037 AO - Utrzymywanie dyscypliny w sali lekcyjnej.

Utrzymywanie dyscypliny w sali lekcyjnej. Jak wyegzekować od ucznia zaangażowanie w wykonywaną pracę i przestrzeganie zasad, panujących w czasie zajęć?

Szkolenie ma na celu zaznajomienie studentów kierunków pedagogicznych, pedagogiki nauczycielskiej i kadry pedagogicznej ze sposobami kreowania i utrzymywania ładu i dyscypliny w klasie z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy z uczniem.

Celem jest poszerzenie zasobu wiedzy teoretycznej oraz wypracowanie umiejętności organizowania przestrzeni szkolnej i relacji z uczniami w taki sposób, aby umożliwiały zachowanie dyscypliny z czasie lekcji.

*powitanie uczestników

* wprowadzenie w tematykę zajęć i przedstawienie planu szkolenia

* przedstawienie koncepcji organizowania przestrzeni w klasie i jej wpływu na relacje między uczniami a nauczycielem/wychowawcą

* wykład teoretyczny na temat podstaw budowania dyscypliny w klasie oraz metod karania ucznia zgodnie z obowiązującymi przepisami (czyli w jaki sposób egzekwować przestrzeganie zasad)

* zakończenie

Sylwetka trenera:

Pani Edyta Polaczek jest przedstawicielem nauk kognitywnych (tzw. neuroscience), pedagogiem specjalnym i od kilku lat nauczycielem przedmiotów przyrodniczych (przyroda, biologia) w szkole średniej. Aktualnie w trakcie specjalizacji w zakresie biologii molekularnej. W latach była referentem 2016-2018 referent na konferencjach naukowych we Wrocławiu i Poznaniu.
Autorka publikacji naukowych z np. zakresu pedagogiki specjalnej i nauczycielskiej:

Informacje dodatkowe:

• opłaty za szkolenie należy dokonywać na nr konta bankowego:
    • 23 1090 2141 0000 0001 2350 0758
  • informację potwierdzającą termin szkolenia uczestnicy otrzymają w przypadku zebrania się grupy

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr telefonu: 511-769-172