Wiedza o kulturze (studia zdalne) - Studia podyplomowe

Najważniejsze informacje o tej specjalności

 • znajdź odpowiednie studia podyplomowe

  Gwarancja stałej ceny i braku dodatkowych opłat

 • najlepszy wybór studiów podyplomowych to ISP

  Wykładowcy praktycy

 • świadectwo ukończenia studiów podyplomowych

  Świadectwo zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN)

 • kalendarz studiów podyplomowych

  3 semestry

 • Zajęcia online na żywo, poprzez platformy webinarowe

 • wyróżnienie na studiach podyplomowych

  Kierunek uruchomiony - Dopisz się do grupy i zacznij studia

Wiedza o kulturze (studia zdalne)

Obecne studia podyplomowe prowadzimy w oparciu o aktualne standardy kształcenia, a w szczególności o:

 • ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO - STANDARD KSZTAŁCENIA NAUCZYCIELI (Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. poz 1450))

Najważniejsze informacje i korzyści

 • Studia podyplomowe prowadzone przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu
 • Brak pracy dyplomowej i egzaminu końcowego ( w przypadku studiów podyplomowych)
 • Stała liczba semestrów.
 • Koszt za całość studiów tylko 4500,00 zł + opłata wpisowego, niezmienny przez cały okres ich trwania. Bez prowizji i dodatkowych opłat.
 • Wygodny tryb: zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.
 • Małe grupy zajęciowe. Komfort i efektywna nauka.
 • Pełen program studiów dostępny w zakładce „Przedmioty”.
 • Proste i wygodne zapisy online. Wystarczy nacisnąć przycisk „Zapisz się” i przejść przez intuicyjny proces zapisu.
 • Więcej informacji pod numerem telefonu 32 787 57 47 lub e-mail: [email protected]. w przypadku studiów I stopnia [email protected]
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, sporządzone zgodnie z jego wzorem i wytycznymi.
 • Więcej informacji --> (KLIKNIJ)

Współczesnych ludzi można podzielić na wiele typów - są tacy, którzy wyróżniają się kreatywnością, otwartym umysłem i sporą wyobraźnią, oraz tacy, którzy cechują się zdolnościami analitycznymi, logicznym myśleniem i nastawieniem na szybkie rozwiązywanie wszelkich problemów. Część ludzi świetnie sprawdza się w kontaktach z innymi, a inni z kolei znacznie lepiej radzą sobie pracując w samotności, lub niewielkich zespołach. Wreszcie, są ludzie, którzy rozwijają się w jednej dziedzinie, i tacy, którzy posiadają i nieustannie budują wiedzę o charakterze interdyscyplinarnym. Ta potrzebna jest szczególnie wszystkim tym, którzy zawodowo zajmują się tworzeniem, badaniem i nauczaniem wiedzy o kulturze. To osoby, które posiadają niesamowity potencjał w zakresie ciągłego przyswajania nowych informacji, rozwijania swojej wrażliwości na sztukę, rozumienia zachodzących w kulturze zmian, a także zdolni do przekazywania pasji do wszelkich jej wytworów osobom trzecim. Dotyczy to przede wszystkim nauczycieli przedmiotu Wiedza o kulturze. To najczęściej ludzie wykazujący się specjalnymi predyspozycjami, ale także fantastycznym przygotowaniem w zakresie merytorycznej treści przedmiotu, oraz metod, czy pomysłowych technik jego nauczania. Takie osoby kształci Instytut Studiów Podyplomowych, oferując Ci studia podyplomowe na specjalności Wiedza o kulturze, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć ekscytującą i satysfakcjonującą karierę nauczyciela przedmiotu Wiedza o kulturze w szkołach zgodnie z nową reformą oświaty związaną z likwidacją gimnazjów. To bardzo ceniona dziedzina, zarówno w świecie dorosłych, jak i dzieci. Obejmuje zagadnienia z zakresu komunikacji społecznej, filmoznawstwa, teatroznawstwa, estetyki oraz antropologii. Dzięki temu zróżnicowaniu, lekcje z Wiedzy o kulturze mogą być dla ucznia fascynującym odkrywaniem nowych ścieżek. Warunkiem jest jednak prowadzenie ich przez osobę solidnie przygotowaną do wypełniania tego zadania. Jako absolwent naszych studiów podyplomowych, staniesz się absolutnym specjalistą w tym zakresie. Będziesz mógł w profesjonalny, pomysłowy, nowoczesny, a co najważniejsze, skuteczny i atrakcyjny sposób nauczać tego przedmiotu i osiągać rewelacyjne wyniki. Proponujemy Ci kompleksowe przygotowanie pod względem wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, za sprawą którego staniesz się liderem w nauczaniu Wiedzy o kulturze. Szybko znajdziesz wymarzone zatrudnienie, lub osiągniesz upragniony awans, i rozpoczniesz satysfakcjonująca karierę zawodową, która przyniesie Ci całkowite spełnienie. Zacznij budować swoją przyszłość już dziś - wykorzystaj swój potencjał w pełni, dzięki naszemu wsparciu i innowacyjnemu podejściu.

