<h1 class='header-inherit'>Zabawy rytmiczne z muzyka klasyczną (metoda Batii Strauss)</h1>

Warsztaty Montessori

Metoda Batti Strauss przybliża i wprowadza dzieci w świat muzyki klasycznej. Aktywne słuchanie muzyki rozwija u dzieci wrażliwość słuchową, umiejętność słuchania
i odbierania muzyki klasycznej, rozbudzanie zainteresowania tańcem dzięki wyrażanym gestem i ruchem. Jednocześnie muzyka klasyczna ma oddziaływanie na rozumienie otaczającego nas świata, wpływa „pozytywnie” na rozwój psychiczny, emocjonalny oraz koordynację ruchową dziecka.

Zaproponowane szkolenie wprowadzi Państwa do struktury wybranych utworów
w konsekwencji w jego zrozumiały i radosny odbiór. Nauczyciele będą  potrafić wykorzystać ideę Batti Strauss wprowadzonych przez siebie zajęciach, inspirując dzieci do aktywnego słuchania każdej muzyki rozwijając ekspresję muzyczno – ruchową oraz jednocześnie stosując aktywizujące formy i metody pracy.

Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo:

• jak prowadzić zabawy rytmiczne z metodą Batti Strauss
  • propozycję wykorzystania poznanych utworów na zajęciach dydaktycznych, w wolnym czasie, akademiach, piknikach czy prezentacjach artystycznych
  • pokazanie różnych aranżacji tych samych utworów dostosowanych do wieku dziecka
  • jak można wspólnie z dzieci wykonać instrumenty
  • jak można podczas zabawy z muzyką klasyczną wyciszyć dziecko lub całą grupę

Czas trwania: 3h
Prowadzący: Ilona Zając
Magister pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, organizator i wydawca gazetki pt. „Wesoły przedszkolak małych dziennikarzy”, autorka programu innowacyjnego (koła teatralnego) pt. „Mówię Ja… i … Mówisz Ty…”, prowadząca zajęcia dodatkowe „taneczne” dla dzieci w wielu od 3 do 7 lat.  Pasjonuję się różnymi metodami pracy, ale najbardziej bliska jest mi metoda Marii Montessori i dlatego też ukończyłam kurs udoskonalający  w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi, który dał mi duże możliwości rozwojowe „pracy z dzieckiem”. Obecnie  pracuje w przedszkolu w oddziale Montessori- ańskim, gdzie moja wiedza i doświadczenie wykorzystywane jest na najwyższym poziomie z korzyścią dla dzieci.