3 semestry
3 semestry
Gwarancja stałej ceny i braku dodatkowych opłat
Nacisk na zajęcia praktyczne
Świadectwo uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Obecne studia podyplomowe prowadzimy w oparciu o aktualne standardy kształcenia, a w szczególności o:
Profesjonalna pomoc to profesjonalne przygotowanie. Osoby, które pragną pomagać innym, nieraz w trudnej sytuacji zdrowotnej, czy położeniu, poza dobrymi intencjami, muszą wykazać się odpowiednim uporem, determinacją i ambicją do zdobywania właściwych kompetencji i kwalifikacji, które sprawia, że świadczone przez nich usługi będą stały na jak najwyższym poziomie. To właśnie na tak kompleksowo i solidnie wykształconych specjalistów czeka rynek pracy. Dlaczego tylko najlepsi osiągają właściwy sukces i prowadzą udaną, satysfakcjonująca kariere zawodową? Dlatego, że potrafią w największym stopniu odpowiedzieć na potrzeby ludzi, z którymi pracują. Nie tylko posiadają komplet cech, które są absolutnie niezbędne w takiej pracy, ale mogą poszczycić się szeregiem przydatnych umiejętności, znajomością odpowiednich metod i technik, oraz posiadają wiedzę obszerną na tyle, aby móc poradzić sobie nawet w najbardziej niestandardowych i niecodziennych przypadkach. To właśnie wyzwania, które stoją przed każdym, kto zawodowo zajmuje się wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. Na wczesne wspomaganie rozwoju dziecka składa się zespół działań rewalidacyjno-wychowawczych stymulujących zrównoważony rozwój. Działania te uwzględniają potrzeby dziecka o zaburzonym rozwoju psychoruchowym oraz potrzeby jego rodziny. Mają charakter profilaktyczny, diagnostyczny, terapeutyczny i leczniczo-rehabilitacyjny. Specjalista w dziedzinie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka jest osobą, która informuje opiekunów o przebiegu rozwoju dziecka i o ewentualnych możliwościach wspierania rodziny w dążeniach do polepszenia jego sytuacji życiowej. Prowadzi również terapię wieloprofilową mającą na celu usprawnienie dziecka. Instytut Studiów Podyplomowych oferuje rzetelne i wielopłaszczyznowe wykształcenie, które zawiera w sobie nie tylko przygotowanie teoretyczne, ale przede wszystkim kompetencje praktyczne i doświadczenie, które czyni ze słuchaczy prawdziwych specjalistów. Jeśli pragniesz realizować się zawodowo pracując z dziećmi niepełnosprawnymi, lub zagrożonymi niepełnosprawnością w wieku 0-7 lat, czy też dziećmi z trudnościami rozwojowymi w wieku wczesnoszkolnym (7-10 lat), zapisz się na proponowane przez nas studia podyplomowe na specjalności Pedagogika specjalna - Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Oferujemy innowacyjny program studiów, obejmujący angażujące wykłady, ciekawe zajęcia, ćwiczenia i warsztaty praktyczne - a wszystko to pod czujnym okiem najlepszej kadry, złożonej z prawdziwych specjalistów i cenionych wykładowców akademickich. Dzięki naszemu nowoczesnemu podejściu, zyskasz fantastyczną możliwość rozwoju zawodowego i bez problemu znajdziesz zatrudnienie w atrakcyjnej pracy, w której będziesz mógł realizować swoje aspiracje i zyskasz satysfakcję oraz spełnienie. Zostań specjalistą w swojej dziedzinie i świadcz profesjonalne usługi. Pomagaj innym, wykorzystując swój wewnętrzny potencjał i pełnię swoich możliwości - z nami to możliwe.
Adresatami studiów podyplomowych na specjalności Pedagogika specjalna - Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka są wszystkie osoby, które pragną w profesjonalny sposób pomagać dzieciom borykającym się z zaburzeniami rozwojowymi, ich rodzinom, oraz prowadzić szereg działań koordynujących. To propozycja skierowana do wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje i kwalifikacje, a w następstwie, znaleźć atrakcyjne zatrudnienie i samorealizować się w ciekawej i angażującej pracy. W szczególności, adresatami studiów podyplomowych są posiadacze wykształcenia magisterskiego w zakresie pedagogiki, psychologii, logopedii , jak również pielęgniarstwa czy fizjoterapii.
Podstawowym celem naszej kadry na specjalności Wczesne wspomaganie rzowju dziecka jest jak najlepesze przygotowanie słuchaczy do samodzielnego świadczenie usług jak najwyższej jakości. Odbywa się to poprzez szereg niezwykle interesujących ćwiczeń i wykładów, nastawionych na zdobywanie doświadczenia i umiejętności praktycznych. Wiemy jak cenny jest twój czas i jak wiele wart jest twój potencjał, dlatego chcemy pomóc Ci wykorzystać go w 100 %, abyś mógł z powodzeniem realizować swoje plany i ambicje. Oferowane przez nas studia podyplomowe przygotowują do wczesnego wykrywania zaburzeń rozwojowych oraz wspomagania rozwoju dziecka zagrożonego niepełnosprawnością lub niepełnosprawnego w wieku 0-7 lat oraz dziecka z trudnościami rozwojowymi w wieku wczesnoszkolnym (7-10 lat). Absolwent posiada umiejętności w zakresie rozpoznawania zaburzeń w rozwoju dziecka oraz opracowywania i realizowania z dzieckiem i jego rodziną indywidualnego programu wczesnego wspomagania, z uwzględnieniem działań wspomagających rodzinę dziecka, koordynowania działań specjalistów prowadzących zajęcia z dzieckiem oraz oceniania postępów dziecka.
