<h1 class='header-inherit'>Negocjacje i mediacje w biznesie</h1>

Negocjacje i mediacje w biznesie

Studia podyplomowe są skierowane do:

• wszystkich osób, które mają ukończone studia wyższe na poziomie licencjackim i/lub magisterskim.
  • przedsiębiorców poszukujących aktualnych modeli rozwiązywania sytuacji trudnych we współczesnym przedsiębiorstwie, specjaliści, menedżerowie, pracownicy firm
  • pracowników różnych szczebli zarządzania, zorientowanych na zawodowy rozwój
  • doradców i konsultantów sfery praktyki gospodarczej, mediatorów i negocjatorów
  • osób prowadzących własną działalność gospodarczą,
  • osób chcących prowadzić swoją działalność gospodarczą w przyszłości
  • pracowników administracji państwowej i samorządowej
  • osoby zaangażowane w działalność związkową
  • pracownicy pomocy społecznej
  • kuratorzy sądowi
  • funkcjonariusze Policji, funkcjonariusze Straży Granicznej, funkcjonariusze Służby Więziennej

Cele studiów podyplomowych:

• przekazanie wiedzy na temat podstaw zarządzania podmiotami gospodarczymi, w warunkach turbulentnego i konfliktogennego otoczenia;
  • teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy do rozwiązywania konfliktów (w charakterze negocjatorów lub mediatorów) występujących w zakładach pracy, między pracodawcami a związkami zawodowymi, w środowiskach lokalnych i rodzinnych, w kontaktach handlowych i politycznych;
  • przekazanie wiedzy na temat sposobów i strategii komunikacji w negocjacjach;
  • zdobycie umiejętności stosowania strategii i taktyk negocjacyjnych i mediacyjnych, które są podstawą do generowania rozwiązań i prowadzenia skutecznych rozmów;
  • zdobycie wiedzy z zakresu prawa, niezbędnej do konstruktywnego rozwiązywania konfliktów politycznych, społecznych, gospodarczych i rodzinnych;
  • wypracowanie umiejętności menedżerskich, sprzyjających realizacji efektywnych strategii, w tym negocjacyjnych; rozwinięcie umiejętności perswazji i skutecznego przekonywania oraz zarządzania własnymi emocjami, radzenia sobie ze stresem w sytuacjach kryzysowych.

Metody prowadzenia zajęć:

• wykład tradycyjny
  • zajęcia warsztatowo-treningowe
  • ćwiczenia indywidualne i zespołowe
  • wykład interaktywny
  • aktywizacja zespołów zadaniowych
  • case study
  • burza mózgów i dyskusja
  • spotkania z praktykami

Program studiów:

Moduł kształcenia ogólnego

• Mikro- i makroekonomia – podstawy
  • Zarządzanie – podstawy teoretyczne
  • Współczesne trendy zarządzania organizacją
  • Różnice kulturowe w metodach zarządzania
  • Wybrane zagadnienia psychologii społecznej
  • Podstawy systemu prawa polskiego i unijnego na użytek negocjacji i mediacji, wg różnych gałęzi prawa
  • Konflikt – analiza przebiegu i sposoby rozwiązywania
  • Komunikacja w negocjacjach
  • Wprowadzenie do negocjacji, istota, typy, narzędzia

Moduł kształcenia specjalistycznego

• Psychologia osobowości, psychologia stresu i sposoby przezwyciężania
  • Strategie i taktyki negocjacji
  • Autoprezentacja i wystąpienia publiczne
  • Negocjacje międzynarodowe
  • Etykieta biznesu
  • Mediacje w biznesie
  • Mediacje międzykulturowe
  • Mediacje w sporach z zakresu prawa pracy
  • Mediacja w sporach rodzinnych
  • Mediacja w sprawach karnych
  • Symulacje i gry negocjacyjne

Czas trwania studiów  – 2 semestry

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym, przedsiębiorcy małych średnich i dużych firm z całego kraju i z zagranicy, praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów.

Wymagania jakie stawiamy przed naszymi wykładowcami to przede wszystkim wysokie standardy prowadzenia zajęć praktycznych, komunikacja ze słuchaczami, Instytutem i jego otoczeniem. Zajęcia przeprowadzane są w sposób nowoczesny i przystosowany do zmieniającej się rzeczywistości. Poprzez zajęcia praktyczne w grupach słuchacze mają możliwość współuczestniczenia w procesie przekazywania wiedzy  przez wykładowców w optymalny sposób i niezwykle angażujący wszystkich uczestników na każdej z naszych specjalności. Słuchacze mają prawo wymagać od naszej kadry przekazywania wiedzy praktycznej na najwyższym poziomie i w najlepszej formie. Naszym wspólnym celem wraz z wykładowcami jest rozwinięcie w słuchaczach umiejętności, poszerzenie swoich kompetencji oraz pobudzenia ich do samo rozwoju oraz rozwoju ich miejsc pracy, nie tylkow trakcie trwania zajęć ale także już po zakończeniu toku nauki.

Kadra Instytutu Studiów Podyplomowych jest do Państwa dyspozycji nie tylko na zajęciach ale także poza nimi. Wspólnie organizujemy warsztaty, konferencje, szkolenia. Razem tworzymy Instytut.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z inymi.”