierze i poszerz swoje perspektywy zawodowe. Nie czekaj na szansę od losu - stwórz ją dla siebie samemu i śmiało mierz się z kolejnymi wyzwaniami.

Studia podyplomowe Edukacja i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) to oferta dla wszystkich, którzy posiadają wykształcenie wyższe pedagogiczne, w szczególności pedagogów i oligofrenopedagogów, którym zależy na zwiększeniu swojej konkurencyjności na rynku pracy i podnoszeniu własnych kwalifikacji z zakresu pedagogiki specjalnej. Nie czekaj, aż inni osiągną to, co sam planujesz od wielu lat. Zapisz się na studia podyplomowe i wykorzystaj swój potencjał do realizacji celów zawodowych. Naucz się jak najlepiej świadczyć swoje usługi i zwiększ swoją efektywność w niespotykanym stopniu.

Studia podyplomowe ukierunkowane są na jak najdokładniejsze i kompleksowe przekazanie kompletnego zestawu kompetencji i wiedzy, która niezbędna jest w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dzięki solidnemu wykształceniu będziesz bez problemu rozpoznawał zespół Aspergera, a następnie skutecznie pracował z dotkniętym nim dziećmi i młodzieżą. Uzyskane kwalifikacje uprawniają do prowadzenia zajęć w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz ośrodkach szkolno-wychowawczych, natomiast ukończenie studiów podyplomowych przez absolwentów studiów magisterskich pozwala na zatrudnienie we wszystkich typach szkół. Oferujemy Ci dziesiątki możliwości w ramach jednej specjalności. Wybierz to, co będzie najlepsze dla twojego rozwoju i postaw na Instytut Studiów Podyplomowych.

Absolwent kierunku ma szansę znaleźć zatrudnienie w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz innych placówkach zajmujących się wychowaniem i edukacją dzieci i młodzieży.

Program studiów:

Wybrane zagadnienia neurologii dziecięcej i psychiatrii
Wybrane zagadnienia z psychologii rozwojowej i klinicznej dziecka
Wybrane zagadnienia prawa oświatowego
Pedagogika specjalna
Metodyka wychowania i kształcenia przedszkolnego dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera
Metodyka kształcenia uczniów z autyzmem , zespołem Aspergera
Metodyka rewalidacji ucznia z autyzmem, zespołem Aspergera
Metodyka wychowania ucznia w internacie
Psychopedagogika autyzmu
Kształtowanie mowy i języka u dzieci i uczniów z autyzmem, zespołem Aspergera
Metody komunikacji alternatywnej w pracy z dzieckiem autystycznym
Współpraca z rodziną ucznia z autyzmem, zespołem Aspergera
Etyka zawodu nauczyciela.
Praktyka

Studia trwają 2 semestry.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.