<h1 class='header-inherit'>Bibliotekoznawstwo studia podyplomowe</h1>

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe bibliotekoznawstwo

Podejmując decyzje związane z twoją przyszłością zawodową, powinieneś kierować się swoimi zainteresowaniami i talentami. Niezależnie od społecznej presji, najważniejsze jest aby wykonywać pracę, która przynosi zadowolenie i satysfakcję. Jeśli kochasz literaturę, dobrym wyborem będzie wykształcenie umożliwiające Ci pracę w branżach, które są z nią związane. Zajmowanie się rzeczami, które nie pozwalają Ci na rozwój twoich najcenniejszych umiejętności to zwykła strata czasu. Dlatego Instytut Studiów Podyplomowych proponuje Ci studia podyplomowe na kierunku Bibliotekoznawstwo. Są one dedykowane wszystkim tym, którzy pragną wyspecjalizować się w tematach takich jak komunikacja piśmiennicza (w formie książek, czasopism, dokumentów), historia książki, bibliotek i bibliotekoznawstwa. Kształcąc się u nas, zyskasz szereg pożądanych na rynku pracy umiejętności i kwalifikacji, które pozwolą Ci podjąć pracę w bibliotece lub w branży wydawniczej. Poznaj świat książki i związane z nim zagadnienia oraz zyskaj nieograniczone możliwości, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć wymarzoną karierę zawodową. Nasi specjaliści i wykładowcy zadbają o to, żebyś poznał wszelkie metody pracy z czytelnikami i użytkownikami informacji. Kompleksowe i ciekawe zajęcia zaznajomią Cię także z prawem autorskim i bibliotecznym oraz z metodami i technikami stosowanymi w procesach informacyjno-bibliotecznych. Z naszym wsparciem i solidnym przygotowaniem praktycznym oraz teoretycznym zyskasz o wiele więcej niż sam dokument ukończenia studiów podyplomowych. Będziesz mógł właściwie wykorzystać swoje zainteresowania i umiejętności w ciekawej, angażującej i rozwijającej pracy.

Adresaci studiów :

Studia podyplomowe na kierunku Bibliotekoznawstwo to propozycja dla osób pragnących w twórczy i kreatywny sposób wykorzystać i rozwinąć swoje talenty i zainteresowania związane z literaturą. Są one dedykowane tym wszystkim, którzy wyróżniają się prospołecznymi postawami i łatwością kontaktu z ludźmi. Jeśli twoim marzeniem jest prowadzenie działalności wydawniczej, kierunek ten wyposaży Cię we wszelkie kompetencje, których będziesz potrzebował, w tym samodzielność i umiejętność rozumienia praw i procesów rządzących tą branżą. Dzięki oferowanemu przez nas wykształceniu zostaniesz także wykwalifikowanym bibliotekarzem.

Cel studiów :

Wybierając studia podyplomowe, kierujesz się perspektywami, które możesz zyskać po ich ukończeniu. Chcesz jak najlepiej wykorzystać czas i zainwestowane środki, aby zbudować dla siebię lepsza i ciekawszą przyszłość. Instytut Studiów Podyplomowych to miejsce, w którym w pełni odpowiemy na twoje oczekiwania i potrzeby. Najlepsi specjaliści i doświadczeni wykładowcy przekażą Ci teoretyczną i praktyczną wiedzę, która będzie niezbędna w twojej przyszłej pracy. Czy jako pracownik wydawnictwa lub jego właściciel, czy jako bibliotekarz w bibliotece szkolnej, naukowej lub publicznej, będziesz potrzebował solidnego i kompleksowego przygotowania. Zdobędziesz je studiując kierunek Bibliotekoznawstwo.

Gdzie można podjąć pracę?

Ukończenie studiów podyplomowych sprawi, że twoje perspektywy zawodowe gwałtownie się poszerzą. Jako absolwent Bibliotekoznawstwa będziesz mógł pracować we wszystkich typach bibliotek oraz w każdej instytucji, która związana jest z książką. Dzięki doświadczeniu i wiedzy, które zdobędziesz w trakcie studiów, zwiększysz swoja konkurencyjność na rynku pracy, a tym samym, zyskasz realne szanse na obiecującą karierę zawodową.

Program studiów :

• Misja i strategia rozwoju współczesnej biblioteki
  • Bibliotekarstwo i bibliotekoznawstwo
  • Metodyka pracy bibliotecznej
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Informacja naukowa
  • Technika pracy umysłowej
  • Biblioterapia
  • Metodyka pracy z czytelnikiem chorym i niepełnosprawnym
  • Komunikacja społeczna
  • Pedagogika biblioteczna. Metodyka pracy z czytelnikiem z dysleksją i hiperleksją
  • Etyka zawodu nauczyciela.

Studia trwają 3 semestry.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.