Szkolenie online z dr Agnieszką Padewską "Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną"

15 marca 2022

Szkolenie Seksualność

💡 Celem szkolenia jest nabycie wiedzy teoretycznej na temat seksualności człowieka w określonych etapach rozwojowych i ich znaczenia dla prawidłowego funkcjonowania ze szczególnym uwzględnieniem seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną.

💡 Na szkoleniu:

• Omówione zostaną zagadnienia seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną z perspektywy rozwojowej oraz przez pryzmat zaburzeń i nieprawidłowości.
  • Uczestnicy poznają sposoby interpretowania zachowań postrzeganych jako problematyczne (obnażanie się, lepkość uczuciową, masturbacje, zachowania prowokacyjne) i ich prawdziwe znaczenie.
  • Wskazane zostaną konkretne obszary wymagające wsparcia w zakresie funkcjonowania seksualnego osób z niepełnosprawnością intelektualną ze szczególnym uwzględnieniem problemu „dorosłości”.
  • Uczestnicy poznają także znaczenie i wpływ własnej interpretacji zachowań podopiecznego na podejmowanie określonych działań wobec niego oraz możliwe ich przyczyny.
  • Zajęcia o charakterze wykładowo – ćwiczeniowym z możliwością przepracowania konkretnych przykładów podawanych przez uczestników.

Data: 31.03.2022 r.

Forma szkolenia: webinar online

📃 Zapisy przez formularz na stronie Centrum Szkoleń ISP

Zapisy na szkolenie i szczegóły