Logopedia przedszkolna i szkolna - Studia podyplomowe

Najważniejsze informacje o tej specjalności

 • znajdź odpowiednie studia podyplomowe

  Gwarancja stałej ceny i braku dodatkowych opłat

 • najlepszy wybór studiów podyplomowych to ISP

  Nacisk na zajęcia praktyczne

 • świadectwo ukończenia studiów podyplomowych

  Świadectwo uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 • kalendarz studiów podyplomowych

  3 semestry w 12 miesięcy.

Logopedia przedszkolna i szkolna

Najważniejsze informacje i korzyści

 • Okres realizacji studiów trwa: w naborze zimowym od października do czerwca (9 miesięcy) / w naborze letnim od marca do lutego (12 miesięcy).
 • Dyplomy dla Słuchaczy, którzy zapiszą się w październiku będą wydawane we wrześniu (po 11 miesiącach) / Dyplomy dla Słuchaczy, którzy zapiszą się w marcu będą wydawane w marcu (po 12 miesiącach). Data wydawania dyplomów może ulec zmianie, jeśli Słuchacz nie uzyska zaliczeń w wyznaczonym terminie.
 • Stała liczba semestrów.
 • Koszt za całość studiów tylko 3900,00 zł + opłata wpisowego, niezmienny przez cały okres ich trwania. Bez prowizji i dodatkowych opłat.
 • Wygodny tryb: zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.
 • Małe grupy zajęciowe. Komfort i efektywna nauka.
 • Pełen program studiów dostępny w zakładce „Przedmioty”.
 • Proste i wygodne zapisy online. Wystarczy nacisnąć przycisk „Chcę studiować” i przejść przez intuicyjny proces zapisu.
 • Więcej informacji pod numerami telefonów 32 787 57 47 lub tel. 798-957-490, a także e-mail: isp@podyplomowka.edu.pl.
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na to, czy jesteśmy zadowoleni z wykonywanej przez nas pracy wpływa kilka zasadniczych czynników. Należą do nich zarobki, poziom prestiżu, dogodne miejsce i godziny, jednak najważniejsze jest to, czy pokrywa się ona z naszą pasją - innymi słowy, czy realizujemy w niej swoje ambicje i aspiracje. Bez tego, nawet najbardziej opłacalna i pozornie atrakcyjna praca na dłuższą metę stanie się tylko przykrym obowiązkiem. Dlatego tak ważne jest, aby wybierając swoją ścieżkę kariery, uwzględniać własne pragnienia, zainteresowania, a nawet najśmielsze marzenia. Tylko to pozwoli Ci stać się prawdziwym specjalistą w danej dziedzienie i każdego dnia doświadczać niesamowitej satysfakcji z wykonywanych obowiązków i uzyskiwanych efektów. Instytut Studiów Podyplomowych pragnie pomóc Ci odkryć twój wewnętrzny potencjał i wykorzystać go do osiągania sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Z myślą o twoim rozwoju, oferujemy Ci kierunek studiów podyplomowych Logopedia przedszkolna i szkolna. To trafny wybór dla wszystkich, którym zależy na ciągłym samodoskonaleniu się i szerokich perspektywach na rynku pracy. Proponujemy Ci specjalność, której ukończenie przyniesie Ci wiele wspaniałych możliwości i szans. Logopedia jest dziedziną skupiającą się na kształtowaniu poprawnej mowy w okresie jej rozwoju oraz wspieraniu jej doskonalenia w kolejnych etapach życia. W zainteresowaniu logopedów znajdują się także wszelkie zaburzenia pisma. Nieprawidłowości w tym zakresie dotyczą bardzo dużej ilości dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, co wymusza na placówkach oświatowych i medycznych zatrudnianie jak najlepszych specjalistów, a co więcej, zapotrzebowanie na nich wciąż rośnie, generując coraz więcej miejsc pracy. To fantastyczna szansa dla osób, które ukończyły studia wyższe i pragną rozwinąć dodatkowe, cenne kompetencje i kwalifikacje. Jeśli jesteś jedną z nich, nie marnuj swojego potencjału i zapisz się na studia podyplomowe. Nasza wyspecjalizowana kadra wykładowców dołoży wszelkiego wysiłku, aby kompleksowo przygotować Cię do wykonywania zawodu logopedy. Jako absolwent kierunku zyskasz niemalże nieograniczony wachlarz możliwości zatrudnienia w tej przyszłościowej profesji. Pomożemy Ci zostać wysoko cenionym specjalistą, który wykorzystując m.in. narzędzia psychologiczne, będzie mógł zapobiegać negatywnemu wpływowi problemu z artykulacją na kontakty interpersonalne oraz kształtowanie osobowości wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Adresaci studiów

