005 AO- Warsztat fotograficzny. Kompozycja fotografii kluczem dobrego zdjęcia.

Cel szkolenia:

Przybliżenie uczestnikom zasad tworzenia „dobrego zdjęcia”.

Opis szkolenia:

Uczestnicy uczą się kompozycji i perspektywy fotografii, prawidłowego kadrowania, ustawiania najważniejszych elementów zdjęcia w kadrze, umiejętności wybierania fotografii i ich publikacji. Podczas zajęć analizujemy fotografie uczestników. Obligatoryjnie uczestnicy muszą posiadać cyfrowy aparat fotograficzny (najlepiej lustrzanki cyfrowe). Zajęcia mogą odbywać się online (z kamerkami).

Do kogo?

Warsztaty fotograficzne przeznaczone są dla osób pasjonujących się fotografią, posiadających sprzęt, ale brak im umiejętności technicznych i kompozycyjnych. Wszyscy, którzy chcieliby poznać techniki kadrowania, kompozycji, czy sprzętu fotograficznego znajdą miejsce dla siebie. Warsztaty są kursem podstawowym z możliwością kontynuacji w trybie zaawansowanym.

Ilość uczestników:

9-15 osób.

Czas trwania 39 h

Cykl zajęć

PROWADZĄCY:

dr Joanna Klimczak

Sylwetka trenera:

Dr Joanna Klimczak ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, PWSZ w Raciborzu na kierunku edukacja artystyczna z grafiką użytkową oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach na kierunku kulturoznawstwo. W czerwcu 2017 roku obroniła tytuł doktora nauk humanistycznych na kierunku kulturoznawstwo. Od 13 lat zajmuje się nauczaniem fotografii, a od 8 lat związana jest z Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie na stanowisku nauczyciela kontraktowego przedmiotów zawodowych oraz z Instytutem Studiów Podyplomowych w Tychach w charakterze wykładowcy. Artysta i teoretyk od lat zajmująca się fotografią i malarstwem. Każdą wolną chwilę spędza na zwiedzaniu dalekich krajów. Fotograficznych inspiracji poszukuje w biurowych dzielnicach europejskich miast.

Informacje dodatkowe:

• każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat,
  • opłaty za szkolenie należy dokonywać na nr konta bankowego: 23 1090 2141 0000 0001 2350 0758,
  • w przypadku zebrania się grupy, uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo bądź telefonicznie.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr telefonu: 515-403-148, 512-542-904.