<h1 class='header-inherit'>Menedżer kultury i sportu</h1>

Menedżer kultury i sportu

Studia podyplomowe są skierowane do:

• wszystkich osób, które mają ukończone studia wyższe na poziomie licencjackim i/lub magisterskim.
  • osób zarządzających lub planujących zarządzać placówkami kultury i/lub sportu, animatorów, planistów i organizatorów placówek publicznych, komercyjnych i non-profit
  • pracowników samorządów lokalnych zajmujących się event marketingiem w gminie
  • pracowników starostw powiatowych
  • pracowników urzędów wojewódzkich zajmujących się sferą kultury i/lub sportu
  • potencjalnych pracowników sfery kultury i sportu

Cele studiów podyplomowych:

• zapoznanie z metodami zarządzania w kulturze i sporcie i funkcjonowaniem rynku kultury w Polsce
  • zdobycie profesjonalnych umiejętności i kompetencji menedżerskich związanych z zarządzaniem instytucjami kultury i instytucjami sportu,
  • przygotowanie do rozpoczęcia własnej działalności biznesowej, w zakresie realizacji imprez kulturalnych i sportowych oraz usług otoczenia bliższego, praktycznego budowania biznes planu,
  • planu marketingowego i jego operacjonalizacji
  • nabycie umiejętności niezbędnych do efektywnego wprowadzenia, realizacji i kontroli projektów i przedsięwzięć z dziedziny kultury i sportu, związanych z badaniem sfery kultury i sportu,
  • upowszechnianiem eventów, budowaniem wizerunku, planowaniem i operacjonalizowaniem strategii marketingowych, budowaniem relacji z wolontariuszami, mecenasami oraz sponsorami,
  • pozyskiwaniem funduszy Unii Europejskiej
  • ukazanie roli event marketingu w kulturze i sporcie jako narzędzi rozwoju lokalnego i regionalnego

Metody prowadzenia zajęć:

• zajęcia warsztatowo-treningowe
  • aktywizacja zespołów zadaniowych
  • case study
  • burza mózgów, synektyka Gordona, gry zespołowe i dyskusja
  • spotkania z praktykami

Program studiów:

Moduł kształcenia ogólnego

• Podstawy mikro- i makroekonomii
  • Podstawy zarządzania
  • Podstawy marketingu
  • Podstawy wiedzy na temat zachowań podmiotów rynkowych
  • Rynek kultury w Polsce
  • Instytucje sportu w Polsce
  • Podstawy prawne działalności kulturalnej i w sporcie
  • Źródła finansowania działalności kulturalnej i sportowej; polityka Unii Europejskiej w dziedzinie kultury i sportu

Moduł kształcenia specjalistycznego

• Marketing w kulturze i sporcie
  • Sposoby i metody badania rynku kultury i sportu
  • Techniki obsługi klienta
  • Sposoby kreowania produktu kultury i sportu
  • Promocja instytucji kultury i jej przedsięwzięć, strategie budowy wizerunku
  • Promocja działalności sportowej i jej przedsięwzięć, sposoby budowania wizerunku
  • Public relations i sponsoring jako narzędzia marketingu kultury i sportu
  • Internet i media społecznościowe jako kanały dystrybucji i sposoby komunikacji z adresatem
  • Komunikacja i negocjacje
  • Savoir-vivre w biznesie i wystąpienia publiczne
  • Organizacja eventów w kulturze i sporcie, zajęcia warsztatowe

Czas trwania studiów  – 2 semestry

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym, przedsiębiorcy małych średnich i dużych firm z całego kraju i z zagranicy, praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów.

Wymagania jakie stawiamy przed naszymi wykładowcami to przede wszystkim wysokie standardy prowadzenia zajęć praktycznych, komunikacja ze słuchaczami, Instytutem i jego otoczeniem. Zajęcia przeprowadzane są w sposób nowoczesny i przystosowany do zmieniającej się rzeczywistości. Poprzez zajęcia praktyczne w grupach słuchacze mają możliwość współuczestniczenia w procesie przekazywania wiedzy  przez wykładowców w optymalny sposób i niezwykle angażujący wszystkich uczestników na każdej z naszych specjalności. Słuchacze mają prawo wymagać od naszej kadry przekazywania wiedzy praktycznej na najwyższym poziomie i w najlepszej formie. Naszym wspólnym celem wraz z wykładowcami jest rozwinięcie w słuchaczach umiejętności, poszerzenie swoich kompetencji oraz pobudzenia ich do samo rozwoju oraz rozwoju ich miejsc pracy, nie tylkow trakcie trwania zajęć ale także już po zakończeniu toku nauki.

Kadra Instytutu Studiów Podyplomowych jest do Państwa dyspozycji nie tylko na zajęciach ale także poza nimi. Wspólnie organizujemy warsztaty, konferencje, szkolenia. Razem tworzymy Instytut.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z inymi.”