Przygotowanie pedagogiczne

Najważniejsze informacje o tej specjalności

 • Przyspieszony tryb studiów (3 semestry w 10 miesięcy)

 • Gwarancja stałej ceny i braku dodatkowych opłat

 • Nacisk na zajęcia praktyczne

 • Świadectwo uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Studia podyplomowe Przygotowanie pedagogiczne

Gwarancja uruchomienia tej specjalności w roku akademickim 2018/2019

Najważniejsze informacje i korzyści

 • Okres realizacji studiów od października 2018 do czerwca 2019 roku.
 • Koszt za całość studiów tylko 3900,00 zł + opłata wpisowego, niezmienny przez cały okres ich trwania. Bez prowizji i dodatkowych opłat.
 • Wygodny tryb: zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.
 • Małe grupy zajęciowe. Komfort i efektywna nauka.
 • Pełen program studiów dostępny w zakładce „Przedmioty”.
 • Proste i wygodne zapisy online. Wystarczy nacisnąć przycisk „Aplikuj teraz” i przejść przez intuicyjny proces zapisu.
 • Więcej informacji pod numerami telefonów 32 787 57 47 lub tel. 798-957-490, a także e-mail: isp@podyplomowka.edu.pl.
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O tym, w jakim charakterze pracujemy i jak realizujemy nasze ambicje i aspiracje, decyduje wiele czynników. Czasem jest to wynikiem splotu różnych okoliczności, a czasem jest to efekt wykorzystania nadarzającej się okazji. Bywa także tak, że wykonujemy dany zawód ze względu na wywieraną na nas presje, lub, że pracujemy tam, gdzie akurat udało nam się zaczepić. Jak nietrudno się domyślić, żaden z tych przypadków nie wiąże się z całkowitym spełnieniem i pełną satysfakcją - większość sprowadza wykonywaną pracę do roli zajęcia zarobkowego, które może, lecz nie musi, przynosić nam zadowolenie i przyjemność. Co zrobić, aby tego wszystkiego uniknąć? W końcu, każdy z nas chciałby zajmować się tym, co kocha i codziennie budzić się z ochotą i werwą do mierzenia się z kolejnymi wyzwaniami zawodowymi. Kluczem jest powołanie - poczucie szczególnej misji, którą musimy wypełnić. Trudno wyjaśnić, czym właściwie jest powołanie, lecz wiadomo jedno - potrafi ono popychać ludzi do robienia i tworzenia wielkich rzeczy. Nauczyciel to zawód, który absolutnie wymaga powołania. Ci, którzy zostają nauczycielami z przypadku, szybko się wypalają i rzadko udaje im się osiągać zadowalające wyniki, czy wewnętrzną satysfakcję. Wniosek, który z tego płynie jest prosty - jeśli pragniesz pracować jako nauczyciel, czy po prostu pracownik szkoły, musisz zrobić wszystko aby plany te udało się zamienić w rzeczywistość. Instytut Studiów Podyplomowych to miejsce, w którym zrobimy wszystko, aby wydobyć z Ciebie twój wewnętrzny potencjał i pomóc Ci stać się wykwalifikowanym pedagogiem. Dzięki naszemu kompleksowemu wsparciu, będziesz mógł efektywnie pomagać innym i zmieniać świat na lepsze. Wykorzystaj swoją umiejętność kontaktu z drugim człowiekiem, zdolność do przekazywania wiedzy, swoje niezwykłe pokłady wrażliwości i spełniaj się w zawodzie nauczyciela. Poznaj najważniejsze aspekty teoretyczne i praktyczne w zakresie procesu wychowawczo-dydaktycznego i zyskaj cenne doświadczenie, które sprawi, że zrealizujesz swoje plany zawodowe - zapisz się na studia podyplomowe na specjalności Przygotowanie pedagogiczne już dziś.

