<h1 class='header-inherit'>Trudny rodzic – duży problem ?</h1>

Trudny rodzic – duży problem ?

TEMAT WARSZTATU: TRUDNY RODZIC – DUŻY PROBLEM? ®.

Grupa odbiorców:

Członkowie Rad Pedagogicznych różnych typów szkół

Wymogi uczestnictwa:

Grupa od 10 do 15 osób

Opis

Nauczycielu- masz już dość rodziców, którzy nie rozumieją co do nich mówisz, tłumaczenia tego samego po sto razy, wymądrzania się przez nich na zasadzie „ja wiem lepiej, Pan/Pani jest tylko nauczycielem i niech nas Pan/Pani  nie uczy jak postępować z dziećmi , my pracujemy 40 godzin w tygodniu za takie pieniądze a Pan/Pani 18- to skandal ,obijacie się i  jeszcze nas pouczacie…”

Ile razy zdarzyła Ci się Drogi Nauczycielu taka sytuacja?

Ile razy poczułeś się niedowartościowany, niesłusznie poniżony  przez rodzica,  który nie uświadamia sobie, że 18 godzin to pensum..a Ty siedzisz na konferencjach, przygotowujesz  uczniów do konkursów , olimpiad,  starasz się poszerzyć  horyzonty uczniów, a kiedy on byczy się na kanapie, Ty sprawdzasz prace domową czy klasówkę jego dziecka i zastanawiasz się co zrobić, żeby jeszcze lepiej uczyć,  żeby jego dziecko zdało jak najlepiej egzamin po szkole..

TAK NIE MUSI BYĆ!!!

Dzięki tym warsztatom nauczysz się jak rozmawiać z takim rodzicem i sprawić, żeby wypowiadane przez Ciebie słowa dotarły we właściwej treści do niego!

W ramach tych warsztatów dowiedzą się Państwo m.in.:

• jak rozmawiać z trudnymi rodzicami
  • jak współpracować z trudnym rodzicem w celu osiągnięcia  pożądanego efektu względem ucznia
  • jak budować swój autorytet wśród rodziców
  • -jak sprawić, żeby zebrania i konsultacje z rodzicami były sprawne, szybkie i niestresujące

Organizacja warsztatu:

Warsztaty skonstruowane w oparciu o literaturę przedmiotu z szerokim uwzględnieniem najnowszych instrumentów i trendów szkoleniowych. Prowadzone są metodami aktywnymi, przy dużym współudziale osób biorących w nich udział, realizacja poszczególnych grup zagadnień jest wypadkową wiedzy przekazywanej uczestnikom przez trenera oraz analizy osobistych doświadczeń uczestników szkolenia wykorzystywanych w trakcie ćwiczeń.

Warsztat obejmują jednodniowe zajęcia trwające 4 godziny.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie ISP w Tychach, ul. Sienkiewicza 1 lub w placówkach zainteresowanych warsztatami.

OSOBY BIORĄCE UDZIAŁ W WARSZTATACH OTRZYMUJĄ CERTYFIKATY

Koszt warsztatu:

Koszt –  100 zł od osoby. W przypadku większych grup z jednej placówki istnieje możliwość negocjacji ceny.

Prowadzący: Krystyna Nonckiewicz- Durczak

Osoba, dla której uczenie innych jest pasją. Były wykładowca akademicki i nauczyciel. Absolwentka nauk politycznych, ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe w zakresie pedagogiki. Długoletni pracownik naukowy Śląskiego Instytutu Naukowego. Autorka publikacji naukowych. Trener umiejętności miękkich i NLP, doświadczony w prowadzeniu szkoleń m.in. dostosowanych do potrzeb systemu oświaty. Były współpracownik i konsultant Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwa Nowa Era, właścicielka firmy szkoleniowo- doradczej.

®Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenie jest własnością firmy Le Merle Blanc Szkolenia i Doradztwo, 41-209 Sosnowiec, ul. H. Ordonówny 13/20, NIP 644-19-90-101, REGON 240730706.