Wiedza o kulturze

Studia podyplomowe Wiedza o kulturze

Najważniejsze informacje i korzyści

 • Okres realizacji studiów od marca 2019 do marca 2020 roku.
 • Stała liczba semestrów.
 • Dyplomy dla słuchaczy, którzy zapiszą się w marcu w 2019 roku będą wydawane w marcu 2020 roku, czyli po 12 miesiącach. Data wydawania dyplomów może ulec zmianie, jeśli Słuchacz nie uzyska zaliczeń w wyznaczonym terminie.
 • Koszt za całość studiów tylko 3900,00 zł + opłata wpisowego, niezmienny przez cały okres ich trwania. Bez prowizji i dodatkowych opłat.
 • Wygodny tryb: zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.
 • Małe grupy zajęciowe. Komfort i efektywna nauka.
 • Pełen program studiów dostępny w zakładce „Przedmioty”.
 • Proste i wygodne zapisy online. Wystarczy nacisnąć przycisk „Aplikuj teraz” i przejść przez intuicyjny proces zapisu.
 • Więcej informacji pod numerami telefonów 32 787 57 47 lub tel. 798-957-490, a także e-mail: isp@podyplomowka.edu.pl.
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

*Powyższe informacje dotyczą osób, które biorą udział w rekrutacji wiosennej 2019 r.

Współczesnych ludzi można podzielić na wiele typów - są tacy, którzy wyróżniają się kreatywnością, otwartym umysłem i sporą wyobraźnią, oraz tacy, którzy cechują się zdolnościami analitycznymi, logicznym myśleniem i nastawieniem na szybkie rozwiązywanie wszelkich problemów. Część ludzi świetnie sprawdza się w kontaktach z innymi, a inni z kolei znacznie lepiej radzą sobie pracując w samotności, lub niewielkich zespołach. Wreszcie, są ludzie, którzy rozwijają się w jednej dziedzinie, i tacy, którzy posiadają i nieustannie budują wiedzę o charakterze interdyscyplinarnym. Ta potrzebna jest szczególnie wszystkim tym, którzy zawodowo zajmują się tworzeniem, badaniem i nauczaniem wiedzy o kulturze. To osoby, które posiadają niesamowity potencjał w zakresie ciągłego przyswajania nowych informacji, rozwijania swojej wrażliwości na sztukę, rozumienia zachodzących w kulturze zmian, a także zdolni do przekazywania pasji do wszelkich jej wytworów osobom trzecim. Dotyczy to przede wszystkim nauczycieli przedmiotu Wiedza o kulturze. To najczęściej ludzie wykazujący się specjalnymi predyspozycjami, ale także fantastycznym przygotowaniem w zakresie merytorycznej treści przedmiotu, oraz metod, czy pomysłowych technik jego nauczania. Takie osoby kształci Instytut Studiów Podyplomowych, oferując Ci studia podyplomowe na specjalności Wiedza o kulturze, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć ekscytującą i satysfakcjonującą karierę nauczyciela przedmiotu Wiedza o kulturze w szkołach zgodnie z nową reformą oświaty związaną z likwidacją gimnazjów. To bardzo ceniona dziedzina, zarówno w świecie dorosłych, jak i dzieci. Obejmuje zagadnienia z zakresu komunikacji społecznej, filmoznawstwa, teatroznawstwa, estetyki oraz antropologii. Dzięki temu zróżnicowaniu, lekcje z Wiedzy o kulturze mogą być dla ucznia fascynującym odkrywaniem nowych ścieżek. Warunkiem jest jednak prowadzenie ich przez osobę solidnie przygotowaną do wypełniania tego zadania. Jako absolwent naszych studiów podyplomowych, staniesz się absolutnym specjalistą w tym zakresie. Będziesz mógł w profesjonalny, pomysłowy, nowoczesny, a co najważniejsze, skuteczny i atrakcyjny sposób nauczać tego przedmiotu i osiągać rewelacyjne wyniki. Proponujemy Ci kompleksowe przygotowanie pod względem wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, za sprawą którego staniesz się liderem w nauczaniu Wiedzy o kulturze. Szybko znajdziesz wymarzone zatrudnienie, lub osiągniesz upragniony awans, i rozpoczniesz satysfakcjonująca karierę zawodową, która przyniesie Ci całkowite spełnienie. Zacznij budować swoją przyszłość już dziś - wykorzystaj swój potencjał w pełni, dzięki naszemu wsparciu i innowacyjnemu podejściu.

Adresaci studiów

Studia podyplomowe na specjalności Wiedza o kulturze w Instytucie Studiów Podyplomowych to propozycja skierowana do osób, które czują w sobie pasję i powołanie do atrakcyjnego, nowoczesnego i poszerzającego horyzonty nauczania młodych ludzi. Jeśli pragniesz realizować swoje ambicje i spełniaj się w bardzo zadowalającej pracy z wieloma perspektywami rozwoju, zapisz się już dziś. Adresatami są w szczególności absolwenci studiów magisterskich i licencjackich kierunków nauczycielskich, zainteresowani uzyskaniem uprawnień do nauczania przedmiotu Wiedza o kulturze oraz podniesieniem kwalifikacji zawodowych.

