<h1 class='header-inherit'>Metodyka pracy z uczniami mającymi problemy z czytaniem i pisaniem</h1>

Koszt szkolenia:100 zł

Metodyka pracy z uczniami mającymi problemy z czytaniem i pisaniem

PROGRAM SZKOLENIA

PT: METODYKA PRACY Z UCZNIAMI/DZIEĆMI, MAJĄCYMI PROBLEMY Z CZYTANIEM I PISANIEM

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z formami, metodami diagnozowania uczniów mających problemy z czytaniem i pianiem oraz ze specyficznymi cechami tej grupy.

Warsztaty prezentują ponadto bogatą paletę możliwości, metod pracy z tymi uczniami, dziećmi, prezentując rozwiązania metodyczne, praktyczne, psychologiczne porady i wskazówki-jak nie zniechęcić tych uczniów, czym ich mobilizować, wzmacniać i jak ich wspierać, aktywizować?

Szkolenie polecane jest dla: rad pedagogicznych, rodziców, studentów, uczniów, pracowników poradni pedagogiczno-psychologicznych, opiekunów dzieci, korepetytorów, wykładowców.

Czas trwania: 5 h

Każdy uczestnik otrzymuje po zakończeniu szkolenia Certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.

MODUŁY TEMATYCZNE ZAJĘĆ:

1.   Uczniowie mający problemy z czytaniem i pisaniem a dysfunkcje -rys: społeczny, socjologiczny, psychologiczny-1 h

2.   Metody usprawniające czytanie u dzieci, mających problemy z czytaniem-1,5 h

3.   Warsztaty metodyczne-praca z uczniem mającym problemy z pisaniem-1,5h

4.   Jak motywować, mobilizować,wzmacniać tych uczniów?-porady i przykładowe rozwiązania  -0,5 h

5.   Podsumowanie i ewaluacja-0,5 h

Metody pracy: warsztaty coachingowe, eventy psychologiczne,wykład, pogadanka, warsztaty pracy twórczej, debata, burza mózgów, drama

Narzędzia: 5 prezentacji ppt, laptop, program szkolenia

Koszt szkolenia 100zł/osobę, w przypadku grup z jednej placówki istnieje możliwość negocjacji ceny.