Adresaci studiów

Studia podyplomowe na specjalności Wiedza o kulturze w Instytucie Studiów Podyplomowych to propozycja skierowana do osób, które czują w sobie pasję i powołanie do atrakcyjnego, nowoczesnego i poszerzającego horyzonty nauczania młodych ludzi. Jeśli pragniesz realizować swoje ambicje i spełniaj się w bardzo zadowalającej pracy z wieloma perspektywami rozwoju, zapisz się już dziś. Adresatami są w szczególności absolwenci studiów magisterskich i licencjackich kierunków nauczycielskich, zainteresowani uzyskaniem uprawnień do nauczania przedmiotu Wiedza o kulturze oraz podniesieniem kwalifikacji zawodowych.

Cel studiów

Naszym celem w Instytucie Studiów Podyplomowych jest kompleksowe i solidne kształcenie specjalistów, którzy bez żadnych trudności będą mogli odnaleźć się na rynku pracy, uzyskać awans i zdobyć całkowicie nowe możliwości rozwoju. Podejmując studia z WOK studia podyplomowe, wybierasz najlepszą kadrę złożoną z czołowych wykładowców akademickich i specjalistów, którzy przekażą Ci cenne doświadczenie i kompetencje praktyczne. Skorzystaj już dziś - przygotujemy Cię do w pełni samodzielnego nauczania przedmiotu w szkołach zgodnie z nową reformą oświaty związaną z likwidacją gimnazjów. Poznasz m.in. zwyczaje odległych cywilizacji i metody badań antropologów, będziesz podejmował próby analizy najważniejszych europejskich filmów, zdobędziesz wiedzę z zakresu nowych mediów, Internetu i nowych technologii. Poznasz także sztukę pod kątem estetyki i filozofii obrazu, i dowiesz się w jaki sposób wykorzystać zasady perswazji i retoryki, co z pewnością przyda Ci się w codziennej pracy nauczyciela. Głównym celem studiów jest przygotowanie nauczycieli różnych specjalności do prowadzenia zajęć z przedmiotu Wiedza o kulturze w szkołach zgodnie z nową reformą oświaty związaną z likwidacją gimnazjów, natomiast dodatkową zaletą ukończenia specjalności jest przygotowanie do podejmowania samodzielnej aktywności twórczej i działalności edukacyjnej w szkolnictwie i innych ośrodkach edukacyjnych z przedmiotów objętych programem studiów. Wiemy jak ważny jest twój czas i jak cenny jest twój potencjał - pozwól nam pomóc Ci w jego rozwijaniu i zobacz ile możesz zyskać! Dołącz do najlepszych z Instytutem Studiów Podyplomowych - liderem w kształceniu i podnoszeniu kwalifikacji kadry nauczycielskiej.

Perspektywy zawodowe

Jako absolwent studiów podyplomowych bez żadnego problemu pracę jako nauczyciel cieszącego się wciąż rosnąca popularnością przedmiotu Wiedza w szkołach zgodnie z nową reformą oświaty związaną z likwidacją gimnazjów, oraz w licznych placówkach, które stawiają na rozwijanie świadomości dotyczącej kultury, oraz zdolności twórczych dzieci i młodzieży.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Świadectwo

Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nazwa przedmiotu
w trakcie opracowywania

Termin składania dokumentów:

Dokumenty w ramach rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 należy złożyć do 7 dni od momentu zapisu na specjalność.

Rekrutacja trwa do 30.06.2024 r.

Zasady przyjęcia:

O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat pierwszej raty.

Wymagane dokumenty:

 • wypełniony kwestionariusz osobowy (wysyłany podczas zapisów przez stronę) lub dostępny w sekretariacie,
 • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
 • dowód wpłaty wpisowego 200 zł¹ *,
 • 2 egzemplarze podpisanej umowy o świadczeniu usług edukacyjnych (będzie ona dostępna do pobrania po przejściu procesu rekrutacji on-line).

Dokumenty można przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1

¹ Wpisowe jest zwracane tylko i wyłącznie w przypadku nie uruchomienia danej specjalności studiów.


Opłaty dla tej specjalności:

 • Suma opłat - 4500,00 zł
 • Ilość rat - 12
 • Cena za miesiąc - 375 zł
 • Wpisowe - 200 zł

Opłaty prosimy realizować na indywidualne konta słuchaczy. Szczegółowe informacje można znaleźć w Strefie Słuchacza.

Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach bez dodatkowych kosztów.

Koszt studiów przez cały okres ich trwania jest niezmienny.

Obecnie nie mamy promocji na tę specjalność, jednak możliwe, że już niedługo znajdzie się tu coś ciekawego dla Ciebie - zajrzyj do nas!

Aplikuj na specjalność

Podaj swoje dane aby się zapisać.

KRAFC CONSULTING SP. Z O.O. prowadzący ISP PKU z siedzibą w Tychach (43-100 Tychy), ul. Sienkiewicza 1 wskazuje, że założenie przez Państwa konta słuchacza na stronie internetowej https://www.podyplomowka.edu.pl/ czy zarejestrowanie się na wybrane przez Państwa studia podyplomowe stanowi wyrażenie przez Państwa zgody na podanie danych osobowych. Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w dokumencie Polityka prywatności, która jednocześnie stanowi wypełnienie przez Administratora danych obowiązku informacyjnego z art. 13. RODO.