Cel studiów

Naszym celem w Instytucie Studiów Podyplomowych jest kompleksowe i solidne kształcenie specjalistów, którzy bez żadnych trudności będa mogli odnaleźć się na rynku pracy, uzyskać awans i zdobyć całkowicie nowe możliwości rozwoju. Podejmując studia podyplomowe na specjalności Wiedza o kulturze, wybierasz najlepszą kadrę złożoną z czołowych wykładowców akademickich i specjalistów, którzy przekażą Ci cenne doświadczenie i kompetencje praktyczne. Skorzystaj już dziś - przygotujemy Cię do w pełni samodzielnego nauczania przedmiotu w szkołach zgodnie z nową reformą oświaty związaną z likwidacją gimnazjów. Poznasz m.in. zwyczaje odległych cywilizacji i metody badań antropologów, będziesz podejmował próby analizy najważniejszych europejskich filmów, zdobędziesz wiedzę z zakresu nowych mediów, Internetu i nowych technologii. Poznasz także sztukę pod kątem estetyki i filozofii obrazu, i dowiesz się w jaki sposób wykorzystać zasady perswazji i retoryki, co z pewnością przyda Ci się w codziennej pracy nauczyciela. Głównym celem studiów jest przygotowanie nauczycieli różnych specjalności do prowadzenia zajęć z przedmiotu Wiedza o kulturze w szkołach zgodnie z nową reformą oświaty związaną z likwidacją gimnazjów, natomiast dodatkową zaletą ukończenia specjalności jest przygotowanie do podejmowania samodzielnej aktywności twórczej i działalności edukacyjnej w szkolnictwie i innych ośrodkach edukacyjnych z przedmiotów objętych programem studiów. Wiemy jak ważny jest twój czas i jak cenny jest twój potencjał - pozwól nam pomóc Ci w jego rozwijaniu i zobacz ile możesz zyskać! Dołącz do najlepszych z Instytutem Studiów Podyplomowych - liderem w kształceniu i podnoszeniu kwalifikacji kadry nauczycielskiej.

Perspektywy zawodowe

Jako absolwent studiów podyplomowych bez żadnego problemu pracę jako nauczyciel cieszącego się wciąż rosnąca popularnością przedmiotu Wiedza w szkołach zgodnie z nową reformą oświaty związaną z likwidacją gimnazjów, oraz w licznych placówkach, które stawiają na rozwijanie świadomości dotyczącej kultury, oraz zdolności twórczych dzieci i młodzieży.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Podstawa prawna

Decyzja Ministra Edukacji Narodowej i Sportu nr DSW-3-0145-230/TT/2001 z dnia 20 sierpnia 2001 roku.

Świadectwo

Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nazwa przedmiotu
w trakcie opracowywania

ZASADY PRZYJĘCIA NA STUDIA:

 • Termin składania dokumentów: 15 kwietnia 2019 roku.
 • Decyduje kolejność zgłoszeń.

WYMAGANE DOKUMENTY:

 • Wypełniony kwestionariusz osobowy (możliwość pobrania poniżej ze strony) lub do pobrania w sekretariacie.
 • Kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał dyplomu do wglądu).
 • Dwa zdjęcia legitymacyjne.
 • Kserokopia dowodu osobistego (1. i 2. strona, oryginał dowodu osobistego do wglądu).

Dokumenty można przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1.

Zorganizujemy studia w Twojej miejscowości jeśli grupa słuchaczy będzie większa niż 20 osób.

Opłaty dla tej specjalności:

 • Suma opłat - 3 900 zł
 • Koszt semestru - 1 300 zł
 • Opłata wpisowa - 200 zł

Opłaty prosimy realizować na indywidualne konta słuchaczy. Szczegółowe informacje można znaleźć w Strefie Słuchacza.

Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach bez dodatkowych kosztów.

Koszt studiów przez cały okres ich trwania jest niezmienny.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy następujące promocje dla tej specjalności:
 • Jesteś naszym obecnym słuchaczem? Zapisz się na kolejne studia podyplomowe w ISP i odbierz specjalny rabat w wysokości -100 zł od ceny każdego semestru! Wystarczy, że wybierzesz dla siebie kolejne studia i zapiszesz się online! Nie zwlekaj!

Zapraszamy do pobrania plików:

- Regulamin praktyk

- Informacja dotycząca praktyk WSHEAplikuj na specjalność

Podaj swoje dane aby się zapisać.

Masz konto? Zaloguj się.

Polecamy

Cena za semestr od 1 300 zł
Semestrów 3
Cena za semestr od 1 300 zł
Semestrów 3
Cena za semestr od 1 300 zł
Semestrów 2
Cena za semestr od 1 300 zł
Semestrów 3
Cena za semestr od 1 300 zł
Semestrów 3
Cena za semestr od 1 300 zł
Semestrów 4