Ukończenie studiów podyplomowych na specjalności Pedagogika specjalna - Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka sprawi, że staniesz się prawdziwym specjalistą w tej dziedzinie. Bez żadnych trudności uzyskasz awans, lub znajdziesz pracę, m.in. w placówkach edukacyjnych, opiekuńczych, w placówkach pomocy społecznej, oraz będziesz mógł podjąć współpracę z zakładem opieki zdrowotnej. Studia podyplomowe to najlepsza droga do poszerzenia własnych perspektyw zawodowych i szansa na rozpoczęcie fantastycznej kariery zawodowej, lub naukowej. Zacznij spełniać swoje ambicje i osiągać postawione sobie cele. Wykorzystaj swoje unikatowe cechy i rozwijaj się w kierunku zgodnym z twoją pasja. Nie zwlekaj - zapisz się już dziś!
WSZYSTKIE SPECJALNOŚCI SĄ DOSTOSOWANE DO NOWEJ USTAWY O OŚWIACIE (ZWIĄZANĄ Z LIKWIDACJĄ GIMNAZJÓW).
Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.
Podstawa prawna
Decyzja Ministra Edukacji Narodowej i Sportu nr DSW-3-0145-230/TT/2001 z dnia 20 sierpnia 2001 roku.
Świadectwo
Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Nazwa przedmiotu |
---|
Anatomia i fizjologia układu nerwowego z elementami neurologii |
Choroby wieku dziecięcego i choroby przewlekłe u dzieci |
Deficyty sensoryczne u dzieci |
Diagnostyka w pedagogice specjalnej |
Diagnoza i terapia dysleksji |
Dydaktyka specjalna |
Dyspraksja i inne zaburzenia rozwoju funkcji motorycznych u dzieci |
Dziecięce zaburzenia emocjonalne i adaptacyjne |
Elementy psychologii klinicznej i psychopatologii |
Etyka zawodu nauczyciela |
Metody i techniki terapii pedagogicznej |
Metody komunikacji wspomagającej i alternatywnej (ACC) |
Metodyka edukacji bazalnej |
Metodyka stymulacji i integracji sensorycznej |
Metodyka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu |
Mózgowe porażenie dziecięce i epilepsja |
Podstawy neuropsychologii |
Podstawy pedagogiki specjalnej |
Praktyka |
Problemy kształcenia dzieci niepełnosprawnych z zaburzeniami rozwojowymi |
Przyczyny i profilaktyka trudności w nauce czytania i pisania |
Psychospołeczne aspekty rehabilitacji dzieci z dysfunkcjami |
Tiki i zaburzenia obsesyjno- kompulsywne u dzieci |
Trening umiejętności społecznych |
Trening umiejętności wychowawczych |
Wczesne wspomaganie rozwoju językowego dziecka |
Zaburzenia odżywiania |
Zaburzenia psychosomatyczne |
Dokumenty w ramach rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 należy złożyć do 7 dni od momentu zapisu na specjalność.
Rekrutacja trwa do 28-ego lutego 2021 roku.
O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat.
Dokumenty można przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1.
¹ Wpisowe jest zwracane tylko i wyłącznie w przypadku nie uruchomienia danej specjalności studiów.
* Uwaga! Promocje na wpisowe są ograniczone czasowo. Oznacza to, że obniżone wpisowe będzie tylko przez tydzień od momentu zapisu na wybraną specjalność przez formularz rejestracyjny online. Jeśli do tego czasu nie zostaną doniesione dokumenty, konieczne będzie uiszczenie pełnej kwoty wpisowego.
Opłaty dla tej specjalności:
Opłaty prosimy realizować na indywidualne konta słuchaczy. Szczegółowe informacje można znaleźć w Strefie Słuchacza.
Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach bez dodatkowych kosztów.
Koszt studiów przez cały okres ich trwania jest niezmienny.
200 złotych rabatu na wpisowe dla wszystkich
Ważne informacje dotyczące praktyk – prosimy o szczegółowe zapoznanie
Słuchacz ma obowiązek na koniec studiów przedstawić dziennik praktyk oraz jeden arkusz hospitacji (dotyczy wszystkich specjalności).
Jeśli słuchacz po zapoznaniu z regulaminem praktyk wybierze zamiast dziennika praktyk arkusze hospitacji – muszą być one równe liczbie godzin praktyk, czyli jeśli słuchacz realizuje praktyki w wymiarze 180 to wypełnia arkusze hospitacji w liczbie 180 szt.
(Do wyboru arkusze lub dziennik praktyk i 1 arkusz)
Słuchacz ma obowiązek napisania 1 konspektu z zajęć (dotyczy wszystkich specjalności z naboru październik 2019 za wyjątkiem Edukacji Elementarnej i Przygotowania Pedagogicznego – po trzy konspekty).
Jeśli opiekun praktyk w placówce wymaga więcej konspektów słuchacz pisze wedle zaleceń opiekuna ale składa jeden konspekt.
Słuchacz na koniec studiów składa z kartą: dziennik praktyk + 1 arkusz hospitacji (lub arkusze hospitacji równe liczbie godzin praktyk) + 1 konspekt oraz opinię opiekuna praktyk wraz z pieczątką placówki a także potwierdzenie przyjęcia do placówki (dolny odcinek ze skierowania).
W dzienniku praktyk prowadzonym przez słuchacza konieczne są pieczątki instytucji; parafowane wszystkie strony dziennika praktyk przez opiekuna, merytoryczna opinia opiekuna, podpisana przez dyrekcję placówki z pieczątką imienną i firmową;