<h1 class='header-inherit'>Zarządzanie projektami finansowanymi ze środków UE</h1>
RekrutacjaWpisowe GRATIS
PromocjaWpisowe 0 zł dla rekrutacji na rok 2017/2018 w terminie 8.05.2017-30.06.2017

• UWAGA! Każdy kto zapisze się do dnia 30.06.2017 r. jest zwolniony z opłaty wpisowej 200 zł

Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach.

Zarządzanie projektami finansowanymi ze środków UE

Studia podyplomowe są skierowane do:

• wszystkich osób, które mają ukończone studia wyższe na poziomie licencjackim i/lub magisterskim.
    pracownicy beneficjentów Regionalnych Programów Operacyjnych, Sektorowych Programów Operacyjnych, Inicjatyw Wspólnotowych
    Osoby pragnące uczestniczyć w planowaniu i realizowaniu projektów UE na lata 2014-2020
    pracownicy administracji publicznej szczebla lokalnego i regionalnego, reprezentantów środowisk organizacji pozarządowych, uczelni, jednostek badawczych i instytucji otoczenia biznesu oraz pracowników przedsiębiorstw
    osoby potencjalnie zainteresowane foundraisingiem i zarządzaniem projektamią

Cele studiów podyplomowych:

• pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie pozyskiwania i wykorzystywania funduszy strukturalnych i innych środków Unii Europejskiej
    wypracowanie umiejętności zastosowania pozyskanej wiedzy do specyfiki beneficjenta środków UE tj. administracji publicznej, instytucji publicznych, przedsiębiorstw i innych organizacji
    wypracowanie praktycznej umiejętności rozwiązywania rzeczywistych problemów, wynikających z polskich doświadczeń, w ujęciu prawnym i ekonomicznym

Metody prowadzenia zajęć:

• zajęcia warsztatowo-treningowe
  • aktywizacja zespołów zadaniowych
  • case study
  • burza mózgów i dyskusja
  • spotkania z praktykami

Program studiów:

Moduł kształcenia ogólnego

• Podstawy mikro- i makroekonomii
  • Podstawy organizacji i zarządzania
  • Prawne aspekty działalności gospodarczej
  • Historia i doświadczenia z wdrażania funduszy unijnych w Polsce w latach 2004-2013
  • Fundusze unijne na lata 2014-2020
  • Procedury ubiegania się o środki z budżetu UE
  • Zasady budowy biznes planu i jego elementy składowe
  • Elementy analizy strategicznej na potrzeby realizacji przedsięwzięcia
  • Tworzenie budżetu i montaż finansowy

Moduł kształcenia specjalistycznego

• Techniki zarządzania projektami
  • Kierowanie zespołem projektowym
  • Negocjacje i komunikacja
  • Procedury zamówień publicznych, aspekty prawne
  • Zasady konkurencyjności
  • Pomoc publiczna
  • Kontrola realizacji projektów i nadzór finansowania zewnętrznego

Czas trwania studiów  – 2 semestry

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym, przedsiębiorcy małych średnich i dużych firm z całego kraju i z zagranicy, praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów.

Wymagania jakie stawiamy przed naszymi wykładowcami to przede wszystkim wysokie standardy prowadzenia zajęć praktycznych, komunikacja ze słuchaczami, Instytutem i jego otoczeniem. Zajęcia przeprowadzane są w sposób nowoczesny i przystosowany do zmieniającej się rzeczywistości. Poprzez zajęcia praktyczne w grupach słuchacze mają możliwość współuczestniczenia w procesie przekazywania wiedzy  przez wykładowców w optymalny sposób i niezwykle angażujący wszystkich uczestników na każdej z naszych specjalności. Słuchacze mają prawo wymagać od naszej kadry przekazywania wiedzy praktycznej na najwyższym poziomie i w najlepszej formie. Naszym wspólnym celem wraz z wykładowcami jest rozwinięcie w słuchaczach umiejętności, poszerzenie swoich kompetencji oraz pobudzenia ich do samo rozwoju oraz rozwoju ich miejsc pracy, nie tylkow trakcie trwania zajęć ale także już po zakończeniu toku nauki.

Kadra Instytutu Studiów Podyplomowych jest do Państwa dyspozycji nie tylko na zajęciach ale także poza nimi. Wspólnie organizujemy warsztaty, konferencje, szkolenia. Razem tworzymy Instytut.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z inymi.”