<h1 class='header-inherit'>Zarządzanie Przedsiąbiorstwem</h1>

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Zarządzanie współczesnym przedsiębiorstwem

Studia podyplomowe są skierowane do:

• wszystkich osób, które mają ukończone studia wyższe na poziomie licencjackim i/lub magisterskim.
  • przedsiębiorców poszukujących aktualnych modeli rozwoju współczesnych przedsiębiorstw
  • pracowników różnych szczebli zarządzania, zorientowanych na zawodowy rozwój
  • doradców i konsultantów sfery praktyki gospodarczej
  • osób prowadzących własną działalność gospodarczą lub chcących w przyszłości ją założyć
  • osób chcących poznać zasady zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem

Cele studiów podyplomowych:

• przekazanie wiedzy na temat zarządzania podmiotami gospodarczymi, w wymiarze strategicznym operacyjnym, w warunkach turbulentnego otoczenia
  • wypracowanie umiejętności menedżerskich, sprzyjających realizacji efektywnych strategii wykorzystania potencjału firmy i otoczenia zewnętrznego
  • przedstawienie metod i technik zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem
  • wypracowanie umiejętności analizowania, diagnozowania sytuacji decyzyjnych, planowania, organizowania, wdrażania i kontroli przedsięwzięć biznesowych firmy

Metody prowadzenia zajęć:

• wykład tradycyjny
  • zajęcia warsztatowo-treningowe
  • ćwiczenia indywidualne i zespołowe
  • wykład interaktywny
  • aktywizacja zespołów zadaniowych
  • case study
  • burza mózgów i dyskusja
  • spotkania z praktykami

Program studiów:

Moduł kształcenia ogólnego

• Mikro- i makroekonomia – podstawy
  • Zarządzanie – podstawy teoretyczne
  • Nowoczesne metody zarządzania – systematyka
  • Zarządzanie strategiczne i osiąganie przewagi konkurencyjnej
  • Modele biznesu w turbulentnym otoczeniu
  • Negocjacje
  • Społeczna odpowiedzialność w biznesie
  • Modele i typy organizacji: organizacja procesowa, organizacja wirtualna, organizacja fraktalna, organizacje sieciowe, organizacja ucząca się
  • Koncepcje i metody zarządzania:
  • reengineering, benchmarking, outsourcing, Lean management, time based management, knowledge management, zarządzanie zmianą

Moduł kształcenia specjalistycznego

• Źródła informacji dla analizy strategicznej przedsiębiorstwa
  • Analiza makrootoczenia i otoczenia konkurencyjnego
  • Analiza potencjału strategicznego przedsiębiorstwa i cena pozycji strategicznej przedsiębiorstwa
  • Pozyskiwanie pracowników i kadry menedżerskiej
  • oraz formy zatrudnienia
  • Motywowanie pracowników
  • Organizacja i realizacja szkoleń
  • Budowanie zespołów zadaniowych
  • Komunikacja i elementy autoprezentacji
  • Władza i przywództwo w organizacji
  • Podstawy finansów przedsiębiorstwa; system rachunkowości finansowej i sprawozdawczość finansowa
  • Pozyskiwanie kapitału
  • Planowanie i kontrola finansowa
  • Zarządzanie ryzykiem finansowym
  • System informacji marketingowej i badania rynku
  • Zarządzanie marketingowe i jego strategie
  • Plan marketingowy
  • Projektowanie programów marketingowych
  • Kontrola działalności marketingowej
  • Zarządzanie sektorowe – przykłady i warsztaty z praktykami

Czas trwania studiów  – 3 semestry

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym, przedsiębiorcy małych średnich i dużych firm z całego kraju i z zagranicy, praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów.

Wymagania jakie stawiamy przed naszymi wykładowcami to przede wszystkim wysokie standardy prowadzenia zajęć praktycznych, komunikacja ze słuchaczami, Instytutem i jego otoczeniem. Zajęcia przeprowadzane są w sposób nowoczesny i przystosowany do zmieniającej się rzeczywistości. Poprzez zajęcia praktyczne w grupach słuchacze mają możliwość współuczestniczenia w procesie przekazywania wiedzy  przez wykładowców w optymalny sposób i niezwykle angażujący wszystkich uczestników na każdej z naszych specjalności. Słuchacze mają prawo wymagać od naszej kadry przekazywania wiedzy praktycznej na najwyższym poziomie i w najlepszej formie. Naszym wspólnym celem wraz z wykładowcami jest rozwinięcie w słuchaczach umiejętności, poszerzenie swoich kompetencji oraz pobudzenia ich do samo rozwoju oraz rozwoju ich miejsc pracy, nie tylkow trakcie trwania zajęć ale także już po zakończeniu toku nauki.

Kadra Instytutu Studiów Podyplomowych jest do Państwa dyspozycji nie tylko na zajęciach ale także poza nimi. Wspólnie organizujemy warsztaty, konferencje, szkolenia. Razem tworzymy Instytut.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z inymi.”