Logopedia przedszkolna studia podyplomowe to propozycja dla każdego, kto pragnie uczynić pierwszy krok w stronę satysfakcjonującej kariery zawodowej i rozwinąć swoje umiejętności oraz mocne strony. Jeśli ukończyłeś studia wyższe II stopnia (magisterskie), zapisz się już dziś. Nie wahaj się dłużej - zainwestuj w swoje umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną. Z kompleksowym wsparciem naszej kadry szybko przyswoisz zestaw kompetencji, który umożliwi Ci znalezienie pracy w dziesiątkach placówek i nie tylko - Logopedia szkolna studia podyplomowe.

Cel studiów

Instytut Studiów Podyplomowych to miejsce, które powstało z myślą o kształceniu osób dostosowanym do rzeczywistych potrzeb rynku pracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi wyzwaniami i trudnościami będziesz musiał się zmagać w przyszłym zawodzie, dlatego stawiamy na innowacyjne podejście, obejmujące angażujące wykłady i rozwijające zajęcia warsztatowe, w pełni przygotowujące do samodzielnej pracy. Naszym zasadniczym celem jest przekazanie Ci kompetencji do prowadzenia rzetelnej diagnozy i wysoce skutecznej terapii logopedycznej zaburzeń artykulacyjnych. Proces kształcenia teoretycznego i praktycznego odbywa się pod opieką dydaktyczną doskonałych specjalistów i wykładowców uniwersyteckich. Zapisując się na studia podyplomowe czynisz najważniejszą inwestycje - inwestycje w siebie i swoją wartość na rynku pracy.

Perspektywy zawodowe

Jako absolwent podyplomowych studiów z zakresu Logopedii będziesz posiadał uprawnienia wymagane do wykonywania zawodu logopedy przedszkolnego i logopedy szkolnego, respektowane przez wszystkie placówki oświatowe jak i medyczne. Bez problemu znajdziesz także zatrudnienie w poradni logopedycznej, a jeśli jesteś osobą kreatywną i przedsiębiorczą, będziesz posiadał wiedzę i kwalifikacje potrzebne do otworzenia prywatnej praktyki logopedycznej.

Studia trwają 3 semestry. Później słuchacze decydują czy studiują 4 semestr aby uzyskać pełne kwalifikacje logopedy.

Warunkiem przyjęcia na 4 semestr Logopedii jest przedstawienie pozytywnego wyniku badania foniatrycznego.

WSZYSTKIE SPECJALNOŚCI SĄ DOSTOSOWANE DO NOWEJ USTAWY O OŚWIACIE (ZWIĄZANĄ Z LIKWIDACJĄ GIMNAZJÓW).

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Podstawa prawna

Decyzja Ministra Edukacji Narodowej i Sportu nr DSW-3-0145-230/TT/2001 z dnia 20 sierpnia 2001 roku.

Świadectwo

Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawane świadectwo jest zgodne ze wzorem i wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Warto przeczytać

Nazwa przedmiotu
Diagnoza logopedyczna
Etyka zawodu nauczyciela
Fonetyka i fonologia współczesnego języka polskiego
Formalne i prawne podstawy funkcjonowania szkoły/placówki
Kształtowanie się i rozwój mowy dziecka
Logorytmika
Metoda dobrego startu
Metodyka organizacji i prowadzenia zajęć logopedycznych
Mowa a mózg
Nauka o języku. Wybrane zagadnienia
Organizacja procesu terapeutycznego
Pedagogiczne konteksty komunikacji
Podstawy diagnozy pedagogicznej
Praktyka
Psychologia rozwojowa i osobowości
Rewalidcja dzieci z uszkodzeniami CUN
Technika i estetyka mówienia
Technika i estetyka mównienia
Teoretyczne podstawy wychowania
Terapia trudności w czytaniu i pisaniu
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
Wczesne wspomaganie rozwoju językowego dzieci
Wspomaganie oddziaływań logopedycznych z wykorzystaniem technologii informacyjnej
Współczesne metody badania narządu mowy i słuchu
Wybrane zagadnienia z anatomii, fizjologii i patologii człowieka
Zaburzenia mowy

