POCZĄTKI- CZYLI JAK WSPIERAĆ ROZWÓJ MAŁEGO DZIECKA

Opis: Spotkanie poświęcone rozwojowym potrzebom małego dziecka od narodzin do ukończenia przedszkola. Uczestnicy dowiedzą się jak przyjąć, zaakceptować i wspierać dziecko w odkrywaniu jego własnymi sposobami świata ludzi, świata przedmiotów, natury oraz wiedzy. Podejmiemy refleksję jak wspierająco dla dziecka zorganizować mu przestrzeń do wypoczynku, zabawy, nauki. Obdarzymy uwagą zabawki oraz wybrane teksty kultury takie jak książki, filmy, muzyka. Obdarzymy też uwagą potencjalne zagrożenia dla harmonijnego rozwoju dziecka w tym wieku.

Dla kogo: rodzice dzieci do 6 roku życia, ale też rodzice oczekujący na dziecko, planujących swoje rodzicielstwo, pedagodzy, nauczyciele edukacji przedszkolnej, wychowawcy żłóbków, ciocie, wujkowie małych dzieci, studenci kierunków pedagogicznych i medycznych oraz wszyscy, dla których dziecko jest ważne i którzy wierzą, że " ręka , która wprawia w ruch kołyskę- porusza światem"

Prowadzący: Izabela Dyrda- wieloletni wychowawca, nauczyciel edukacji elementarnej, mama, wykładowca uczelni pedagogicznych, arteterapeuta inspirujący się w pracy pedagogiką alternatywną

Liczba uczestników: 12-30

Godziny: 16.00-18.00