Adresaci studiów

Jeśli ukończyłeś już studia wyższe I lub II stopnia, lub jednolite studia magisterskie i planujesz podjąć pracę na stanowisku wymagającym przygotowania pedagogicznego, studia podyplomowe na specjalności Przygotowanie pedagogiczne to propozycja właśnie dla Ciebie. To skuteczny i szybki sposób, aby rozwinąć posiadane już umiejętności i zyskać przygotowanie, które uczyni z Ciebie dobrego nauczyciela i pedagoga. To także fantastyczna okazja dla każdego, kto musi zdobyć odpowiednie kwalifikacje, aby rozpocząć pracę w tym zawodzie - z naszą pomocą bez problemu znajdziesz zatrudnienie w charakterze pedagoga, psychologa szkolnego, wychowawcy w świetlicy, internacie, bursie, opiekuna, trenera, instruktora, nauczyciela, czy bibliotekarza.

Cel studiów

Celem oferowanym przez nas studiów podyplomowych na specjalności Przygotowanie pedagogiczne jest nie tylko wyposażenie słuchaczy w odpowiednie kwalifikacje, ale przede wszystkim kompleksowe przygotowanie ich do pełnienia przyszłego zawodu i mierzenia się z trudnymi wyzwaniami, które mogą napotkać w trakcie swojej kariery. Zgodnie z myślą pedagogiczną Janusza Korczaka, naszym absolutnym priorytetem jest przygotowanie do pełnienia roli zawodowej nauczyciela-wychowawcy, który wyróżnia się wrażliwością i refleksyjnym stosunkiem do wychowania dzieci i młodzieży. Nasi wykładowcy i specjaliści nastawieni są na wykształcenie w studentach twórczej postawy podczas realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego w klasie szkolnej. Dzięki niezwykle interesującym wykładom i angażującym zajęciom, poznasz i przyswoisz potrzebne Ci podstawy teoretyczne, a także umiejętności praktyczne z zakresu najważniejszych teorii pedagogicznych oraz wiedzę na temat prawidłowości procesu dydaktycznego, wychowawczego i opiekuńczego realizowanego w placówkach oświatowych. Wiedza teoretyczna zdobywana w toku nauki łączona jest z praktyką. Celem studiów jest również wykształcenie w przyszłych nauczycielach otwartości na dialog z podopiecznymi oraz gotowości do niesienia pomocy w poznawaniu siebie i kierowaniu swoim życiem. Jednocześnie studia ukierunkowują samokształcenie nauczycieli, by w przyszłości mogli sprostać realizacji wielorakich funkcji i zadań w zmieniającej się szkole. Wybierając studia podyplomowe, wybierasz nieustanny rozwój i szerokie perspektywy zawodowe, dzięki którym będziesz mógł realizować swoją pasję w miejscu, instytucji która odpowiada Ci najbardziej. Postaw na swoje marzenia i zacznij dążyć do swojego celu - z nami to znacznie łatwiejsze, niż myślisz!

Perspektywy zawodowe

Jedne studia podyplomowe i nieskończona liczba możliwości i dróg rozwoju swojej kariery? - to właśnie oferujemy Ci na specjalności Przygotowanie pedagogiczne. Dzięki kwalifikacjom, które uzyskasz w Instytucie Studiów Podyplomowych, będziesz mógł pracować na każdym stanowisku, wymagającym przygotowania pedagogicznego, w dowolnym typie szkoły! Pragniesz nauczać konkretnego przedmiotu? Widzisz się w roli psychologa szkolnego? Chcesz zostać efektywnym i pełnym pasji trenerem? Dzięki nam będziesz mógł robić to, co kochasz. Zacznij budować lepszą przyszłość dla siebie i swoich bliskich - zapisz się na studia podyplomowe i nie marnuj więcej czasu.

WSZYSTKIE SPECJALNOŚCI SĄ DOSTOSOWANE DO NOWEJ USTAWY O OŚWIACIE (ZWIĄZANĄ Z LIKWIDACJĄ GIMNAZJÓW).