ZASADY PRZYJĘCIA NA STUDIA:

 • Termin składania dokumentów: 15 października 2019 roku.
 • Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zobacz wymagane dokumenty


Dokumenty można przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1.

Zorganizujemy studia w Twojej miejscowości jeśli grupa słuchaczy będzie większa niż 20 osób.

Opłaty dla tej specjalności:

 • Suma opłat - 3 900 zł
 • Koszt semestru - 1 300 zł
 • Opłata wpisowa - 200 zł

Opłaty prosimy realizować na indywidualne konta słuchaczy. Szczegółowe informacje można znaleźć w Strefie Słuchacza.

Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach bez dodatkowych kosztów.

Koszt studiów przez cały okres ich trwania jest niezmienny.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy następujące promocje dla tej specjalności:
 • Oferta specjalna dla absolwentów Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach

  Cena wpisowego 0 zł

  Jeśli studiowałeś już u nas dowolną specjalność, zapisując się na kolejną specjalność otrzymasz wpisowe w cenie 0 zł!

 • Jesteś naszym obecnym słuchaczem? Zapisz się na kolejne studia podyplomowe w ISP i odbierz specjalny rabat w wysokości -100 zł od ceny każdego semestru! Wystarczy, że wybierzesz dla siebie kolejne studia i zapiszesz się online! Nie zwlekaj!

 • Rabat 100zł za każdy semestr na wybrany bestseller!

 • Zapisz się na studia podyplomowe w ISP i skorzystaj z promocji Wpisowe -100zł! Zaoszczędź aż 100zł - wystarczy, że zapiszesz się online na jedną z naszych specjalności. Promocja ograniczona czasowo!

 • Darmowe jedno dowolne szkolenie dla absolwentów!

Zapraszamy do pobrania plików:

- Regulamin praktyk

- Regulamin praktyk od października 2019Aplikuj na specjalność

Podaj swoje dane aby się zapisać.

Radosław Ciaś - organ prowadzący Instytut Studiów Podyplomowych – Placówka Doskonalenia Nauczycieli z siedzibą w Tychach (43-100 Tychy), ul. Sienkiewicza 1 wskazuje, że założenie przez Państwa konta słuchacza na stronie internetowej https://www.podyplomowka.edu.pl/ czy zarejestrowanie się na wybrane przez Państwa studia podyplomowe stanowi wyrażenie przez Państwa zgody na podanie danych osobowych. Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w dokumencie Polityka prywatności, która jednocześnie stanowi wypełnienie przez Administratora danych obowiązku informacyjnego z art. 13. RODO.

Polecamy

Cena za całość.
4 semestry
5 200 zł
4 800 zł
Średnia cena za semestr
(po rabacie)
1 200 zł
Cena za całość.
3 semestry
3 900 zł
3 600 zł
Średnia cena za semestr
(po rabacie)
1 200 zł
Cena za całość.
3 semestry
3 900 zł
3 600 zł
Średnia cena za semestr
(po rabacie)
1 200 zł
Cena za całość.
3 semestry
3 900 zł
3 600 zł
Średnia cena za semestr
(po rabacie)
1 200 zł
Cena za całość.
3 semestry
3 900 zł
3 600 zł
Średnia cena za semestr
(po rabacie)
1 200 zł
Cena za całość.
3 semestry
3 900 zł
Średnia cena za semestr
1 300 zł
Cena za całość.
2 semestry
3 600 zł
3 400 zł
Średnia cena za semestr
(po rabacie)
1 700 zł
Cena za całość.
3 semestry
2 700 zł
2 400 zł
Średnia cena za semestr
(po rabacie)
800 zł