PROJEKT - PEDAGOGIKA SPECJALNA

Projekt Pedagogika Specjalna - Funkcjonowanie dzieci ze spektrum autyzmu w szkole.

Czym jest projekt specjalny ISP - Pedagogika specjalna?

Na przestrzeni stycznia i lutego odbędą się co najmniej 3 webinary eksperckie ze specjalistami, którzy pracują na co dzień z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz praktyczny e-poradnik dla nauczycieli, który będzie bogaty w praktyczne wskazówki. Aby dzieci ze spektrum czuły się bezpiecznie w szkole potrzeba ogromnego wysiłku ze strony nauczycieli, którzy często są pozostawieni z tą kwestia bez potrzebnej pomocy. Podczas webinariów pokażemy jak diagnozować i wspomagać dzieci podczas pracy w szkole.

Pierwszy webinar pt. "Jak rozpoznać pierwsze objawy spektrum autyzmu u dziecka? Czego nie wolno bagatelizować? '' ,odbędzie się 21 stycznia w godz. 18;00 - 19:30 i poprowadzi go dr Katarzyna Nowak.

Udział w naszych webinarach jest bezpłatny. Sami decydujecie w ilu wykładach chcecie wziąć udział i które zagadnienia budzą Wasze największe zainteresowanie. Wydajemy także bezpłatne zaświadczenia o udziale w webinarach, które są przydatne w awansie zawodowym nauczycieli.


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką autyzmu, w szczególności:

 • Nauczycieli wszystkich szczebli edukacji szkolnej
 • Terapeutów
 • Rodziców dzieci ze spektrum autyzmu
 • Słuchaczy studiów pedagogicznych i psychologicznych
 • Wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką autyzmu


Co zyskasz uczestnicząc w webinarach?

 1. Aktualną wiedzę dot. spektrum autyzmu bazującą na najnowszych dostępnych badaniach naukowych,
 2. Know-how ekspertów z wieloletnim doświadczeniem,
 3. Dobre praktyki gotowe do wdrożenia w pracy z dziećmi,
 4. Zestaw prostych narzędzi do diagnozy spektrum,
 5. Dowiesz się jak ułatwić codzienne funkcjonowanie osobom ze spektrum autyzmu.


Jak wziąć udział w webinarze?

 1. Weź udział w wydarzeniu ISP na Facebooku (LINK),
 2. W dniu wydarzenia otrzymasz od Facebooka przypomnienie o naszym webinarze,
 3. Wejdź w relację live dostępną w evencie lub na profilu ISP na Facebooku (KLIKNIJ),
 4. Jeśli chcesz otrzymać zaświadczenie o udziale w webinarze wypełnij formularz zgłoszeniowy: (KLIKNIJ).Harmonogram spotkań:


🟠 21.01.2022 godz. 18.00-19.30

Webinar I dr Katarzyna Nowak

"Jak rozpoznać pierwsze objawy spektrum autyzmu u dziecka? Czego nie wolno bagatelizować? ''

Weź udział


Dr Katarzyna Nowak:

Dr Katarzyna Nowak prowadzi w ISP zajęcia na takich kierunkach jak: pedagogika specjalna – edukacja, terapia i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, neurologopedia oraz diagnoza i terapia pedagogiczna.

Bogata wiedza, doceniana przez słuchaczy, uzupełniana jest przez panią Kasię doświadczeniami rodzinnymi. Jest bowiem mamą dziewięcioletniego Artura, który ma zdiagnozowane spektrum autyzmu.🟠 27.01.2022 godz. 18.00-19.30

Webinar II dr Agnieszka Padewska

"Uczeń z orzeczeniem, uczeń z opinią - dostosowania i modyfikacje. Na jakie wsparcie może liczyć nauczyciel a na jakie rodzic?"

Weź udział


dr Agnieszka Padewska:

Swoją rozprawę doktorską poświęciła badaniu skłonności do zachowań dewiacyjnych młodzieży niewidomej oraz młodzieży z niepełnosprawnością ruchową z perspektywy poczucia sensu własnego istnienia.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w tym z niepełnosprawnością intelektualną, niedosłuchem oraz ze spektrum zaburzeń autystycznych (autyzm i zespół Aspergera). Doświadczona jest w pracy z dziećmi i rodzicami ze środowisk niewydolnych wychowawczo i ekonomicznie

Ma za sobą kilkaset godzin pracy warsztatowo–szkoleniowej z nauczycielami, rodzicami, pedagogami; prowadzi również wykłady i ćwiczenia dla studentów studiów licencjackich i podyplomowych kierunków pedagogicznych i psychologicznych. Ustawicznie poszerza swoją wiedzę o najnowsze badania z zakresu funkcjonowania układu nerwowego człowieka i jego możliwości integracyjnych i rozwojowych. Miłośniczka Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, rodzicielstwa bliskości, wrażliwości, uważności a także życia w zgodzie z naturą.

Ukończyła wiele szkoleń trenerów polskich i zagranicznych. Z zamiłowaniem (choć nie bez trudu) łączy zdobywaną wiedzę teoretyczną z zakresu alternatywnych metod terapeutycznych i empatycznego podejścia do dziecka z wymiarem praktycznym. Prywatnie mama trójki dzieci zakochana w Tatrach, uprawie ogródka i we własnej rodzinie (do której zalicza także psa Kokoskę i kota Daktyla).🟠 03.02.2022 godz. 18.00-19.30

Webinar III Adrian Borowik

"Nawiązywanie relacji międzyludzkich - dzieci ze spektrum autyzmu. Jak pomóc dzieciom budować relacje w szkole?"

Weź udział


mgr Adrian Borowik:

Adrian Borowik jest pedagogiem, trenerem, terapeutą, który od lat popularyzuje zarówno wśród rodziców, jak i terapeutów osób z autyzmem, podejście do terapii wypływające z głębokiej refleksji, akceptacji i wyrozumiałości dla drugiego człowieka. Najbardziej interesującym go tematem jest budowanie relacji z osobami z autyzmem, przede wszystkim w środowisku domowym, ale też poza nim np. w przedszkolu lub szkole. Jest absolwentem Wydziału Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim. Przeszedł szereg szkoleń organizowanych w USA przez Autism Treatment Center of America® oraz the Option Institute®, na których uczył się o The Son-Rise Program®, co w dużej mierze wyznaczyło główny kurs jego podejścia do osób z autyzmem i do terapii. Ukończył też 1 stopień szkolenia HANDLE®. Jest założycielem Przylądka Dobrej Nadziei, dzięki któremu prowadzi swoją działalność szkoleniową i współpracuje z rodzinami osób z autyzmem. Jest też współfundatorem oraz Członkiem Zarządu Fundacji Być Bliżej Siebie, która zajmuje się przede wszystkim pomocą osobom z autyzmem i ich rodzinom oraz przybliżeniem w naszym kraju niesamowitej metody terapii autyzmu - Programu Son-Rise.Zaświadczenie o udziale w webinarach.


Aby otrzymać zaświadczenie o uczestnictwie w wybranych webinarach:

 1. wypełnij formularz (KLIKNIJ)
 2. otrzymasz zaświadczenie na podany w formularzu adres e-mail

Zaświadczenie jest honorowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i zalicza się do puli awansu zawodowego nauczycieli.

Zaświadczenia będą wysyłane do 3 dni po zakończeniu webinaru. Zaświadczenia wysyłane są tylko w formie elektronicznej (PDF).

Pierwsza tura zaświadczeń zostanie wysłana w poniedziałek 31 stycznia.


Formularz zamówienia zaświadczeń