22/2021 Wiosna "Warsztat fotograficzny. Kompozycja fotografii kluczem dobrego zdjęcia"

Cel szkolenia:

Przybliżenie uczestnikom zasad tworzenia „dobrego zdjęcia”.

Opis szkolenia:

• Uczestnicy uczą się kompozycji i perspektywy fotografii, prawidłowego kadrowania, ustawiania najważniejszych elementów zdjęcia w kadrze, umiejętności wybierania fotografii i ich publikacji.
  • Podczas zajęć analizujemy fotografie uczestników.
  • Obligatoryjnie uczestnicy muszą posiadać cyfrowy aparat fotograficzny (najlepiej lustrzanki cyfrowe).

Do kogo?

• Warsztaty fotograficzne przeznaczone są dla osób pasjonujących się fotografią, posiadających sprzęt, ale brak im umiejętności technicznych i kompozycyjnych.
  • Wszyscy, którzy chcieliby poznać techniki kadrowania, kompozycji, czy sprzętu fotograficznego znajdą miejsce dla siebie.
  • Warsztaty są kursem podstawowym z możliwością kontynuacji w trybie zaawansowanym.

Czas trwania: 39 h

PROWADZĄCY:

dr Joanna Klimczak

Sylwetka trenera:

Dr Joanna Klimczak ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, PWSZ w Raciborzu na kierunku edukacja artystyczna z grafiką użytkową oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach na kierunku kulturoznawstwo. W czerwcu 2017 roku obroniła tytuł doktora nauk humanistycznych na kierunku kulturoznawstwo. Od 13 lat zajmuje się nauczaniem fotografii, a od 8 lat związana jest z Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie na stanowisku nauczyciela kontraktowego przedmiotów zawodowych oraz z Instytutem Studiów Podyplomowych w Tychach w charakterze wykładowcy. Artysta i teoretyk od lat zajmująca się fotografią i malarstwem. Każdą wolną chwilę spędza na zwiedzaniu dalekich krajów. Fotograficznych inspiracji poszukuje w biurowych dzielnicach europejskich miast.

Informacje dodatkowe:

• każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie zgodne z wytycznymi MEN
  • opłaty za szkolenie należy dokonywać na nr konta bankowego: 23 1090 2141 0000 0001 2350 0758,
  • w przypadku zebrania się grupy, uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo bądź telefonicznie.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr telefonu: 515-403-148, 512-542-904.