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Podstawa prawna

Decyzja Ministra Edukacji Narodowej i Sportu nr DSW-3-0145-230/TT/2001 z dnia 20 sierpnia 2001 roku.

Świadectwo

Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nazwa przedmiotu
Diagnoza wyników kształcenia
Dydaktyka ogólna
Dydaktyka w szkole
Emisja głosu
Etyka zawodu nauczyciela
Formalne i prawne podstawy funkcjonowania szkoły/placówki
Kulturowe podstawy edukacji
Metodyka nauczania przedmiotów ogólnokształcących z wykorzystaniem technologii informacyjnej
Metodyka nauczania przedmiotów zawodowych z wykorzystaniem technologii informacyjnej
Ocenianie i ewaluacja procesów nauczania i wychowania
Pedagogiczne konteksty komunikacji
Pedagogika
Pedagogika działań edukacyjnych
Pierwsza pomoc przedlekarska w placówkach oświatowych
Podstawy pedagogiki specjalnej
Prawo oświatowe i odpowiedzialność prawna wychowawców
Psychologia
Psychologia uczenia się dzieci
Sytuacje wychowawcze w toku nauczania przedmiotowego
Technologia informacyjna w nauczaniu przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych
Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w placówkach oświatowych

ZASADY PRZYJĘCIA NA STUDIA:

 • Kolejność zgłoszeń
 • Nadal przyjmujemy słuchaczy

WYMAGANE DOKUMENTY:

 • Wypełniony kwestionariusz osobowy (możliwość pobrania poniżej ze strony) lub do pobrania w sekretariacie.
 • Kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał dyplomu do wglądu).
 • Dwa zdjęcia legitymacyjne.
 • Kserokopia dowodu osobistego (1. i 2. strona, oryginał dowodu osobistego do wglądu).
 • Zaadresowana do siebie koperta ze znaczkiem na list polecony za potwierdzeniem odbioru (znaczek 7,80 zł)

Dokumenty można przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1. Nadal przyjmujemy dokumenty w listopadzie!

Zorganizujemy studia w twojej miejscowości jeśli grupa słuchaczy będzie większa niż 20 osób.

Opłaty dla tej specjalności:

 • Suma opłat - 3 900 zł
 • Koszt semestru - 1 300 zł
 • Opłata wpisowa - 200 zł

Sprawdź aktualne promocje

Opłaty prosimy realizować na indywidualne konta słuchaczy. Szczegółowe informacje można znaleźć w Strefie Słuchacza.

Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach bez dodatkowych kosztów.

Koszt studiów przez cały okres ich trwania jest niezmienny.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy następujące promocje dla tej specjalności:
 • Oferta specjalna dla obecnych słuchaczy Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach - kwota każdego semestru dla kolejnej umowy obniżona o 100 zł!

  Cena każdego semestru dla kolejnej umowy obniżona o 100 zł

  Jeśli aktualnie studiujesz już u nas, kolejna specjalność, na jaką się zdecydujesz, będzie tańsza aż o 100 zł za każdy semestr!

 • Oferta specjalna dla absolwentów Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach

  Cena każdego semestru obniżona o 100 zł

  Jeśli studiowałeś już u nas dowolną specjalność, kolejna specjalność będzie tańsza aż o 100 zł za każdy semestr!

Zapraszamy do pobrania plików:

- Regulamin praktyk

- Informacja dotycząca praktyk WSHEAplikuj na specjalność

Podaj swoje dane aby się zapisać.

Masz konto? Zaloguj się.

Polecamy

Cena za semestr od 1 300 zł
Semestrów 3
Cena za semestr od 1 300 zł
Semestrów 2
Cena za semestr od 1 400 zł
Semestrów 2

Nadal możesz się zapisać! Nie czekaj, skontaktuj się! Do końca zostało już tylko 4 dni!